Skocz do zawartości
Swirlej2

spaw

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie sa takie spawary elektryczne z ktorych wychodzi odrazu taki drut automatycznie wezem , te druty sa rozne miedziane inne , w zaleznosci od materialu jaki sie spawa , ale troche te spawarki dziwne sa bo jest w nich tez butla w sordku mala tlenowa (elektryczno tlenowe? ) sa tez spawarki elektryczne na elektrody .

Ja potrafie spawac raczej tymi elektrycznymi , tlenowa troche smarkam :]

Nie wiem poprostu czy spaw spawara tlenowa nie jest mocneijszy ( w moim przypadku napewno nie :D ) bo nie potrafie spawac za dobrze ta tlenowa .

W tym temacie poslucham mondrzejszych :D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

u mnie sa takie spawary elektryczne z ktorych wychodzi odrazu taki drut automatycznie wezem , te druty sa rozne miedziane inne , w zaleznosci od materialu jaki sie spawa , ale troche te spawarki dziwne sa bo jest w nich tez butla w sordku mala tlenowa (elektryczno tlenowe? ) pozdr..

Moj tesc taka ma, prowadzi warsztat ,to zazwyczaj jest co2 a generalnie to jest spawanie w oslonie gazu, spaw jest bardzo mocny. Co do spawania to sam sie uczylem z miesiac :D ale w koncu zaczelo wychodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ś@ w tych twoich tlenowych:D to właśnie chodzi o brak dostępu tleny(wysoka temp + tlen = spalony materiał) , to jest spawanie w osłone Co2:) jeśli oczywiscie spawasz zwykła stal, jeśli nierdzekę to wtedy stosuje się argon + inne parametry prądu. jeśli potrafisz spawać elektrodą to śmiało, jak na nasze potrzeby oba spawy są wystarczająco za mocne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym spawasz zależy od tego co chcesz spawać. Spawanie "klasyczne" w elektrodzie z otuliną stosuje się do konstrukcji stalowych, łączenie rur itp., a spawanie półautomatem (MIG/MAG) stosuje się głównie do cienkich blach więc jak chcesz spawać stelaż pod akwa to raczej klasycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tam bylo C02 a nie tlen to sie zgadza , pamietam ze butla byla , ale nigdy ja jej nie wymienialem bo to nie moja byla spawara , w kazdym badz razie naucyzlem sie na niej spawac .

Tlenowa za dlugo nie trenowalem , kilak razy probowalem nawet bylo nie zle , ale lekko nasmarkane :D

pozdro...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jezcez pamietam jak sobie naswietlilem oczy i musialem z takimi naswietlonymi o 3 nad ranem za koko wsiasc i do szpitala jechac ..tak pieklo jakby ktos piachu nasypal ...nie szlo wytrzymac :D (nie zapomne)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spawałem swoją ramę zwykłą spawarką elektryczną. Myślę, że obojętne czym to będziesz spawał byle było zespawane dobrze. Najlepiej więc tym, w czym masz największą wprawę.

Naświetlone oczy miałem nie raz. Raz spawaliśmy chyba ogrodzenie - trzymałem materiał bez maski, tylko zamykałem oczy i odwracałem głowę. Potem schodziła mi skóra z twarzy jak bym się zjarał na słońcu i piekło niemiłosiernie.

Tak, że Zbychu uważaj :-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po naukach spawania lezalem caly dzien z torebkami od herbaty na oczach koszmar :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hara@ hehe dokladnie tak samo robilem , skora mi z twarzy nie schodzila ale oczy to mi naswietlilo porzadnie ..swiatlowstret mialem przez to kilka lat musialem smigac w swiatlochromach , oczy mi strasznie lzawily dluzszy czas jak sie tylko na jakies silniejsze lekko swiatlo popatrzylem bez okularow , pozniej w koncu jakos mi to przeszlo .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to spawanie, choć pewnie głównie przez komputer to z oczami mam coraz większe problemy, poza tym ostatnio strasznie wysilam wzrok, żeby dojrzeć coś żywego na skale i chodzę z czerwonymi oczami jakbym był wczorajszy ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki masz monitor ? ja przy kompei siedze na okrete !!!!! od kilku ladnych lat i nic z oczami nie mam ...nawet mnie nigdy nie pieka .. sok z marchwi pic nalezy ..ryby ponoc tez dobrze na wzrok "robia" ale nie te z baniaka :D;)

Jak ja bym mial cos z powodu kompa miec ze wzrokiem nie tak , to juz bym go dawno wyrzucil , minuty nie trzymal serio .

Musisz miec ten zwykly monitor bo te LCD nie dzialaja jakos na wzrok "szkodliwie" ja nie odczuwam niczego .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

..ryby ponoc tez dobrze na wzrok "robia"

No to wszystko jasne - u mnie jeszcze nie ma ani jednej ryby :(


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

Musisz miec ten zwykly monitor bo te LCD nie dzialaja jakos na wzrok "szkodliwie" ja nie odczuwam niczego .

Ja mam zwykly CRT IIYAMA 22cale i tez nic nie odczuwam. Przelaczam odchyalnie pionowe na 160Hz i nie widze roznicy z LCD. Bardzo stabilny obraz.

Ale ... robi sie off-topic :(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba czegos kupowac aby moc z czegos korzystac :(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.