Skocz do zawartości
Kraszan

Poddaję się ocenie

Rekomendowane odpowiedzi

Może pokombinuj tak, żeby do panela nie docierałoświatło...wtedy nie będziesz miał problemu z glonami w panelu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan@nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czy panel pcv kleiłeś silikonem !??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY

Tak - kleiłem silikonem. Też miałem wątliwość czy to będzie trzymało, ale to klejenie bardziej przypominało "kitowanie kitem" niż silikonowanie. Wyglądało to tak, że miejsce gdzie miał być silikon zamaskowałem taśmą malarską i nawaliłem tam silikonu (z dwóch stron). I jeżeli pąłączenie silokn||pcv nie jest zbyt właściwe to silokn trzymający się szkła (mam nadzieję) zablokuje wszelkie ruchy i mozliwość odpadnięcia pcv.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal tę skałę do malawi i włóż dobrą żywą skałę bo a jak, piachu możesz dokupić ale nie radzę, pan witek się pomylił ale jak :(:):) poza tym baniak super ale mogłeś zrobić panel ze szkła a tylko poalować folię na tło by wrażenie głebi się powiększyło, pozatym GIT :p


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno ladie to wszystko zrobiles w sumei mi sie podoba musze powiedziec :) ale ta byle jaka skalke i te biokulki to wyciagnij za wczasu i nie zawracaj sobie wiecej tym glowy .

Po zatym to bardzo czysto ladnei to wyglonda , masz u mnie plusa :p jeszcze dwa i masz w pier.... :(:p:)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1149-ms-24h_po_zalaniu.jpg

Kraszan , tutaj tylko bym dal koncowke rozpraszajaca wode na to kolanko NIBCO , bo tak to bedzei walilo tylko prostym strumieniem , po zatym baniaczek jest CACY :(

Jeszze moze bym te dwie pompy probowal schowac ktore sa po bokach.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - na zdjęciu nie widać...

Pierwsza komora (ta z grzebieniem) na razie wypełniona gąbką i watą - przegroda kończy się 3cm nad dnem. Dalej woda idzie do góry po bioballach i przelewa się (czego nie widać) - do trzeciej komory również z bioballami (przegroda kończy się ok. 5 cm poniżej krawędzi panela, dlatego jej nie widać, bo bioballe ją zasłoniły). Dalej w dół do czwartej komry z odpieniaczem. Pompa jest na wysokości wylotu (nie podności słupa wody) dlatego wydajność podana przez producenta maleje może o 10%... Nominalnie 900 l/h.

Ale @Alex - spostrzegawczy to Ty jesteś - wygląda jakby nie było przegrody...jakby to było refugium... (o właśnie - może zamiast tych bioballi nawrzucać tam glonów?).


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wwal tam glony, zamontuj coś takiego żeby świetlówkę 10.000k można było na noc przesuwać nad panel, albo dokup nową, mogę ci wysłać trochę prolifery gratis ale z przesyłke nie płacę, u mnie rośnie jak cholera ale widzę że już masz racemosę, to dobry pomysł mogę ci też wysłać trochę krylo-krewetkopodobnych robaków co ich kupę mam z wąsami, w nocy czyszczą proliferę moją zx bródów wszelakich i przezedzają stworzenie te stwory ale te za 5zł :(:p:) albo mi wyślesz biobale i będziemy kwita :p:):D możesz też w zastaw troche racemosy której szukam ale nie chce mi się płacić :):D:D a pompy przestaw w tylne rogi i skieruj prosto do przodu i zdejmij te końcówki zakrzywiające/skierowujące strumień wody, efekt będzie extra z kolei końcówkę rurki od pompy panelowej skieruj tak aby mocno poruszała powierzchnię wody, dobrze też będzie jak w pierwszej komorze zamontujesz cienką siatkę, wtedy będzie na to spadać kożuch zanieczyszczeń z powierzchni wody którego będziesz mógł spokkojnie zbierać, i to by było na tyle, jak się pomyliłem piszcie :)


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przy silny, ruchu powierzchni pojawią się doblaski na dnie, nawet przy świetlówkach sam tego doświadczyłem, w moim baniaku 54l słodkim jeden właśnie circulator 650 skierowany pod kątem ok. 15 stopni do góry ustawiony w prawym rogu baniaka, jakieś 8cm pod wodą z kasakdą aquaclaer mini hagena wsystko max tak rusza powierzchnię że odblsaki są widoczne na podłodze i ścianie za baniakiem, oświetlenie 1x15w philips aquarelle


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi wybawco! :(

Powiedz jak i ile mam Ci przesłać kaski za przesyłkę glonków na start refugium. (to na priv).

Co do tej recemosy to mam tego tylko taką malutką wiązkę i do tego z nadszarpniętą kondycją. Jak tylko trochę się odbuduje - odwdzięczę się wysyłając kępkę.

Mam jeszcze trochę grysu koralowego, to może wsypać tego trochę zamiast tych bioballi?

Jakie światło będzię najodpowiedniejsze do refugium? Pewnie jakieś podłe (choć to nie słodka woda...) - mogę dołożyć jakieś źródło światła świecące tylko do komory z refugium.

Idąc za radą, dziś przestawię circulatory do tyłu, chwilowo stuninguję bioballe (w oczekiwaniu na glony) i poruszę powierzchnią - zupełnie o tym zapomniałem...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan, jeżeli pompa jest w ostatniej komorze razem z odpieniaczem to mogą być problemy z pracą odpieniacza spowodowane zmianą poziomu wody. Przydałby się dobry czujnik poziomu wody albo odpieniacz przenieś do przedostatniej komory zamiast kulek. Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniaczek Kraszan :(

Faktycznie jak mówiłeś podobny do mojego. Traz jak wrzucisz skałke to będziesz dopiero miał zabawę. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw gwoli wyjasnienia, bo padło pytanie jak działa komora z bioballami - usunąłem kilka:

1149-48h - przegroda.jpg

Zgodnie z zaleceniami dałem powerheady na tył, a dodatkowo jeden skierowany lekko ku powierzchni. Niestety woda jest jeszcze zbyt mało klarowna, żeby powstały rozbłyski, ale może, może...

1149-48h - po modernizacji.jpg

No a teraz coś, co może kogoś zaskoczy. Po 48 godzinach do akwarium zawitały trzy Black Molly - mam nadzieję skutecznie pomogą w procesie dojrzewania. Na razie mają się dobrze.

1149-48h - black molly.jpg

1149-48h - black molly2.jpg

Jeżeli dam dziś radę zrobie testy. Jestem ciekaw na jakim poziomie jest Ca od samegej soli, Arag-alive i od 10kg wapienia. Na testy na NO2 i NO3 chwile jeszcze poczkam, aż molinezje trochę nabrudzą.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie wrzuciłeś tych ryb do słonej wody prosto z worka. Nie widzę dobrych stron takiego dojrzewania . Są inne sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście była aklimatyzacja - powolne zasalanie. Sadystą nie jestem. Zasolenie w zbiorniku też jest lekko obniżone - w tej chwili na poziomie ok. 1,018 w porywach do 1,020. Rybki mają się dobrze. To sprawdzony sposób "old schoolowy" podowany chyba nawet w Baumeisterze. Niestety - molinezje te i tak skończą w paszczy skrzydlicy u Witka w Aquariusie... :(


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.