Skocz do zawartości
Mati33

Bubble Magus do 100l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co myślicie o takim odpieniaczu:

http://www.reefshops.com/bubble-magus-bmqq-protein-skimmer-with-pump-for-300l.html

Cena z przesyłką ok. 250,00zł

Do akwarium max 90-100l? Obsada: ekipa czyszcząca, 5-6 małych ryb, mały ukwiał, zoa, lps, sps, śladowe ilości miękich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj nie widziałem żeby ktoś z forum ,miał jakąś opinie na temat tego odpieńka ,a to ma być do panela ,wieszany ,a może mały sumpik ,ale na fotach to coś podobne do weipro tylko tego małego nie pamiętam nazwy ,co pompke ma na spodzie ,i opinie są różne ,ja bym nie polecał ,będziesz się w,,,,,,,,ł ,że nie możesz ustawić piany ,jest tu kilka speców co w pleksi robią odpienki to pisz do nich to ci coś zrobią


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to miał być do panela, teraz troche się zastanawiam nad nową szafką i wtedy wchodził by w grę sump.

Odpieniacz jest dla mnie najgorszy do wyboru bo to co polecaja ludzie na forum zaczyna się od 400zł.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpieniacz jest dla mnie najgorszy do wyboru bo to co polecaja ludzie na forum zaczyna się od 400zł.:(

No i niestety z taką mniej więcej kwotą musisz się liczyć, nawet przy DIY... Załóżmy, że dorwiesz jakiś mały, używany stożek na pompę igiełkową - to będzie 150-200zł. Najtańsza pompa do odpieńka - Newa, to koszt (z przesyłką) ca. 150zł. I mówię tutaj teraz o relatywnie słabym odpieniaczu. Pojawiające się używki na AquaBee 2000/1 to wydatek co najmniej 400zł. Jak to mówią - z g... bata nie ukręcisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najtańsza opcja (od której narazie się wzbraniam) to weipro 2011 + jakaś pompa igiełkowa = niecałe 300,00zł

Chyba że znajdę używki albo kupię zwykłą pompe i przerobię wirnik na mesh to w 200zł powinienem się zmieścić.

Dlatego zaczołem szukać po ebayu i innych niepolskich sklepach za jakimś dobrym chińczykiem. O ile do 50l coś by się znalazło to już do 100 l jest ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz weipro bo będziesz żałował.

Wyrzucone pieniądze, lepiej poczekać i uzbierać trochę więcej na lepszy odpieniacz.

Odpieniacz to jeden z najważniejszych elementów, zwłaszcza jak chcesz tam trzymać 5-6 ryb.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy tym litrażu z dobrym odpieniaczem i taką obsadą wystarczy mi jedna podmiana wody miesiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele tematów o tym było i różne są zdania.

Ale nie możesz też zapominać o tym że musisz uzupełniać w baniaku odparowaną wodę.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten odpieniacz jest na pompie atmana jeżeli mnie wzrok nie myli ;) hehehe niezły patent... chciałbym taki wirnik dostać igiełkowy do tego atmana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odparowaną wodę to wiadome:)

Moje pytanie się stąd wzięło że aktualnie mam 43l a w nim m.in. dwie rybki i mały ukwiał.

Akwarium bazuje na cotygodniowych podmiankach i odpieniaczu ze strzykawek z pompką (żadna rewelacja ale parametry cały czas mam ok).

Przesiadając się na niewiele dwa razy większe akwa, wg. różnych opinii, muszę już kupić porządny odpieniacz.

Chciałbym mieć pewność że przynajmniej z podmiankami będę miał spokój.

Tak ten odpieniacz jest na pomie atmana. Z tego co czytałem to chyba w tym sklepie same wirniki też mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.