Skocz do zawartości
lukasz.s4

Caulerpa peltata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie tego glona Caulerpa peltata czy warto coś takiego trzymać na przykład w sumpie czy raczej pozostawić czy zając morski zjadł całość?? bo fajnie i szybko rośnie i zastanawiam się czy nie byłby dobry absorberem azotanów i fosforanów w refulgium ?? z góry dzięki za opinie

PS glon wyrósł niedawno z żywej skały

post-11106-0-48150500-1323783296_thumb.jpg


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z sumpa pompa "przerzuciła" do głównego zbiornika kilka kawałów tej Caulerpy i teraz w głównym mam zieleniakrealmad.gif

Bardzo ekspansywny glon.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokolcy brak w zbiornikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się rozpleniła po zbiorniku nawet hepatus nie był zainteresowany jedzeniem.

dopiero Dolabella wymłóciła ją w pień i teraz mam spokój :),


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie hepatus i żółtek był zachwycony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie hepatus i żółtek to lenie.... Czekają jak karmie błazny i wtedy wyłapują solowca :veryangry:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łagodnie powiedziawszy w pupach sie poprzewracało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się rozpleniła po zbiorniku nawet hepatus nie był zainteresowany jedzeniem. dopiero Dolabella wymłóciła ją w pień i teraz mam spokój :),

no u mnie też dolabella ją uwielbia stąd moje pytanie czy warto trzymać w sumpie czy nie bo zawsze jak coś zająca można wpuścić i zrobi selekcję a zawsze to jeden glon więcej który absorbuje NO3 i PO4


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć do sumpa zawsze zabierze ci troche No3 tylko nie wiem czy bez oświetlenia będzie rosło , pozatym też jak pamiętam trzeba regularnie wycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w sumpie oświetlenie gdzie już rośnie kilka gatunków glonów i mają się świetnie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasz.s4: jakie masz gatunki? :) Z caulerpami jest ten problem, że zachwianie parametrów może doprowadzić do rozmnożenia płciowego (wystarczy 10 minut) i woda w zbiorniku robi się zielona a całe azotany i fosforany zostają uwolnione.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.