Skocz do zawartości
Piotr-ek

Co wybrać??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z planowanymi zakupami "supli" nasuwa mi się pytanie co wybrać?

Na rynku suplementów do metody Ballinga znam trzy linie produktów:

GroTech Corall ABC

Fauna Marine Trace B

JBL Trace Marine

Gdybym miał stawiać na jakość wybieram Fauna Marine ale jest też czynnik ekonomiczny który mocno mnie pcha w stronę preparatów JBL.

Teraz pytanie jak wyglądają sprawy dawkowania tych preparatów?

Z pewnością są użytkownicy Corall ABC oraz Trace B i może mogli by odpowiedzieć jak wypadają różnice miedzy tymi preparatami o co bardzo proszę :)

O ostatnim z preparatów nic nie znalazłem nie wiem jak z ich użyciem i efektami ich działania.

Proszę o radę gdyż jbl z moich ocen jest około 35% tańszy tylko czy to się opłaca??

Pozdrawiam

Piotrek


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam KZ:oczywiście podawać w zmniejszonych dawkach(ja daje na 450l 15 kropel, wychodzi dość tanio a i daje się jeden a nie 3 preparaty (jak grotecha) niestety niema aminokwasów(trzeba kupić osobno), jbl w ogóle nie biorę pod uwagę

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sps'y to rowniez polecam K-Z XTRA + AAHC


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć też pod uwagę Tropic Marin :)

Pozdrawima

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy JBL ma kilkadziesiat tysiecy litrow wody morskiej wypchanej eksra swiecacymi spsami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli narazi KZ wiedzie prym :)

Tyle że większość solucji kz jest pod zeo??? z tego co wiem zwłaszcza potas który Jacek polecasz.

Generalnie nie chodzi mi o papu, a o mikroelementy czyli to co w soli aby zmniejszyć ilość podmian.

Seb a TM polecasz bo cena, wydajność? jakość lepsza od ABC, trace b??

Rozumiem że chodzi Ci o solucje pro coral a,k ??


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że możesz też wziąc pod uwagę, na razie sam zacząłem testować, póki co niewiele mogę powiedzieć oprócz tego że nie powoduje takiego ciemnienia tkanki jak ABC grotecha przy nawet minimalnym przedawkowaniu. KZ jest spoko, ale jako dopalacze, jako główne źródlo mikroelementów samo Xtra nie wystarczy moim zdaniem, chyba że robimy regularne podmiany na bogatej soli, ale to jak piszesz chcesz ograniczyć.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licząc z hajsem kz 500ml 180zł po rabacie 160:), grotech abc+m po rabacie 200ml(+lanie z 4 butli zamiast jednej), jbl 40 x3 (lanie 3 butli:)oczywiście na w miarę przyzwoitej soli jak się leci IO ilub Reefcristal, bo nie mówie tu o np. kencie:D

p.s. zaczołem lać potas ale myślę że to tak jak zeo spur nie dla każdego i nie obowiązkowa pozycja, polecam też zeobac taniej niż biodigest

ludzie boją się produktów KZ bo kojarzą im się z zeovitem niepotrzebnie ja mam pienidło KZ-M jestem bardzo zadowolony, różowe świetlówki uważam że też kz najlepsze robi, zeostart jest niezastąpiony7 itd niemówie już o soli która jest moim zdaniem najlepsza

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się motać :)

Ale jest też światełko w tunelu :)

Mimo wszystko dochodzę do wniosku że bez podmian najlepiej na dobrej soli się nie obejdzie, bo czy to czegoś za dużo czy za mało to zawsze podmiana :(

Mam wrażenie że wszystkie moje problemy to właśnie próba unikania podmian :( no może poza cyjano...

A minimalną/krytyczną ich wartością jest objętość akwa co pół roku przy Ballingu bez żadnych dodatków.

Cóż uczę się od początku tego roku, jestem już na 4 akwa i w przyszłym roku planuję 5 projekt taki na pare lat


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sps'y to rowniez polecam K-Z XTRA + AAHC

Jakiej soli używałeś przy tych suplementach ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Fauna Marine Trace ...... - polecam jadę długi czas :) jako dodatek do balinga

z GroTech witaminy

z KZ aminokwasy

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę namieszam, po KZcie miałem cjano ale sps'y lepiej reagowały , JBL też próbowałem, Grotech ABCM przy LPS'ach daje radę. Pytanie więc czy sps czy lps. Jeżeli sps to wg mnie KZ :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xtra śą ceny KZ :)

xtra jest też to że jadę w piątek do SWISS'owa i akwa zostaje samo na tydzień albo lepiej

a sytuacja u mnie nie jest najlepsza :(


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.