Skocz do zawartości
Swirlej2

jade dalej

Rekomendowane odpowiedzi

na przykład:

4 albo 8 kanałowy:

http://www.merazet.pl/pdf/katalog/04/03/als_rtxt_10.pdf

tu taki 2 kanałowy:

http://www.merazet.pl/pdf/katalog/04/03/relpol_pdr_2.pdf'>

http://www.merazet.pl/pdf/katalog/04/03/relpol_pdr_2.pdf


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Swirleja2

Mam pytanie:

Pisałeś, że robisz połączenie bezpośrednie z RO do mieszacza. Czy instalujesz na wyjściu z mieszacza jakiś elektrozawór aby dozował wapno np. w nocy - czyli naprzemiennie w mikserem?

Bo z tego co się doczytałem oba urządzenia nie mogą pracować razem.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak mikser z reaktorem, czyli "naprzeminnie z reaktorem"


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale moje pytanie dotyczyło podawania wody wapiennej z miksera w nocy biorąc pod uwagę bezpośrednie zasilanie z RO bez pompki dozującej.

Czyli czy Swirlej2 montuje na wyjściu z miksera jakiś elektrozawór lub inne urządzenie powodujące podawanie wody wapiennej tylko w nocy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm .. pisalem ze besposrednie podawanie wody z RO ?

nie tak u mnie bedzie :D

narysuje za moment jak to planuje rozwiazac.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkwasser.JPG

[white] tak jak pisalem ze grawitacyjnie , bez zadnych pompek .

W lewym skrzydle najprawdopodobniej umieszcze reaktor , zawsze to bedzie mozna sobie go spokojnie z tamtad wyjac i wymienic wkald , podobnie w prawym skrzydle wymiana proszku w mixerze (Calciumhydroxid`u)

Tak to sobei wykombinowalem :D w szafce tym samym duza przestrzen , dostep do wszystkiego , zadnego smiecia.

Ps; Raz w tygodniu uzupelnie tylko tank z woda RO .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem woda z miksera bedzie dozowana przez całą dobę?

PS. Ładnie to sobie wykombinowałeś


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzei lepiej zeby tylko leciala przez noc a reaktor pracowal tylko w dzien , wtedy funkcjonuje to poprawnie.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi.

Ja też chciałbym uniknąć pomki dozującej, ale zastanawiam się jak rozwiązać problem z dozowaniem z miksera w określonych godzinach.

Przychodzi mi na myśl tylko elektrozawór, tylko nie wiem gdzie dorwać taki.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jeśli jest to pomysł na w.w. problem to mam nadzieję, że dasz znać.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo planuje tak ; w DZIEN automatyczny uzupelniacz wody Tunze naprzykald , wode RO lekko utwardzac bo wiadomo besposrednio RO sie nie nadaje do tanku , kalkreaktor pracuje tylko w DZIEN , na NOC tylko i wylacznie na NOC dobrze nasycona kalkwasser .. tak bym to widzial , a z tego wzgledu tak poniewaz jezeli bym chcial noca nadrobic ubytki wody ktora odparowala w dzien , to musial bym zakraplac za szybko ta kalkwasser , wtedy mija sie to z celem bo siada wartosc KH .

Ps; Sa rozne dobre i nie dobre :D sole do utwardzania wody RO ....jest np; Re -mineral M firmy Tropic Marin musze przyznac ze jest OK :D (oprocz wapna w proszku ktoro nie funkcjonuje ! ;) podtrzymuje nadal) ...

Ktore inne sole do utwardzania wody RO Wy proponujecie ?

Ps; Wiekszosc was widzi ze jest to dosc skomplikowane , wieskzosc z was zaczela montowac Reaktory w zbiornikach , mixery ... WAPNO TM CHCIELISCIE SYPAC ?:/ :] ;) ..sprawa sie pomalu wyjasnia a to tylko dlatego ze zaczynacie wreszcie cos kumac :D

Ps; Juz ja sypalem to wapno TM i ten ich cudowny buffer Ph (thx) :] , przy czym polowa korali ochlapnela :] a tomus to wykorzystal i mi tutaj wyciaja za kazdym razem , ale to nie jest tak poniewaz to wapno jest poprostu do (_._) czy tez ten Buffer Ph i krotkotrwale podbijanie wartosci Kh ...co wyrzadza pozniej wiecej szkod ... heh same szkody :/

Do prawidlowego funkcjonowania akwarium potrzebny jest Kalkreaktor , kalkwasser czy tez kombinacja obydwu naraz ... nawet ta Balling methode nie jest jak dla mnie tak do konca zadowalajaca , a przy starcie zbiornika calkowicie odpada IMO ..zreszta przekonal sie tez o ty mWaldek Zak i zrobil mixer , po zcym mu wreszcie bania kruszyl i skala przestala smierdzeic :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to blad , bo woda RO ma bardzo niskie Ph i nie dolewa sie jej besposrednio do tanku a mianowicie nalezy ja w odrebnym tanku utwardzac i dopiero uzupelnaic nia stan wody w sumpie , lub puscic przez mixer .... besposrednio nie nalezy tego robic .

U mnie pare lat temu jak tez podobnie probowalem robic , zauwazylem szybki przyrost nie potrzebnych glonow.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo ciekawe rzeczy piszesz. Zdaje się że to może byc mój problem. Mam troche glonów, których za cholere nie mogę się pozbyć i wsumie doszedłem do wniosku że przyczyną musi być jakość RO. Mimo że powymieniałem prefiltry i żywicę to glony w 100% nie wyginęły. Przy okazji zmierzyłem ph wody na wyjściu DI i okazało się że jest poniżej 6!


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.