Skocz do zawartości
MaXPaC

RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko,moj kumpel kupil juz jakis czas,czyli 2,5 roku temu filtr rO AquaNurta,nie pamietam calej nazwy ani modelu,wiem ze tylko na w nazwie na koncu bylo 300,ale nie wazne,uzyl go tylko jeden raz zaraz po odbiorze czyli 2,5 roku temu,i przepuscil- otrzymal z niego 10l wody.Od tego czasu wisi w piwnicy i nie byl juz ani razu uzyany.

i tu moje pytanie ,co jest wart taki filtr,trzeba wymieniac jakis wklad w nim czy nie,a moze nadaje sie tylko do wyrzucenia na smietnik?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model to aquanurt osmo 300 o ile dobrze mniemam, ja mam aquapro na 200l/doba a wychodzi według moih obliczeń, a na razie od 4 klasy miałem z tego przedmiotu tj. matmy same szóstki wychodzi 288l/doba

a użyteczność zależy od częstotliwości używania bo ja mam jakieś 7l tyogdniowo a to niedużo, tak czy siak na pewno dobzere jest kupićteen filtr, wkłady wstępne tj. sendymentacyjny i węglowy wymienia się co ok. 2500-3000l wpdy lub co 6 miesięcy do roku, membranę wymienia się co kilka lat


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filtrze penie jest do wymiany membrana bo ona niemoże zaschnąć a przez te 2lata to pewnie wyschła dokładnie. Wiec bedzie cie to kosztować - membrana 130zł i prefiltry 30zł.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ja wcale nie napisalem ze Kumpel otrzymal w ciagu doby 10l tylko ze wlaczyl i za jakis czas,przykladowo za 1 h mail te 10l,tak czysto teoretycznie.

Chodzi Mi o to czy po takim dlugim okresie zastoju mozna go jeszcze uzywac i wszysko bedzie OK,a moze membrany juz szlak chwycil albo porosly glonami..............:::D))))))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.