Skocz do zawartości
hernio

Czy to ma szanse powodzenia ??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanko posiadam pompę AquaEl Turbo Filter 1100 o przepływie 1100 l/h i mam pytanko jest sens przerobienia tej pompy i zastosowanie jej w odpieniaczu DIY ?? Przerobił bym wirnik tak jak w tym temacie w celu wytworzenia mniejszych pęcherzyków powietrza http://theprodigalcube.blogspot.com/2009/09/diy-cone-skimmer.html ?? Posiadam teraz miniflotora ale chciałem zrobić pudełko przelewowe plus sump a miniflotor nie będzie się juz nadawał. Z góry dziękuję za pomoc :unworthy:

Pozdrawiam

Piotr

Nie jest mi nikt w stanie pomóc czy ma to jakąś szansę powodzenia ?? :crybaby::cry::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Pompę jak najbardziej da się przerobić na mescha lub igłę z biobala.Mam przerobioną taką jak z linka tylko model 2000L.

Wirnik to jedno ale jeszcze trzeba zrobić odpowiednią zwężkę żeby zasysała jak najwięcej powietrza i z tym jest najwięcej roboty bo rozwiercać musisz np. co 0,5mm.

Miniflotor raczej będzie za mały.Mała średnica i nie będzie się dało regulować.Osobiście próbowałem pompę 750L/h z miniflotorem i kiszka.Pomyśl raczej o jakimś przezroczystym pojemniku z marketu na makaron.Miłej zabawy.

post-8823-0-77718300-1325009111_thumb.jpg

post-8823-0-31238800-1325009208_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę jak najbardziej da się przerobić na mescha lub igłę z biobala.Mam przerobioną taką jak z linka tylko model 2000L.

Wirnik to jedno ale jeszcze trzeba zrobić odpowiednią zwężkę żeby zasysała jak najwięcej powietrza i z tym jest najwięcej roboty bo rozwiercać musisz np. co 0,5mm.

Miniflotor raczej będzie za mały.Mała średnica i nie będzie się dało regulować.Osobiście próbowałem pompę 750L/h z miniflotorem i kiszka.Pomyśl raczej o jakimś przezroczystym pojemniku z marketu na makaron.Miłej zabawy.

kierowniku, nie działa za głośno jak ssie powietrze?

co wkleiłeś w te łopatki, czym to przymocowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Wirnik przerabiam dokładnie tak jak w linku nacinając łopatki,tylko wycinam trochę więcej.Następnie nakładam wycięty z mescha krążek i przycinam nożyczkami tak by nie wystawało nic poza obrys łopatek.A co do głośnego siorbania wody na końcu węża musisz zamontować tłumik.

U mnie nic nie słychać,pompa działa prawie bezszelestnie.

Wklejam dwa zdjęcia z działania odpieniaczy .

1zdjęcie na pompie 1500L/h wirnik na meschu

2zdjęcie na NewJecie 1200L/h wirnik na meschu

post-8823-0-46173700-1325011669_thumb.jpg

post-8823-0-82449800-1325011689_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirnik przerabiam dokładnie tak jak w linku nacinając łopatki,tylko wycinam trochę więcej.Następnie nakładam wycięty z mescha krążek i przycinam nożyczkami tak by nie wystawało nic poza obrys łopatek.A co do głośnego siorbania wody na końcu węża musisz zamontować tłumik.

U mnie nic nie słychać,pompa działa prawie bezszelestnie.

Wklejam dwa zdjęcia z działania odpieniaczy .

1zdjęcie na pompie 1500L/h wirnik na meschu

2zdjęcie na NewJecie 1200L/h wirnik na meschu

widzę że góra jest z WEIPRO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odpieniacza kupiłem już wszystko co w sumie potrzebne chodziło mi po prostu o to czy jest szansa :) Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

PawelL - z Weipro jest tylko kubek.

hernio - wirnik przerobić nie jest ciężko ,więcej zabawy będziesz miał żeby dobrać odpowiednią zwężkę.Za to satysfakcja z własnego wyrobu jest większa niż z kupna gotowej pompy. :thumbsup:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.