Skocz do zawartości
Marius

Ban dla Adrian Piwnicki

Rekomendowane odpowiedzi

banujac Adi`ego ..nawet nie wiecie jakbyscie go skarcili :( dzieciak robi czy tez zrobil juz akwarium , zyje tym Hobby , chce z ludzmi rozmaiac itd.... pobudzilo go to hobby to fakt :] ale nie robcie dzieciakowi przykrosci .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz bart , wiekszosc jest tutaj tylko po to zeby szukac dziury w calym ... i jak sie tam w jednym miejscu pojawila jakas literowka czy inne tam ....to juz powod zeby drugiemu doj....do pieca :( tak 3 maj .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja zartowalem tylko tzn chodzilo mi o tamten temat z siedzeniem ze slownikiem przy kompie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , spiesze sie to dlatego , za dziesiec minut wyjezdzam do Bern i nie bedzie mnie tydzien czasu .

Adi`emu dajmy spokoj :(

pozdro...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Swoja droga to fajnie sobie postow nabijacie taka gadka...

nie za bardzo rozumiem o sssso chodzi z tymi nabijaniami postów. Czy w ogóle ktoś na to patrzy, kto ile postów wysmarował?! Przecież to nie ma żadnego znaczenia. W takim razie postuluje, żeby zlikwidowac licznik przy nickach i po sprawie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic dodac nic ujac dostalem PW z ktorego wynika ze ci co powaznie traktuja morskie akwarium juz dawno sie stad zwineli oto wycinek tego PW:

....na forum nie odpowiadam, nie chce identyfikowac sie z ludzmi ktorzy udzielaja takich odpowiedzi jaka dostalec oficjalnie na forum (np. Adi)

Pozdrawiam...

LOOL !!!


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wszyscy:

Przecież licznik postów nie znaczy o doświadczeniu wypowiadającego się.

Trudno oceniać doświadczenie wypowiadających się.

Jeśli to komuś może to pomóc proponuję np. umieścić wiek wypowiadającego się. Ale to wcale nieoznacza że ktoś kto ma 18+ nie będzie gadal głupot.

Jestem przeciwny banowaniu Adiego, z paru względów:

1) Wydaje mi się że forum to powstało aby pasjonaci mogli dyskutować w swoim gronie i dawać rady/wymieniać się doświadczeniem między sobą i z nowymi uczestnikami.

W tych ramach Adi po prostu ma okazję się trochę wyszumieć, oraz nabyć doświadczenia.

2) Mam już ponad 18 lat, i wiem że będąc młodym bardzo mi brakowalo rozmów ze starszymi osobami. Mogę mieć tylko nadzieję że Adi będzie dużo korzystał z naszych rad.

3) Wiem że muszę podchodzić z dużą rezerwą do tego co proponują/polecają mi ludzie. Zwykle porady służą mi do zrozumienia dlaczego coś działa lepiej/jak działa.

@Marius

Pomimo wszystkich niedogodności mam nadzieję że udało Ci się tutaj znaleźć dużo wartościowych informacji. A jeśli chodzi o miejsce w których dyskutują POWAŻNIE o AkwMor

to chyba pozostają jedynie przedstawiciele firm zajmujących się zakładaniem Akw.Mor.

A Adi miejmy nadzieję że się trochę opanuje i skończy z teoretyzowaniem i stawianiem hipotez w tematach w których pyta się o doświadczenia osobiste.

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musia?em si? w ko?cu odezwa?

Co fakt to fakt ?e wielu starszych wyjadaczy morszczyzny nie wypowiada sie tu od d?u?szego czasu na forum, nie zauwazyliscie? Je?li jeszcze tu zagladaj? (a wydaje mi sie ze tak) to zeby poczytac od czasu do czasu i skwitowa? ten nat?ok post?w milczeniem bo pewnie juz odpowiadali na te same posty dziesiatki razy.

Ja sam uwazam sie ci?gle za nowicjusza choc akwa mam od roku (i teraz stawiam juz swoje trzecie) , ale juz widze ze wiekszosc tematow na forum jest walkowanych non stop w ko?o macieja i cho? kiedy? odpowiada?em na te posty to teraz juz po prostu nie chce mi sie pisac czegos po raz N'ty.

Nie powiem ?e sam nie korzysta?em na pocz?tku z porad, bo gdyby nie to forum to bym mia? posolon? herbat? a nie akwarium morskie, i do tego sam jak patrze o jakie bzdury sie pyta?em kiedy? to mi g?upio, ale czytanie setek nie wnosz?cych niczego post?w ju? mnie dra?ni powoli - po prostu nie mam czasu siedzie? i czyta? tego.

Wkurza mnie przerzucanie 6 stronnicowego posta ?eby si? dowiedzie? ?e by?y tam 3 warte przeczytania wypowiedzi, bo to zmarnowany czas kt?rego nie mam obecnie za du?o. Adi mo?e ma go kupe jak wraca o 12:00 z podstaw?wki ale ja pracuje od 10:00-20:00 i wolne chwile chcia?bym dobrze wykorzysta?.

