Skocz do zawartości
czadol81

apitasia-x i metna woda

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie jak w temacie ostatnio bylem zmuszony uzyc apitasi-x bo mi sie troszke paskudztwo porozsiewalo po akwarium , jak narazie dziala perfekcyjnie wszystko co zalalem juz zniklo, jedyny problem to woda.czy po tym srodku moze sie zrobic troszke mleczna woda, nie jest to takie mleko ktore ogranicza calkowicie widocznosc ale niestety z przyzwyczajenia do krysztalu terazniejsza woda jest dla mnie daleko od idealu .jak ktos z was uzywal ten srodek prosze o info. pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uzywaj tego za duzo !!!

najlepiej kup aurige, brzydala , chelmona lub innego chetonika a chemie wywal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

czadol - ja czasem u siebie zastosuje ale nigdy nie zauważyłem, żeby woda po tym zmętniała.

Wyłączam zawsze cyrkulację przed zastosowaniem.

W zbiorniku w którym "gotowałem" skałę potrafiłem wytłuc i 30 naraz a woda nadal była przejrzysta.

qba - co to był tam za argument, żeby nie wybijać za jednym razem więcej niż kilka ukwiałów bo nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leon kiedys mialem ten srodek i z tego co pamietam , to w instrukcji bylo napisane zeby nie tepic wiecej niz xxx sztuk , nie pamietam dokladnie ile , ale byc moze zwiekszona dawka powoduje zmetnienie wody???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Jeden z punktów w instrukcji mówi:

Treat as many anemones as possible in a single treatment.

Wydaje sie to oczywiste z punktu widzenia producenta. Chociaż nawet na zachodnich forach były komentarze od stosujących ten środek żeby powstrzymać rozwój aiptasia najlepiej wybić ich za jednym razem jak najwięcej.

RedSea twierdzi, że aiptasia x jest zrobiona tylko z naturalnych składników. Składu oczywiście nie podają więc trudno zweryfikować.

Z tym środkiem jest tak jak z każdym innym. U jednego będzie czynić cuda a innemu padnie ryba bo się głupia akurat tego nażre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmetnienia wody takze nie widzialem a wpuscilem juz prawie cala butelke.

ubij ile sie da, i tak pewnie wyjdzie od nowa jesli nie posiadasz predatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmętnienie się utrzymuje to trzaśnij podmiankę i daj węgiel. Podejrzewam, że skoro zabiłeś trochę ukwiałów to coś musiało się z nimi stać, przecież nie wyparowały i pływają "rozpuszczone" w wodzie i powodują zmętnienie.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie posty


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.