Skocz do zawartości
hyziu

Mętna woda??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W czwartek zalałem akwarium 40l świeżą solanka ,sól IO.W sobote miała dotrzeć do mnie skała ale nie dotarła :thumbdown: Wczoraj woda zaczeła robić się mętna,nie wiem co dalej robić?Dodam że cały czas pompy mieszają wode a wczoraj do kaskady włożyłem włóknine i niestety nic to nie dało.Akwarium kostka 35*35*35 woda tak mętna że nie bardzo widać drugą strone akwa.Skała prawdopodobnie będzie dzisiaj lub jutro.Posiadam bakterie w ampułkach może dodać?Prosze o jakieś wskazówki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodac skale...

i na piwo :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.W takim razie czekam na skałe.Dzieki za odpowiedz .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam mętną wodę. Stało się to po tym jak dodałem 10ml bakterii Special Blend Microbe Lift. 3 dni temu dołożyłem 6kg żywej skały do 10kg martwej. Akwarium 128l ma 5 tygodni. Co mam robić aby woda stała się klarowna?? Czekać aż się samo ustabilizuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz zaraz ze znowu się czepiam ale Ty kolego ciągle sciemniasz i denerwuja mnie twoje posty,piszesz ze Akwa ma 5tyg a tak naprawdę ma 3 napisales ze masz ponad polowe wody z działającego zbiornika a tak naprawdę masz 30% nie rozumiem twojego podejścia do tego hobby nikt ci nie pomoże bo nikt tak naprawdę nie wie co ty tam masz i co robisz w akwarium,wpusciles quadri ponad tydzień temu i pytales czemu się chowa,dodajesz do dojrzewającego akwarium żywa skale po co?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie powinno się oddawać żywej skały do zbiornika który dojrzewa. Wydaje mi się że to przyspieszy dojrzewanie.

Mętna woda była już przed dodaniem żywej skały. Stała się po dodaniu bakterii. I tu proszę was o poradę czy czekać, czy podmienić jakąś ilość wody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.