Nie m?wie ?e to forum ma by? sztywne bo sam nie jestem bez winy i czasem wale off topiki dla rozlu?nienia atmosfery w postach dotycz?cych czego innego, ale moim zdaniem przyda? by si? dzia? dla nowicjuszy.

I to ju? kto? tu proponowa?, ale g... z tego wysz?o "?e dyskryminacja" i takie tam bzdury. Wiecie dlaczego stworzenie dzia?u dla nowicjuszy ORAZ FAQ dla nowicjuszy to cudowny pomys??

po pierwsze: Nowy wchodzi na forum i wie gdzie skierowac pierwsze kroki i mia?by czarno na bia?ym wcze?niejsze posty na dok?adnie ten sam temat o kt?ry chcia? zapyta? - a przypominam ?e nowicjusze boj? si? korzysta? z "szukaj" jak diabe? ?wi?conej wody (po cz??ci dlatego ze nie wiedz? o co pyta? a to za?atwi?by FAQ)

po drugie: Wszystkie te swoje bzdury mo?e tam pisa? adi, a i tak nowicjusze mieli by FAQ gdzie mog? poczta? konkrety

po trzecie: Tematy na forum nie by?y by za?miecane w takim stopniu jak teraz i ka?dy by sobie szybko znalaz? konkretne pytania i odpowiedzi

Uwierzcie mi - pami?tam jak pierwszy raz wlaz?em na to forum i nie wiedzia?em od czego zacz??. Wtedy OSZALA?BYM z rado?ci jakbym zobaczy? dzia? "DLA NOWICJUSZY" a jako pierwszy przyklejony na sta?e na g?rze post "FAQ - czyli wszystko co powinienne? wiedzie? na pocz?tku" (wklejenie tego jako artykul uwazam za zly pomysl bo nowicjusz musi to miec podstawione pod nos).

I nie gadajcie takich pierdo? ?e to dyskryminacja i dzielenie na lepszych i gorszych, ?e starzy wyjadacze nie pisaliby w tym dziale (ju? widze swirleja jak sobie odmawia udzielania rad - taaaa, jasne). To mo?e nam i osobom nowym tylko pom?c.

WIEC APELUJE DO PRZEMKA - poprosimy o dzia? dla nowicjuszy i obiecuje ?e mog? wsp??tworzy? dzia? FAQ i ?e bede zagl?da? tam i pomaga? nowym w miare mo?liwo?ci.

Przy okazji pryda?oby si? troch? przetrzebi? dzia?y:

- na bank po??czy? dzia? technika i sprz?t bo ja do dzi? nie mam poj?cia czym to si? r??ni

- rozmnazanie wrzuci? do opdpowiednich dzia??w (ryby, bezkregowce, korale)

- szalone pomys?y to mia? by? ?art z tego co pamietam wi?c do offtopic to mo?na.

- Globtroter moim zdanim fajny (dla mnie bran?owy i moge tu powrzuca? pare temat?w hehe) ale co? wi?kszo?? chcia?a go usun?? wi?c z b?lem serca si? nie wy?amuje (cho? osobi?cie bym zostawi?)

A co do Adriana - staram si? ignorowa? jego posty ale to trudne ze wzgl?du na ich wszechobecno?? na forum, ale my?l? ?e dla ostudzenia zapa?u jaki? tygodniowy ban by nie zaszkodzi?. M?ody jest - to fakt, ale niech pomy?li zanim co? napisze a nie trzepie te posty jak z maszyn?wki. Je?li dobrze pami?tam (ale mog? si? myli? bo to by?o w moich pierwszych dniach na forum chyba) to ban dla swirleja tylko mu wyszed? na dobre - zobaczcie jak teraz b?yszczy na forum i jaki jest spokojny :(

Dzi?ki temu b?dziemi mieli nowe, lepsze i bardziej przyjazne dla nowych i starych forum. Co ty przemek na to (dzial dla nowicjuszy i FAQ)?

P.S. Aha i nie ?e mam co? osobistego do Adriana, ale nie moze byc tak ze jedna osoba terroryzuje cale forum - a problem jest skoro z tego zrobila sie juz taka dyskusja. Nie mozna tego usprawiedliwiac tym ze mlody - olek jakos potrafi sie zachowac i ma swoj bardzo pozytywny wklad w to forum. Jestem pewien ze Adi tez bedzie mial ale niech zrozumie jak sie nalezy zachowac na forach internetowych i bedzie wszystko pieknie i nie bedziemy wtedy ignorowali jego postow jak cos normalnego napisze - a to wymaga najpierw poczytania co inni pisz? na forum a nie klepanie 3 po 3.

@marius - rozumiem ze sie irytujesz jak cie terorryzuje 12latek ale musisz tez sie pilnowac i nie besztac go tak na forum


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK Masz Całkowitą racje ale kto tym działem będzie się opiekował ?? Kto odpowie na ich pytania? sadze że będzie to Adr. Piwn.

