Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak macie jakies wskazówki to bardzo prosze.

post-9039-0-72492500-1325437311_thumb.jpg


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo za małe jak na te rybcie..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee bez przesady... na forum jest kilka akwa które są ledwo 10 cm dłuższe i pływają w nich pokolce a zbierają same + i wszyscy pieją z zachwytu ;)

zmieściła się jest ok... od poniedziałku do środy pływa w prawą stronę w pozostałe dni w lewo ;) i jest git!

co do akwa to trochę byś więcej inf dodał... jeżeli faktycznie oczekujesz jakiejś rady lub rzeczowych uwag... na podstawie jednego zdjęcia bardzo kiepskiej jakości i tego co masz w stopce to raczej usłyszysz tylko to co powyżej...

czyli: wszyscy wpadną w zachwyt nad hepatusem i borsukiem w 120 litrach...

@Niejeden z nas masz w 100% racje to źle dobrana obsada dla tego litrażu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości masz tam 20kg ls?

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiel ze ls to piach. - jakies 3 kg.


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten opis w stopce jakoś magicznie się zmienia ;) hehehhe światło najpierw było 10000K a teraz już pociemniało do 15000K to jak to jest w końcu? jakbyś opisał co chcesz uzyskać co masz i co osiągnąłeś to by było łatwiej ocenić... tak to można się jedynie czepiać... szczerze pisząc!

sprzedaj tego borsuka i hapatusa... bo to może być uznane za znęcanie się nad zwierzętami a "nową ustawę" medialnie ogłosili więc powinieneś się bać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Powiem tak jak kolega; "Dużo za małe jak na te rybcie.."

Miałem w 200L akwa średniej wielkości żółtka i trochę brakowało mu miejsca jak podrósł.Jak ryba jest mała to spoko ale jak podrośnie to na pewno będzie się męczyć.

Ale spokojnie będzie następny argument by zwiększyć litraż :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borsuka dopiero kupiłe w czwartek. wiec nie bardzo go sprzedać. a do hepatusa sie juz przywiązałem wczesniej pływał kilka miesięcy w 90 L i nic nie mówił że mu ciasno wiec teraz po przeniesiemiu do 120 powinien byc szczęśliwy. a opis zmnieniłem bo był jeszcze do starego akwa. a teraz inna lampa i alwa z tylnym panelem. Odpieniacz kostkowy pompa obiegowa w panelu i falownik 4000 L. obsada i korale były w starym akwa i tylko było przeniesienie.


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze przeczytałem to masz same swietlówki15000K. Nie wydaje Ci się że przydało by się trochę aktyniki. Ja mam też świetlówki 15000 K ale mam też superakytyniczne 03/ Philipsa. W sumie światło jest bardziej energetyczne i chyba moje korale rozumieją to bo codziennie są uśmiechnięte.

Do usunięcia aiptasii polecam Brzydala. Pisałem o nim i jego umiejętnościach w swoich postach.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe zdjecie lepszej jakosci

zaraz dokladnie sprawdze jakie sa te swietlowki bo jak kupilem to tam cos kolega mowil ale moglem pokrecic. a po brzydale wybieram sie jutro do Krakowa na grzegórzecką

Nie pisz posta pod postem, edytuj.

mintaj

post-9039-0-74971000-1325446312_thumb.jpg

post-9039-0-02940800-1325446682_thumb.jpg


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozbył się przynajmniej Hepatusa szkoda męczyć ryby, a widzę że spory okaz

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz tak zmieniasz te twoje stopki to popraw sobie LR z LS bo CI sie pomieszało :)

a hepatusik bardzo fajna rybka ktora wyglada jak 1/4 dlugosci akwarium :)

Każdy chyba radzi jak najlepiej dla Ciebie , jak i dla zwierzaków wiec warto czasem zostawić to co cieszy oko a posłuchac rozumu

Pozdrawiam

bahama


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak że ten hepatusik obrócić się nie może, taki wielki.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie drążcie tematu hepatusa ;) lepiej powiedzcie Koledze, że przy tym odpieniaczu i takiej obsadzie problem rozwiąże się sam... tylko w nieco inny sposób niż by to sobie Kolega wyobrażał ;)

Powiem Ci szczerze, że jak następnym razem będziesz chciał kupić hepatusa do 100 litrowego akwa to lepiej za te pieniądze kup chociażby używany odpieniacz na pompę ;) np jakiegoś delteca mce300 ;) lub od biedy tunze lub hydora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie pozbędziesz się hepatusa, to czego byś nie zrobił baniak i tak będzie wyglądał jak szklanka z bojownikiem. Ryba będzie rosła, miękasy również, skały jest sporo, a chcesz dodawać kolejne ryby - nie widzę tu specjalnie miejsca na błyskotliwe porady, bo wszystkie na razie sprowadzą się do tej samej.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak odkupiłem od kolegi z gliwic i tak wygladało. mysle ze swiatło jest ok i zobaczymy co bedzie dalej.

http://nano-reef.pl/topic/33224-moja-nowa-solniczka/page__st__20


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cale 85x35 z dwoma  rybami potrzebujacymi kilkaset litrow i to wszystko bez odpieniacza, czy cos zostalo wykasowane?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cale 85x35 z dwoma rybami potrzebujacymi kilkaset litrow i to wszystko bez odpieniacza, czy cos zostalo wykasowane?

No że fajny ma avatar kolega...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.