Skocz do zawartości
Gość michalfa

Prośba o weryfikację zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Witam!

Nadchodzi ten czas, że po dwóch latach czytania forum i kompletowania sprzętu przymierzam się do postawienia zbiornika. Chce przedstawić szanownemu gronu zestaw jaki udało mi się do tej pory zebrać i skonsultować ewentualne zmiany ponieważ mam jeszcze ok miesiąca do dnia zero.

1. Akwarium, które posiadam ma wymiar 120x60x55 h. wody będzie tylko do 50. Komin zewnętrzny, spływ i rewizja 32, powrót 25. Dwie szyby opti. W maju prowadziłem rozmowy z kolegą Tofikiem, ostatecznie okazało się, że w Bogucinie skleją taniej niż w Białym Stoku. Wybór był oczywisty. Szkło odebrałem

2. Odpieniacz KZ S. Początkowe plany mówiły o zbiorniku 500 l, akurat na targowisku trafiła się okazja i kupiłem KZ.

3. Pompa obiegowa OR 3500. W promocji do odebranego akwa 

4. Cyrkulacja 3 x Tunze - Turbelle Nanostream 6055 do akwarium 1 szt. 6045 do beczki na solanke.

5. 30l beczka do kiszenia kapusty 

6. ARM by Mufti

7. Filtr do polimerów ok 1L , niestety nie pamiętam który kolega z forum mi go zrobił, ale z tego co czytałem spełnia wszystkie wymagania konstrukcyjne ku temu ażeby kulki dobrze się kręciły ( okrągłe dno )

8. Oświetlenie Metis CRP 2x100 W

9. GroTech - TEC III NG na późniejszy etap mojego akwarium.

10. Hydraulika od Skiby

11. Dolewka by DrWit.

Zastanawiam się nad dołożeniem 2x39 T5 jakie?

Zamierzam kupić kontroler do Tunze, elektrodę pH do ARM, osmozę, jakąś grzałkę.

Zastanawiam się jakie pompy kupić do dolewki i polimerów, o jakim przepływie.

Ponieważ odpieniacz został kupiony długo przed akwarium jest troszkę duży. Na stronie piszą, iż jest do zbiornika 1500l. Nie będzie za mocny na moje 360l. Mam jeszcze czas na jego wymianę, czekam na wasze opinie.

Sump planuje dwu komorowy, zbiornik na dolewkę ok 64l.

Co najlepiej położyć między szafką a akwarium? Myślałem nad styropianem, jakiej grubości?

Lock-lina mam na jedną dyszę, dokupić rozgałęźnik na dwie czy zostawić?

Proszę o weryfikację mojego zestawu i sugestie co do zmian lub uzupełnień. Jeżeli szafka będzie planowo na początku lutego wtedy zaczynam przejście z teorii na praktykę.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no!! w końcu ktoś czytał zanim coś kupił.

prawie bezbłędnie, :thumbsup:

pozdrawiam.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

prawie bezbłędnie,

a możesz wyjaśnić tajemnicze znaczenie słowa prawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Przepraszam, że podbijam ale jakieś info by mi się przydało od szanownych koleżanek i kolegów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

T5 narazie nie kupuj - wstrzymaj się aż włączysz LEDy i wtedy będziesz widział czego Ci brakuje.

Pod akwarium może być styropian a może też być pianka polietylenowa. Moim zdaniem nie ma większego znaczenia co wybierzesz.

Locline może zostać pojedyńczy.

Mocniejszy odpieniacz się sprawdzi przy obciążonym systemie. Jak nie będzie obciążony to go przykręcisz jeśli jest taka możliwość.

Pompka do reaktora powinna styknąć 2000l/h

Pompka do dolewki cokolwiek do 1200l/h będzie wystarczające

Widać, że odrobiłeś pracę domową i nie ma tu się specjalnie czego czepiać. Popatrz na baniaczki w dziale Nasze Akwaria o podobnym litrażu i tam znajdziesz sprawdzone rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 5 to dolewka, to dalbym 3 x wieksza, chyba ze nigdy nie zostawisz akwarium na dluzej niz tydzien. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie chodzi mi o obiegówkę, jest ogromna i buczy.

co do cyrkulacji to pomyśl o 6095, większa wydajnosć, 6055 mogą byc za słabe na taką długosc zbiornika.

resza sprzętu super :thumbsup:


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

głównie chodzi mi o obiegówkę, jest ogromna i buczy.

co do cyrkulacji to pomyśl o 6095, większa wydajnosć, 6055 mogą byc za słabe na taką długosc zbiornika.

resza sprzętu super :thumbsup:

OR rzeczywiście jest wielka a jak chodzi to jeszcze nie wiem, przy wyborze głównie kierowałem się zastaną promo w AM. Wszystkie zakupy starałem się robić promocyjnie ażeby mieć budżet na życie. Z wymianą Tunze będe musiał poczekać do momentu kiedy pojawią się na targowisku. Ostatnio chyba DarekB30 kilka kupił, więc może za rok...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam ARM do kontroli pH. U mnie pokazuje inaczej gdy inne gniazda (np grzałki) są włączone a inaczej gdy wyłączone. Do sterowania oświetleniem i grzaniem się nadaje ale koszmarne terminy napraw w przypadku problemów.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.