Skocz do zawartości
Kraszan

Przydałaby się reorganizacja forum...

Rekomendowane odpowiedzi

Już parę osób to sugerowało...

Popełniłem takie zestawienie rozkładu wątków:

Globtrotter 9 postów (0,22% całości)

Inne bezkręgowce 27 postów (0,65% całości)

Rozmnażanie 9 postów (0,22% całości)

Szalone pomysły 5 postów (0,12% całości)

Ryby 65 postów (1,56% całości)

Korale 49 postów (1,18% całości)

Chemia 67 postów (1,61% całości)

Szpital 220 postów (5,3% całości)

Technika 175 postów (4,21% całości)

Sprzęt 569 postów (13,7% całości)

DIY 246 postów (5,92% całości)

Targowisko 900 postów (21,67% całości)

Ogólny 1277 postów (30,74% całości)

Off topic 536 postów (12,9% całości)

Uważam, że należy zlikwidować

Globetrottera (może iść w Ogólny), Rozmnażanie (w zależności co rozmnażamy znajdzie się to w rybach lub bezkręgowcach), Szalone pomysły (może iść w Ogólny).

Warto byłoby połączyć Sprzęt z Techniką (bo nie wiem w czym różnica).

Forum zyskało by na przejrzystości i oszczędziłoby dylematów - ja mam często... Gdzie np wrzucić pytanie o jakims konkretnym żarniku HQI mającego pracować w przerobionym halopaku? Do DIY, Sprzętu, czy do Techniki?

A jak strzykwa "puści syf" to gdzie postować? W Chemii, Szpitalu, Innych bezkręgowcach? Albo chęć przywiezienia sobie czegoś z morza śródziemnego to w Globtrotterze, Szalonych pomysłach, Ogólnym czy Off-Topicu?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo rozsadna propozycja , dodalbym jeszcze dodatkowo dzial dla poczatkujacych czyli "od czego nalezy zaczac" poczatkuajcy mialby czarno na bialym , wszedl by sobie do dzialu i mogl spokojnie poczytac a nie zawracac (_._) swoimi pytaniami ktore byly tutaj walkowane po sto razy .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dział dla początkujących to super pomysł, ktoś kto chce poczytać na początek ma wszystko w jednym miejscu i myślę że byłoby o połowe mniej tematów o zakładanie baniaka, a jakby już były to dużo konkretniejsze po lekturze takiego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie bo po co dzielić forumowiczów na lepszych (starych) i gorszych(początkujących)

Kto by odpowiadałw tym dziale ?

Mamy juz FAQ - teraz tylko trzeba się zebrać i je wypełniać ;)

I zostawił bym dział rozmnażanie - to sie co prawda żadko zdarza w morskim ale jak juz się zdarzy to ;)

Według mnie szukanie tego w innych działach jest czasochłonne, ale np szlone bym wywalił - mamy w końcu off-topic

no i postulowane wczesniej już połączenie sprzetu i techniki to fajna myśl.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego sugerujesz jakis podzial na "lepszych "i " gorszych "? nie ma tak , tak samo jak nie ma brzydkich i ladnych akwari ... wszystkie zwierzeta w nich zyjace sa piekne ... ( poprostu dzial dla poczatkujacych ktory powstanie po to zeby na przyszlosc taki poczatkujacy znalazl fachowe odpowiedzi na swoje podstawowe pytania i wiedzial od czego ma zaczac ( i dobrze zeby ktos sie tym dzialem zajal) a nie meczyc innych na ogole , uwazam ze to chyba nie jest zlym pomyslem ... a po jakims czasie byl by to napewno wartosciowy dzial dla swiezo upieczonych nanowiczow:) nie koniecznie musza byc , czy tez sa "gorsi ", poniewaz kazdy kiedys zaczynal robic to swoje pierwsze akwarium ... , a pogubic sie takiemu nowicjuszowi tutj na forum nie problem :] wiec z tad pomysl na wlasnie taki dzial Qbab :D

