Skocz do zawartości
deska202

odpieniacz o 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki odpieniek wybrac oczywiscie z tych tańszych bo funduszu troche mało. Do akwa 112l moje typy to:weipro sa2005,octobus nano NS-80,Sera Marin Protein Skimmer PS 130.Który by sie nadawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden, wszystkie sa o wiele za slabe i beda Cie tylko denerwowac. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze te odpieniacze maja bardziej uspokajac akwaryste, ze odpieniacz ma. Byc moze potrafia odpienic zbiornik 50 l, resun chyba nawet mniej, a wiec takie odpieniacze traktowalbym jako dobre do nano zbiorniczkow, majacych 30-50 l.

Juz ten miniflotor z dobra pompka powietrza jest mniej skomplikowany i lepszy. Kostke trzeba co 2 tyg. wymieniac (kurcze, to prawie z kazda podmiana wody :lol:), ale cos przynajmniej wybierze.

Moj pierwszy odpieniacz byl firmy Tunze, do 1200 l, a akwarium mialo 240...

Mysle, ze szukasz w zlej klasie i oczywiscie wiem dlaczego. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy by sie nadawał odpieniec octopus BH-100 albo NW-110-6520 tej samej firmy ewentualnie Visi-Jet PS-100 co to jest?uzywa ktoś takiego Hitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do opylenia używany deltec mce600. sprzedam za 350zł, bedzie idealny do takiego baniaka


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj, naprawde trzeba byc odwaznym, zeby Ci takie odpieniacze polecic.

Poczytaj, wlasnie leci watek na temat Resuna 300. :welcome: To nie zawsze tak jest, ze jak kupisz taniej to zaoszczedziles.

Moze te dwa ostatnie bylyby w miare, ale zbyt duzo informacji o nich nie ma...Moze sam znalazles wiecej?

O, ten Deltec Tomka to jest to !:welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do opylenia używany deltec mce600. sprzedam za 350zł, bedzie idealny do takiego baniaka

Witam mam pytanko ten Deltec MCE 600 to jeszcze aktualne??jestem zainteresowany.


Miałem 120lpotem było 450 l słonego teraz stawiam 160 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam puytanie bo jestem totalnie zielony czy na starcie akwarium jak nie bede miał ryb potrzebuje odpieniacza czy dopiero bede musiał kupic po w puszczeniu ryb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam puytanie bo jestem totalnie zielony czy na starcie akwarium jak nie bede miał ryb potrzebuje odpieniacza czy dopiero bede musiał kupic po w puszczeniu ryb??

potrzebny zawsze, na starcie szczególnie, jak kupisz mocno przewymiarowany np 10 razy pojemność akwa to później można wyłączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.