Skocz do zawartości
rogalov

Ukwial konski (Actinia equina)

Rekomendowane odpowiedzi

jest was wiecej... popatrz ile jest sprzedanych na tym forum, i za jaka kase :).

W polsce uchodzi za rarytas, a w uk dzieciaki zbieraja go na plazach... wiec wiecej osob mialo z nimi stycznosc, i wiecej osob sie przejechalo. jak mi nagadali to sie przestraszylem i sprzedalem zimnolubne ukwialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest was wiecej... popatrz ile jest sprzedanych na tym forum, i za jaka kase :).

W polsce uchodzi za rarytas, ...

Osobiście nie znam nikogo kto uważał by tego drapieżcę za rarytas, ma fajne kolorki ale jest więcej - niż + z jego posiadania


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie przygarne ukwiała końskiego ... sa jeszcze ?


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie przygarne ukwiała końskiego ... sa jeszcze ?

Czytałaś o nim trochę?Ja nie polecam.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalam. wiem ze to drapiezniki. ale ja ie planuje duzej obsady w moim akwarium. potrzebuje ukwiala. hmm


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja mam takie ukwiały w zbiorniku od conajmniej 8 lat i szczerze powiem ,że śmiech mnie ogarnia jak czytam wszystkie te mrozące krew w żyłach opowieści o tym jakie to straszne drapiezniki są. Nigdy nie zaobserwowałem aby poparzył i zjadł rybę , krewetki itp. U mnie zyją wraz z innymi bezkręgowacami i wszystko jest ok . A juz przypis któregoś z kolegów jakoby miał konfliktowac z innnymi ukwaiłami mnie dobił. Poza tym pisanie o nichh i błazenkach to nieporozumienie przeciez wiadomo,ze nie sa to ukw symbiotyczne. Mam taka propozycję - ludzie piszcie i wypowiadajcie się korzystając z własnego doswiadczenia lub fachowej lektury a nie z tego ,ze ktoś komuś kiedyś itp. Potwierdzam jeden fakt te zwierzęta nie znoszą wysokich temperatur przez dłuższy okres czasu / pow 28 st/ ale w naszych zbiornikach szybko przechodzą na wode 25 i w pełni się aklimatyzują . Co do ich podziału to ręczę ,ze nie mnożą sie jak szalone wrecz przeciwnie. I na koniec jeszcze jedna byc moze ciekawostka pokolec imperator traktuje je jako najlepszy przysmak.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejesz się z wypowiedzi innych osób, a sam próbujesz zaszufladkować wszystkie ukwiały końskie na podstawie tylko własnego przypadku? :clap:

Mam propozycję - nie generalizuj i nie traktuj swoich indywidualnych doświadczeń jako wyroczni, bo morszczyzna nie kręci się wokół Twojego zbiornika i nie jest on wyznacznikiem zachowania wszystkich trzymanych w nim gatunków.

A żeby dostarczyć Ci jeszcze trochę zabawy, ponownie napiszę Z MOJEGO WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA:

- mój ukwiał koński dotkliwie poparzył innego ukwiała, rywalizując z nim o miejsce w skałach - i to pomimo rozpaczliwych prób obrony przez zamieszkujące go błazny;

- dla odmiany znam zbiornik, w którym w ukwiale końskim mieszkał błazen, o ile mnie pamięć nie myli clarki; ukwiał był przeciętnym domostwem, bo otwierał się i dawał schronienie tylko podczas karmienia;

- znam przypadki (nie "słyszałem od kogoś", ale wiem o nich i osobiście również tego doświadczyłem), że po wprowadzeniu do zbiornika zdrowo wyglądający ukwiał koński chowa się w skałach bez możliwości dokarmiania go, gdzie po kilku-kilkunastu dniach zdycha.

Ukwiały końskie nie są maszynami do zabijania jak choćby modliszki, ale z uwagi na ich bardzo lepkie i chwytne, silnie parzące macki należy podchodzić do ich hodowli z ostrożnością. Do tego potrafią być zwierzętami trudnymi w utrzymaniu na dłuższą metę, więc decyzja o ich hodowli powinna być przemyślana.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał ,normalnie horror ,ja mam 3szt i jest git[2 czerwone ,i 1 jasny w paski brązowe] ,żadnej agresji ,no ale jest tu na forum tylu znawców :thumbsup: ,,,niedługo ,nic nie będziemy trzymać w akwarium ,może takie gołe ,ale czy się da ,zawsze coś wyjdzie ze skały i wtedy :alien:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by zrobić ankietę.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by zrobić ankietę.

