Skocz do zawartości
kaspy

średnica gwintu w wężu od pralki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaka jest Polsce standardowa średnica węża doprowadzającego wodę do pralki? Jestem przekonany że wąż który podłączyłem do kranu w UK mam jeszcze z Polski. Gwint w kranie ma 26 mm, czyli jeden cal. Sprawdziłem pozostałe gwinty do urządzeń w swoim domu i mają one tą samą średnicę. Do tej pory wydawało mi się że tam powinno być 3/4 cala, czyli jakieś 19mm. Tyle akurat ma przelotka do rurek 1/4 cala którą dostałem z osmozą. Z tym, że osmoza pochodzi z Niemiec. Szybkie przeszukanie brytyjskich sklepów z hydrauliką - zawory do pralek mają 3/4 cala. Jakim cudem moja pralka i zmywarka mają 1 cal i równocześnie wszystkie krany mają tą średnicę, skoro zarówno w Niemczech jak i w Anglii standardem wydaje się być 3/4 cala? A może ja źle mierzę średnicę? Suwmiarka którą teraz mam mierzy tylko zewnętrzną średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gwint 3/4 cala. Uwierz na slowo ;) zeby wszystko bylo logiczne po standardzie brytyjskim, gwint rurowy w standardzie bs... (czyli ten, ktorego cala europa do rur uzywa) ma wlasnie na zewnatrz srednice ok 26mm :) i to jest 3/4 bo chodzi o srednice wewnetrzna rury na ktorej jest naciety ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! W oznaczeniu handlowym przewód do podłączenia pralki ma końcówkę 3/4" cala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:question:

Nieźle ta hydraulika zamotana! Czy mógłbym prosić o pomoc w zidentyfikowaniu średnicy tego gwinta (ta przelotka przyszła z osomozą, z boku jest otwór na zaworek za zaciskiem):

img20120122102856.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniejsze 3/8 cala no :) przeciez to logiczne :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 1/2 cala.

Pozdrawiam.


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/2" gwint BSP po zewnetrznej ma 0.825" srednicy.

3/8 - 0.656"

3/4 - 1.041"


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 1/2 cala.

Pozdrawiam.

Dzięki, pasuje jak ulał do węża prysznicowego, który określany jest jako 1/2 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no kurde :) no nie ma bata :) jak pol cala to musi miec ponad 20mm po zewnetrznej a nie 16 jak na fotce. HEhehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem w Polsce 1/2 cala używane jest do elastycznych rurek łączących krany z rurami w ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no kurde :) no nie ma bata :) jak pol cala to musi miec ponad 20mm po zewnetrznej a nie 16 jak na fotce. HEhehe

Tak, na zewnętrznej tyle ma (2,065 na mojej suwmiarce). Suwmiarkę na zdjęciu ustawiłem na średnicę wewnątrz po sugestii chodi'ego że nazwa wywodzi się ze średnicy rury, a nie gwintu.

2.06500 centimetres = 0.812992126 inches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych instalacjach w Polsce elastyczne przewody łączące baterię z zaworkami na rurach ze ściany mają gwiny 3/8".

Ta przedłużka ze zdjęcia idealnie pasuje w miejsce węża od prysznica. Ja u siebie właśnie od 2 miesięcy tak mam podłączoną osmozę. Miała być to prowizorka na jeden dzień.

Obecnie skręcam trójnik 3/8" x 3/8" x 3/8" by podłączyć się pod zawór zimnej wody od umywalki. Niestety potrzebna jest redukcja z 3/8" na 1/4" a trójmiejskich marketach budowlanych ze świeczką szukać. Znalazłem w sklepie z armaturą hydrauliczną do maszyn budowlanych (w sumie jest tam wszystko łącznie z wężami 1/4" w różnych kolorach).


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To będzie droga przez mękę, w UK wszystko co nie standardowe jest "zakazane". Instalacje wodne (nawet w nowych domach) są z miedzianych rurek które są lutowane bądź zaciskane na końcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.