Skocz do zawartości
adamus_23_as

filtry DI i twarde uszczelki

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos może jakis patent na bezbroblemową wymianę żywicy lub wie gdzie można kupic pasujące miękie sylikonowe uszczelki do tych nieszczęsnych filtrów DI 10 calowych.

dokładnie chodzi mi o te we wkładach plastikowych na żywicę.

kupiłem dzisiaj kolejne 2 i oba już pękły!!!

a przy moich 2 filtrach więcej kasy pcham w nowe wkładki niż żywicę.

myśle że fabryczne uczelki są za sztywne i b często pękają jak próbuje je dokręcic do uzyskania szczelnosci korpusu.

ręce mi już opadają a nie chce jutro załatwic kolejnych dwóch :crybaby: .


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne uszczelki ze starych wkładów 10" pasują, np. od mechanicznego lub węglowego. I za dużo żywicy sypiesz zapewne i wierzchnia pokrywka ma za ciasno.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z teflonem to n iezła myśl, nie trzeba będzie tak szczelnie go dokręcic.

Włodek, żywicy sypę dużo ale nie tak żeby wieczko się niedomykało.

Po zasypie jest cały korpus ale wiczko zamyka się fabrycznie. inna sprawa że to powoduje b. duży opór i korpus musi byc dokręcony na maxa żeby było szczelnie.

myśle że miękkie sylikonowe uczczelki załatwiły by sprawę te we wkładach są naprawdę twarde.

Jutro w kupię nowe i spróbuje je porządnie rozgrac przed dokręcen iem może to cos pomoże.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.