Karol ,a po co ci ankieta ,wiesz i tak ,każdy zrobi jak uważa :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja nie można nikomu na rzucać co ma trzymać w swoim szkiełku,ale takie tematy dobrze że się pojawiają są posty za i przeciw więc każdy niech robi co chce.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja nie można nikomu na rzucać co ma trzymać w swoim szkiełku,ale takie tematy dobrze że się pojawiają są posty za i przeciw więc każdy niech robi co chce.

dokładnie ,mądrze prawisz :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, czyli uważasz, że tak jak jest u Ciebie-musi być również u wszystkich innych osób? I najlepiej tych z innymi spostrzeżeniami wirtualnie kopnąć, nazywając ironicznie "znawcami"? Fajne podejście.

Nie chodzi o to, żeby na siłę udowadniać swoje racje, tylko żeby dzielić się doświadczeniami. Każdy wnioski wyciągnie sobie sam.

Dzięki temu właśnie wiemy, że bardzo brzydka rybka może bardzo grzecznie wcinać aiptasję, a w innych zbiornikach nie tyka nic poza xenią i zoa, że chelmon może być piękną i nieszkodliwą rybką lub mordercą LPSów, że bicolor może ładnie skubać glony lub jeszcze ładniej rąbać montipory. Czyli wiemy, że na pewne zwierzaki trzeba z pewnych przyczyn uważać znacznie bardziej, niż na inne.

A jakiż to nadrzędny cel ma wyśmiewanie?

Niestety jak widać dla niektórych osób najważniejsze jest, że "moja racja jest mojsza niż twojsza, bo moja racja jest najmojsza". I inaczej być nie może.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, czyli uważasz, że tak jak jest u Ciebie-musi być również u wszystkich innych osób? I najlepiej tych z innymi spostrzeżeniami wirtualnie kopnąć, nazywając ironicznie "znawcami"? Fajne podejście.

Nie chodzi o to, żeby na siłę udowadniać swoje racje, tylko żeby dzielić się doświadczeniami. Każdy wnioski wyciągnie sobie sam.

Dzięki temu właśnie wiemy, że bardzo brzydka rybka może bardzo grzecznie wcinać aiptasję, a w innych zbiornikach nie tyka nic poza xenią i zoa, że chelmon może być piękną i nieszkodliwą rybką lub mordercą LPSów, że bicolor może ładnie skubać glony lub jeszcze ładniej rąbać montipory. Czyli wiemy, że na pewne zwierzaki trzeba z pewnych przyczyn uważać znacznie bardziej, niż na inne.

A jakiż to nadrzędny cel ma wyśmiewanie?

Niestety jak widać dla niektórych osób najważniejsze jest, że "moja racja jest mojsza niż twojsza, bo moja racja jest najmojsza". I inaczej być nie może.

Kamil ,ja się z nikogo nie naśmiewam ,każdy ma swój pogląd na swiat i tyle w temacie pozdr.

4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dyskutujemy o poglądach na świat (kłótnia na 99% ;) ), tylko dzielimy się doświadczeniami z hodowli zwierzaka. A to można robić bez zbędnej spinki.

Pozdrówka.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam kapuchy ,że to włąsnie Ty próbujesz narzucić swoje własne przemyslenia innym jako wyrocznie jak sie nie myle takie podejscie w jez naszym nazywane jest hipkokryzją . czekałem kilka miesięcy aby zabrac głos w temacie końskich nie chciałem niczego udowadniać tylko podzielić się moimi spostrzeżeniami . tylko wiesz zawsze jest taka niewidzialna linia którą jak sie przekroczy nietety tzreba zaznaczyć. a tak na marginesie dlaczego tak saczysz jad do tych ukwiałów skoro ani Tobie ani Twoim pupilom nic groźnego nie uczyniły , malo tego nawet twoim znajomym ze słyszenia i znania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja uważam kapuhy ,że to włąsnie Ty próbujesz narzucić swoje własne przemyslenia

Piszę o swoich doświadczeniach - to zupełnie inna rzecz, niż przemyślenia. Te zostawiam osobom rozważającym trzymanie ukwiała końskiego (którego wyobraź sobie również mam w akwarium).

czekałem kilka miesięcy aby zabrac głos w temacie końskich

Podziwu godna wstrzemięźliwość, ale co Cię tak bulwersuje w tym temacie-nie pojmuję.

