Skocz do zawartości
jaczal

A to niespodzianka?!

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu krewetka czyszcząca zamęczyła mi Dolabellę, która z kolei zatruła połowę Xeni.

Nie tak dawno syn uratował weżowidłu dwa centymetry nogi, którą chciał obciąć czerwony krab pustelnik.

A przed chwilą ujrzałem straszny widok. Jeżowiec - specjalista od glonów - wyciągnął rurówkę i smacznie ją wcina.

post-10464-0-56540300-1325967444_thumb.jpg

Kidy te horrory się skończą?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Też ostatnio straciłem Dollabelę :veryangry:

Jak zwykł mawiać mój polonista w liceum: Matka natura to suka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać brakowało mu wapnia z mięsnym nadzieniem :smoke:

ps jest nauczka dla pozostałych aby nie łączyć rurówek z jeżowcami

na marginesie przydał by się temat gdzie ludzie z własnych doświadczeń opisywali by jaki połączenia dwóch zwierzaków skończyły się nie najlepiej da jednego z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak karmisz to uwzgledniaj zarowno wszystkich mieszkancow i czym karmisz. Moze dieta jaka serwujesz nie wystarcza? Zreszta przygoda z rurowka i jezowcem mnie nie dziwi. Rurowki sa smaczne, ja wole z kremem... :thumbup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurówka zdechła i jeżowiec jest także padlinożercą , wiec nią nie pogardził , lub rurówce coś strasznie nie pasowało ze wyszła i ja upolował , i śmiało można trzymać jeżowce z rurówkami

co do zbiegów okoliczności tak z kilku dni ...

salarias urwał ramie krewetce boksującej (bo ta go złapała)oboje zyja i maja sie dobrze

po wylince krewetce czyszczącej pokolce zaserwowały fryzjera i skróciły jej wszystkie wąsy,

chelmon meczy wszystkie ślimaki bo strasznie go irytują ich małe wąsy wkoło

krewetka pistoletowa odstrzeliła jedno ramie rozgwieździe piaskowej , bo ta jej wlazła pod jej skale

Camposia retusa pozbierała wszystkie luźniejsze zoasy i teraz więcej są warte zoa niż ten krab

fakt obylo sie bez strat ale to natura i niestety trzeba sie pogodzić ze słabszy ,chory itp. itd osobnik odejdzie na wieczna rafe i ekosystem w naszych kropelkach sam sie wyrowna

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę z lekka temat.

Szukam informacji właśnie czy coś mogło sobie zjeść moją rurówkę.

Zakupiłem małą rurówkę i włożyłem ja do piach przez kilka dni, rurówka siedziała sobie w tym miejscu gdzie została wciśnięta w piach.

Otwierała się itd .

Pewnego dnia zniknęła i od tej pory szukam przyczyny tegoż zaginięcia.

Z tego tematu wnioskuję iz posiadając dwa tripnastusy gratilla mogę być pewny co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mając jeżowca diadema savingnyi po ogołoceniu skał siadł na lobophytona i zrobił mu 6 nacięć. Oddałem jeżowca. Rurówek nigdy mi nie ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem didema ale sprzedałem za namową kolegi krzywdy żadnej nie zrobił niczemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tymi jeżowcami.

Mój diadema zjadł całą ksenie w akwarium, podjada regularnie sarco ( z jednego tylko noga została ) , a kiedyś przez pół godziny wydalał z siebie jakiś biały śluz. Woda była jak mleko. Na szczęście woda sie wyklarowała i nie było strat.

Ogólnie gdyby mi się tak nie podobał już bym go wywalił.


ab7371e7ff665a13bcc41efdd1b83bd1u1489a1339.png

f89e56a726def77e21d35d5c115b01adu1489a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie śluz tylko jego nasienie zacytuję tu fragment pewnej polskiej komedii poprostu walił gruche do głównego zbiornika:)

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.