Skocz do zawartości
Darev

trachyphylia gupi szkielet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Może ktoś zna lub wie o takim przypadku jak mój, chodzi o trachyphylię jej tkanka miękka złazi ze swojego szkieletu. Na fotce powinno to dobrze widać.

Wie ktoś o co chodzi?

TRAH.jpg

TRAH1.jpg

Doda iż tkanka nie jest w żaden sposób uszkodzona, koral nadal się pompuje i ma ładne kolory.

Wiecie co w tytule zrobiłem błąd... jak ja to zrobiłem?

Edytowane przez Darev (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz poziom Ca i Mg w wodzie?

Jaka jest twardość KH?

Czy pH nie jest za niskie?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach tam, zaraz gupi... :lol:

To nie wyglada dobrze. Mufti dobrze zaczal, bo ciezko jest cos odpowiedziec, gdy wyniki testow sa jako takie.

Moze prad wody, swiatlo, poparzenie przez inne korale, glony na szkielecie, Brown Jelly, mechaniczne uszkodzenie, gwaltowne zmiany parametrow, brak pozywienia, cos wybierz :rtfm:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak długo ją masz, karmisz jakoś korale ? Sama tkanka nie wygląda źle, koral się pompuje przez całą dobę ? Ja obstawiam brak pożywienia.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może nie gupi ale gubi, ale do rzeczy:

parametry: Ca 440, Kh 6,7, Mg 1290, Ph~8,1 Wszystkie na satałym poziomie od maja 2011r.

Do karmienia mam kryl, artemia, kiełże, koral nie powinien być głodny ponieważ bardzo mi się podoba jak jego wypustki "połykają" artemię podawaną strzykawką.

Prąd wody jest delikatny (nie majta koralem na boki lecz delikatnie nim rusza).

A reszta korali to na moje oko jest ok. goniopora, euphylia, mózgowiec, galaxea i inne miękkasy mają się dobrze. W pobliżu korala jest tylko goniopora i grzybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos siedzi w podstawie jakis pasozyt i ja denerwuje , warto sprawdzic sam szkielet


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu te pasożyty obok jest catalaphylia i pewnie w sobie ma pasożyta bo od 4 m-cy nie pompuje się.

Podnieść korala i sprawdzić szkielet? Ale co tam sprawdzić?

Jeśli chodzi o oświetlenie to jest centralnie pod 4x39W Ati zmieniane w sierpniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś ją podkopuje i wpada w dołek, jak jest zagrzebana w piasku to tkanka z zasypanego miejsca schodzi. Niby powinna się sama wykopać,ale np przy malutkiej fungii zaobserwowałam takie zjawisko.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.