Mało że ludzie kase stracą to i tak będą korzystać z głównego forum

Dalej jestem za zrobieniem dobrego i w miare pełnego PODRĘCZNIKA (Encyklop..) albo działu z hasłami może być nazwany "Dział dla Początkujących "

Niech dobrzy akwaryści napiszą hasła i odpowiedzi .


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmer - dlatego powinnien byc post FAQ przyklejony jako pierwszy wdziale "dla nowicjuszy" odpowiadajacy na te podstawowe pytania

A o to ze nikt tam nie bedzie pisal to sie nie boj - osoby na tym forum to nie sa jakies samoluby i dobrze pamietaja jak sami zaczynali, wiec jestem na 200% pewien ze ten dzial nie bedzie pozostawiony samopas.

Czy nikt nie odpowiada na pytania nowicjuszy teraz? Jasne ze odpowiada - a to ze beda w osobnym dziale to tylko lepiej dla nich.

@nowy - to mozna zamiescic w FAQ jako "literatura uzupełniajaca" ale musi byc dział który rzuca sie w oczy dla nowych i tam ich kieruje, gdzie dostana odpowiedzi na najpotrzebniejsze pytania (w dziale FAQ) a dopiero potem zadadza je jako posty w dziale dla nowicjuszy.

Ja juz kiedys taki FAQ zrobilem i jest na mojej stronie - trzeba by to poprawic dopisac sporo innych rzeczy i gotowy dział FAQ który i tak możnaby przecież potem rozszerzać


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk masz racje przecież to nic nie kosztuje a napewno może przyczyni się do poprawy Nano-reef.

Ale ja mam pytanie kto tym sie zajmuje?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trzeba bylo by WYWALIC LICZNIK POSTOW !!

Ludzie wtedy by pisali dla idei a nie dla postownika !


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Mariusem zgodzę. Wywalając liczniki, oszczędzimy sobie postów o tym, że ktoś pisze tylko żeby nabić sobie licznik...a to juz będzie dużo mniej spamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK zgadzam się z Tobą całkowicie.

Poczułem się zbulwersowany zaistniałą niedawno sytuacją gdy Adi chciał zmienić nick i napisał coś w stytlu żal mi tych 400 (iluś tam ) postów. Wiadomo o co mu chodzi...

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zrobić też dział dla doświdczonych morszczaków. Mam kilka pytań ale do takich, którzy mają akwa dobrych kilka lat i najlepiej nie jedno,a kilka.

Po drugie postuluje znieść liczniki, jak chcę sprawdzić od kiedy ktoś jest na forum to wystarczy popatrzeć na jego ID, chociąż to też nie jest jednoznaczne. A może by w regulaminie zrobić obowiążkową stopke.Nie musi być zresztą regulamin-myślę że uczestnicy forum mogą to wyegzekwować Trochę ludzi już podaje co ma litraż, obsadę, urządzenia. IMHO to bardzo ułatwia ocenę doswiadczenia

a najprościej zrobić limit 10 wpisów na dobę,a jak chcesz więcej to na priv


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Szczerze to chciałbym się wypowiedzieć a czynie to po raz pierwszy:)

(Pewnie dlatego, ze sam baniaka nie mam wiec jest to moja pasja wirtualna).

Na forum powinni się wypowiadać wszyscy którzy mają na to ochotę i czują taką potrzebe. Jeśli ktoś chce czytać posty niech czyta, jeśli nie to nie. Jeśli uwazacie, ze czyjes sa sic to poprostu pomijajcie takiego osobnika i juz. A co do licznika postow... niech bedzie lub go nie bedzie ja nie przywiazuje do tego wagi, ale poprostu jest chyba taka moda na tego typu "osiagnieci".

PEACE


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jatki i watki o pierdołach tak jak niniejszy ciągną się tutaj na setki postów.

Jak ktoś zada poważniejsze pytanie to cisza w eterze. To właśnie świadczy o poziomie tego forum. Robicie lament z postów Adiego , może rzeczywiście są osoby, które to drażni i mają do tego prawo, mnie to nie osobiście nie przeszkadza , traktuje to rozrywkowo. Moim zdaniem ban nie podniesie poziomu dyskusji. Nad tym aby poziom się tutaj zmienił musimy sami popracować i wtedy głupie posty zginą w tłumie. Dziwicie się ze ludzie z doświadczeniem się nie udzielają. Wcale im się nie dziwie. Jakiś czas temu pewien człowiek naprawdę dużym doświadczeniem został tutaj zaszczuty przez „akwarystycznych szczyli”.

Do Mariusa:

Jak chcesz mieć kompetentne forum to przenieś się na http://www.reefcentral.com.

Tam się dowiesz chyba wszystkiego. A za prowokowanie takich dyskusji to ja bym ci chętnie dał bana. Bynajmniej nie z sentymentu do Adiego, tylko dlatego ze nie chce na forum akwarystycznym widzieć kolejnych jatek. Jak na mój skromny gust to ten watek nadaje się do usunięcia o co się zwracam do moderatorów.

Podr.

Rozwielita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.