Skocz do zawartości
ozim

Żółtek czarna ospa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem u swojego żółtka czarne kropki. Ryba normalnie się zachowuje, je ale zastanawiają mnie takie zmiany na skórze:

dsc0352re.jpg

Ospę przerabiałem już dobre kilka jak nie kilkanaście razy ale takiego czegoś nie widziałem. Z wyglądu podobne do ospy ale kolor nie ten. Może ktoś z Was miał do czynienia z takim badziewiem.

Pozdr


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna jest gorsz niz biala ja bym zostawil i czekal nic juz nie zrobisz a szkoda jeszcze bardziej stresowac rybe, a tak pozatym cos masz nie tak jak mowisz ze juz kilka razy miales ospe moze czas odstawic ryby na 8 tygodni do osobnego baniak male leczonko miedzia a w baniaku wszystko w tym czasie padnie chodzi mi o bakterie ospy


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zoltek po zakupie mial to samo :(

mielem leczyc miedzia ale zostawilem go w spokoju i karmilem trochu czosnkiem i spirulina w platkach , po 3 dniach bylo po wysypce :)

moim zdaniem wyleczyl sie latwiej niz ze zwyklej "ospy"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info na szczęście to zwykła ospa myslałem że coś gorszego.

@ czadol 81 stres związany z przeniesieniem ryb i ich wyłapaniem, wprowadzeniem do nowego środowiska pewnie by je wykończył.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ta ospa, panowie. :) To jest zwykłe uczulenie ryby na zmienione parametry wody. Raz jest biała wysypka, a raz ciemniejsza. Ot tylko wysypka. A jak rybka padnie odpukać, to nie z winy ospy, tylko w wyniku wyniszczenia spowodowanego stresem (transport, itp.).

Gdyby to była rzeczywiście ospa rybia, to by pół baniaka zaliczyło zgon i to nie od razu, a stopniowo... A poza tym, z ospy rybka by nie wyszła w ciągu 3 dni...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek to weteran mam go 2-3 lata i przechodził już dwa razy "białą" ospę więc zdziwiła mnie ciemna wysypka.

Kropki wczoraj wydawały mi się bardzo podobne do ospy więc UV już śmiga drugi dzień.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zostaw je na stale mowie o uv to wodzie nie szkodzi a wrecz pomaga ,ja jade na 2xuv non stop


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.