nie chciałem niczego udowadniać tylko podzielić się moimi spostrzeżeniami

Typu: "śmiech mnie ogarnia jak czytam wszystkie te mrozące krew w żyłach opowieści", "przypis któregoś z kolegów (...) mnie dobił", " Mam taka propozycję - ludzie piszcie i wypowiadajcie się korzystając z własnego doswiadczenia lub fachowej lektury a nie z tego ,ze ktoś komuś kiedyś itp" - rzeczywiście, same fakty, zero bezsensownej kąśliwości, tylko suche dane o życiu końskich ukwiałów.

Co do ich podziału to ręczę ,ze nie mnożą sie jak szalone wrecz przeciwnie

Kolega rogalov wstawił zdjęcie dokumentujące, jak jego koński rozmnożył się w akwarium. Ale zapewne przewidziało mu się, lub ktoś po cichu nocami popodrzucał mu te ukwiały. Tyle w temacie ręczenia.

a tak na marginesie dlaczego tak saczysz jad do tych ukwiałów skoro ani Tobie ani Twoim pupilom nic groźnego nie uczyniły , malo tego nawet twoim znajomym ze słyszenia i znania

Z uporem maniaka próbujesz wciskać mi teorie, pod którymi się nie podpisuję. Z moich postów nic do Ciebie nie dociera (np. poparzenie ukwiała błaznom to nie jest nic groźnego), a o tym co ukwiał koński zrobił lub nie moim znajomym nie możesz mieć bladego pojęcia.

Sam posiadam takiego ukwiała i nie uważam go za wielkie zagrożenie, ale generalnie zwierzak może być kłopotliwy i przed nabyciem dobrze znać jego dobre i złe strony. Decyzję, czy warto mieć takiego ukwiała każdy musi podjąć sam. Piszę to po raz n-ty, z coraz mniejszymi nadziejami na to, że przeczytasz ten post i ponownie go nie przekręcisz.

Generalnie nie lubię marnować czasu na rzucanie grochem o ścianę, w temacie ze swoich spostrzeżeń wiele więcej nie napiszę, dlatego dla mnie temat jest wyczerpany. Proponuję tylko mniej emocji i więcej zrozumienia przy czytaniu postów.

EOT.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego ukwiała przywiozłem znad Morza Czarnego z Bułgarii (jakoś przetrzymał lot i jednodniową podróż w 3 litrowej butelce z innym życiem, tylko on przetrwał do dzisiaj), początkowo myślałem, że to discosoma, a z czasem okazało się, że zaczął się otwierać, poniżej zdjęcie z pierwszych dni. W ciągu tygodnia schował się na drugą stronę skały i od pół roku nie zmienia miejsca - nie chce pokazywać się w pełnej okazałości. Jest mały i w sumie mam bardzo dobre wspomnienia, to fajna pamiątka z wakacji. Jestem bardzo z niego zadowolony.

868c8dea1dffc038med.jpg


Zwierzaki: Paracanthurus hepatus, Premnas biaculeatus x2, Chromis Viridis x1, Synchiropus splendidus, Lysmata amboinensis, Actinia equina, Sabellastarte magnifica

Miękasy: Briareum (fluo), Erythropodium caribaeorum, Cladiella (violet), Cladiella (white), Capnella (fluo), Discosoma (pink and violet), Gąbka (grey), Protopalythoa, Pseudogorgonia (short polips), Pseudogorgonia (long polips), Sarcophyton, Sinularia (fluo green), Sinularia dura. Xena umbellata, Lobophytum

Lps: Euphyllia paraancora (green-violet), Euphyllia paraancora (blue-green), Caulastrea furcata fluo

Sps: Montipora digitata (green), Pavona cactus, Seriatopora caliendrum, Montipora (red)

Bezkręgowce: Nassarius, Turbo stenogyrus, Ophiuroidea (red-white), Gammarus marinus, Asterina (Starfish), Polychaeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie czy u nas gdzies spotkam ukwialy? Im blizej szczecina tym lepiej ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego bordowego goscia od roku i nic mi nie atakuje, plusem jest, ze nie lazi i siedzi caly czas na tej samej skalce.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z warszawy ma do oddania/sprzedania nadal by się do starego krewetkarium

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z chęcią przygarne ukwiał koński, myślę że mógłby zamieszkac w jakiejś małej kostce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.