Ps; Najwyzszy czas chyba skoncyzc z tym ; twoj baniak to kupa , moj ladnijeszy , korale takie czy takie , sprzet o kant ....potluc , wiadomosci masz zero jestes gorszy , ten czytamten jest lepszy ..itd .... dziecinada.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej właśnie po to żeby nie było takich napięć napisałem swój post. Nie uważam żeby byli lepsi i gorsi i dlatego początkujący powinni moim zdniem czytać też i inne działy - tam tez jest wiedza, a i starsi starzem powinni czytać posty młodszych tam też jest czesto sporo wiedzy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma lepszych , gorszych juz Ci napisalem wyzej .. nowy dzial mialby na celu wychwytania wazniejszych informacji dla "nowicjusza" bez zbednego zadawania tych samych pytan ktore byly juz prezrabiane , zreszta jak zauwazyles bylo mu tez ciezko szukac w przeglondarce , lub nie wiedzial jakie slowa kluczowe mial wpisyac :] dlatego proponuje zalozyc taki dzial w ktorym bez problemu znajdzie odpowiedzi na swoje " poczatkowe " pytania ... , zauwaz tez ze tuaj nikomu juz sie z nas niechce na takie proste pytania odpowiedac :] zaproponowalem nie tyle juz odrebny dzial , bo nie w glowie mi nikogo tutaj selekcjonowac , poprostu "dzial" ktorym tez ktos by sie zajal i odpowiadal czesciowo na pytanaia nowych zarazonych morszczakow :D , jak taki dzial powstanie to nawet zauwaz ilu chetnych przybedzie zeby takim pomoc ... mysle ze mnei zrozumiales .

Zauwyzylem ze czesci forumowiczow pomysl sie spodobal .

Wyobraz sobie siebie samego , wpadasz na nowe forum , o akwarystyce morskiej nie wiele wiesz , wstyd Ci zadac pytanie w sumei bo nie wiesz moze nawet jak zapytac , nie znasz nazw itd ..a w takim dziale dla nowych zarazonych latwiej jest zadac pytanie nawet blednie :D po to ten dzial a nie jakis podzial ktory nie wiem skad Ci wogole przyszedl do glowy ..(?)

Po prostu w takim dziale , bedzie sie odpowiadalo i tlumaczylo nowym zarazonym , jak "dzieciom";) moze byc nawet "wesolo" czasami :D

Dzial dla nowo zarazonych :D moze dla nowicjuszy zabrzmialo troche "niegrzecznie " sorki :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie myśle że należy stwyrzyć dział (rozbudować) encyklopedie jest w śród nas wielu bardzo dobrych akwarystów morskich sadze że panowie z dużą widzą i doświadczeniem mogą takie coś opracować, dzisiaj jest to w powijakach.

Niech każdy z dobrych zajmie się jakimś tematem który mu leży(np Ro, ph, DTS, .....). podpisze się pod nim .

osobny dział dla początkujących to utopia nikt z dobtych tam nie zajży. ( to taki skrót na pozbycie się natarczywych "młodych".


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ktoś z morszczaków wyjadaczy powinien skrobnąć krótkie notki o podstawowych sprawach i możnaby tak jak to jest na niektórych forach przyleić je aby zawsze były u góry i aby nie dało się do nich pisać komentarzy. Ja bym coś z chęcią napisal, ale nie czuję się na siłach gdyż jestem początkującym fanem solniczek, ale gdyby ktoś z doświadczonych użytkowników sprawdził to co napiszę i poprawił błędy/nieścisłości to chętnie coś napiszę.

Druga sprawa to rzecz następująca osoby które tworzą swoje pierwsze baniaki nie powinny się obrażać na słowa krytyki i uznawać je za ataki na swoje ukochane solniczki tylko podejść rzeczowo do sprawy. Ja za swój pierwszy baniak dostałem po łbie za co dziękuje bo teraz bardziej się postarałem i mam ładniejszy.

Reasumując pokój dla początkujących jak już wyżej pisałem to strzał w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie dzialu /tylko dla nowych/ jest IMO pozbawiene wiekszego sensu.

"starzy wyjadacze" nie beda tam zagladali, bo jaki jest sens opisywac cos po raz n-ty?

A rady dla "nowych" udzielane przez "poczatkujacych", tez chyba nie sa najlepszym wyjsciem.

IMO lepszy bylby pewnego rodzaju FAQ "Moje pierwsza solniczka" czy cos w tym guscie,

z opisem co to jest tem mixer, reaktor, poziom wapna, po co jest cyrkulacja, sugerowane wielkosci akwa, roznica T5 a HQI, itp. itd.

Czyli to o co sie /czesto i gesto/ pytaja poczatkujacy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.