Skocz do zawartości
Mycha

Białe dziwne coś, prośba o identyfikację.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji czegoś co wyrasta na naszej skale. :wallbash:

Zdjęcia poniżej przedstawiają to "coś"... Jest to małe, największe ma nie więcej niż 5-6mm. Na jednym zdjęciu, mimo, że nie wyraźnym, chciałam pokazać jak to wygląda "w stadzie". To jest miejsce miedzy skałami i nie chciał mi się tam fokus ustawić, ale na innych widać to dokładnie.

Czy ktoś wie co to może być?

Pozdrawiam.

P.S. Baniak wystartował w połowie listopada, a to ustrojstwo pojawiło się po około miesiącu (przynajmniej wtedy zaczęłam to zauważać).

post-11079-0-63750000-1325344397_thumb.jpg

post-11079-0-34377500-1325344408_thumb.jpg

post-11079-0-08954000-1325344416_thumb.jpg

post-11079-0-54003800-1325344427_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakies osłonice - nie ruszaj :)

edit: zgadza się gąbka, tak czy inaczej pozytywne ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są gąbki - Sycon sp. Niegroźni filtratorzy, nie lubią światła, pewnie znikną po kilku dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szybcy jesteście. :thumbsup: Nawet nie wiecie jak mi ulżyło... Rozprzestrzenia się to dość intensywnie, dlatego obawiałam się czegoś złego... Zazwyczaj jak coś szybko się rozwija to jest groźne hihihi ;) Dobrze, że nie ma powodów do obaw.

:unworthy: wielkie dzięki raz jeszcze :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,że to gąbki ja też ruszyłem w listopadzie dokładnie 12 i na dzień dzisiejszy już prawie żadnej nie ma.Gdzie nie gdzie jeszcze jakieś małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka przetrwało, jedna nawet pięknie wkomponowała się w akwarium- rośnie pod jedną z euphylii :thumbsup:


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.