Skocz do zawartości
BeRsErK

Xenia....tego jeszcze nie grali

Rekomendowane odpowiedzi

Odk?d pami?tam w moim baniaku pi?knie r?s? sarcopython, wszelkiej ma?ci zoanthusy, sinularie czy grzybowie?ce ale Xenia zawsze podupada?a - a to b?azenek skuba? a to przestawa?a pulsowa?...

Parametry wody poza niskim Wapnem 300(kalkwasser dozuje od tygodnia i powoli idzie w g?r?)s? przyzwoite no2/3,po4 - zerowe albo niewychwytywalne przez testy JBL'a. KH 12, Ph ok 8,2

Dozuj? 3 ml jodu kenta co tydzie? i 3 ml strontu co 4 dni.

Wczoraj po podmiance 10%(s?l kenta) nast?pi?a niespodziewana katastrofa - wszystkie trzy osta?e przy ?yciu Xenie totalnie opad?y, u do?u sta?y si? niemal fioletowe a polipy jasno zielone i schowane jak w nocy.

Co? musia?o si? sta? bo widz?, ?e i sarcophytek jako? s?abiej si? dzi? roz?o?y?.

Rybki i inne bezkr?gowce nie wykazuj? ?adnych oznak pogorszenia si? warunk?w wody co potwierdzaj? tak?e testy, kt?re dzi? zrobi?em(przynajmniej w zakresie tych parametr?w, kt?re poda?em powy?ej).

M?j wniosek to to, ?e czego? mog?o si? zrobi? w wodzie za du?o - macie jakie? sugestie/propozycje co robi? ?

Z g?ry dzi?ki - Maciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodonie dales za duzo jodu, albo za duzo mikroelementow (jesli dodajesz).

Poszukaj zdjec w moim watku "Xenia umiera" (czy jakos tak) i zobacz czy wyglada podobnie u Ciebie (tzn topnienie).

Moje xenie ginely w oczach, z godziny na godzine.

Przyczyne zidentyfikowalem jako nadmiar mikroelementow. Xenie ginely nastepnego dnia po tym jak zwiekszylem dawke mikroellenetow.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@BeRsErK, przy podmnianie wprowadziłeś do akwa całą listę mikroelementów, wiem że 10 % podmiana to nie dużo ale przy dozowaniu jodu i strontu, mogła to byc kropka nad "i".

O xenie sie nie obawiaj, powinna odrosnąć, podmień wodę ale bez soli samą RO, tylko stopniowo.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas - nie, moja nie topnieje tylko opadła i zwineła polipy...no i zmieniła kolorki...na lepsze ;]

Roman - też mi się tak wydaję - stawiał bym na jod, odstawię go narazie i zobacze co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi to Piotrek z korale.pl mówił ale takie są fakty - dwa różne testy i te same wyniki.

KH i tak spadło po dozowaniu kalkwasser bo było 13 ale ponoć tak się to ma dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek ma 126l plus 25 kilo skałki.

Poza jodem nie wiem czego mogło by być za dużo w baniaku.

Stront dozuję tyż ale sporo wciagają glony wapienne a i zalecają go dozować w połaczeniu z kalkwasser.

Tylko, że jak jodu nie dozowałem to każda wylinka kraba kończyła się u mnie zgonem a odkąd zacząłem go podawać to cieszę się coraz większymi milusińskimi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiuu ... nie wiem jakie stezenie ma ten jod kentowski co prawda ale 3ml tygodniowo do 126 litrowego baniaka to chyba trochu za duzo. jod w za duzym stezeniu jest zabojczy. ja uzywam jodu TM i tam jest podana maxymalna dawka 1 kropelka na 200 litrow dziennie inaczej ostrzegaja przed zgonami. ew. przyczyna moze byc to ze dodajesz go tylko raz w tygodniu za to b. duzo.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na instrukcji do jodu kentowskiego jest napisane:

10 ml na 190l co 7 dni przez 3 tyg a potem połowa dawki

było ok od pół roku na takim dozowaniu.

Co do xeni to dzis po powrocie z pracy już jej nie ma - tz dwie małe rozpuścuiły się i zostały tylko polipy a duża wygladała jak by ją wypatroszyli wiec nie czekając aż dalej zapaskudzi zbiornik usunałem i do klopa.

Sarcopython dziś rozwinął się do końca i nie ma innych dziwnych zachowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odkryłem co się stało - dawkowanie jodu kenta było ok ale...waga pokazała, że potrafi się rozregulować i do 10 litrów poszła dawka soli na 15 = 50% większe stężenie mikroelementów.

Delikatna xenia przypłaciła to życiem podczas gdy reszta obsady lekko odczuła zmianę...

Za to krab z tego nadmiaru aż wylinki dostał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz i nie grzmisz... - jak bym miał to bym ją starał się wyleczyć a nie rozdawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci - iel podskoczylo ogolne zasolenie w baniaku po takiej podmianie ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.