Skocz do zawartości
october_rust

projekt solniczki 135l

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie zabrałem się za projekt mojej własnej kropelki oceanu. w zamyśle ma być to kostka 60x50x45 co daje 135 litrów.

Lampę mam dogadaną z kolegą z forum - będzie to 6x24w plus nocne - diody led.

Pompy - 2 razy albo koralia evolution 2800 lub tunze nanostream 6025.

Grzałka - jager 100w.

Piach - 9 kg live sand - kolor bliżej nieznany

skała - między 17 a 20 kg.

sól - Preis.

Największy problem mam z odpieniaczem. Początkowo chciałem coś nieskomplikowanego do wsadzenia do akwarium i mój wybor padł na Hydora Slim Skin. później stwierdziłem, że może jednak użyję jakiegoś zewnętrznego - tu wybór w zasadzie nie jest wielki: Skimz Monster SH2, Turboflotor 1000 lub Blau Scuma 400 EXT. Kolega Stani zaczął mnie zachęcać bym kupił coś większego i zaczynam się powoli przychylać do jego pomysłu. Jest tylko jeden drobny problem. Nie planowałem sumpa. W zasadzie jak słyszę słowo typu śrubunek, durso robi mi się słabo a rewizja kojarzy mi się z nalotem cba. Pomyślałem, że może bym zrobił megaprostego sumpa - bez żadnych komór. Do spływu użył pudelka przelewowego Blau - wiem, że samemu można zrobić to za jedna dziesiątą kwoty, wolę jednak nie poświęcać podłogi na ołtarzu moich nędznych zdolności manualnych. Czy możecie mi poradzić co i jak? Czy zostać przy zewnętrznym czy robić sumpa. A jeśli tak to jak to ogarnąć z grubością rur itd, jak zrobić powrót wody do akwarium? Mam mętlik w głowie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.