Skocz do zawartości
Jałoś

FAQ i dla początkujących...próba organizacji

Rekomendowane odpowiedzi

niniejszym chciałbym przenieść dyskusję o FAQ i przyklejonym dla początkującyh...spróbujmy to zorganizować

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej - w tym oto miejscu zaśmiece temat i pragnę ci podziękować wszem i wobec - bo przyszedł DD do mnie ślicznie opakowany (co prawda odkleiła się rura z tym dzinksem pieniącym ale sobie to skleje) - "thenks"

@wszyscy

http://fornet.com.pl/smk/akwa/porady.htm prosze z mojej strony - to powinien być dobry start ,żeby coś w końcu się ruszyło z tym FAQ dla początkujących.

Udzielam licencji na nieograniczone powielani/zmienianie/publikowanie - żeby nie było że nie załatwiłem kwesti prawnych :( Więc ALL RIGHTS NOT RESERVED hehe

Niech kazdy powkleja tu pytania (jakie nowicjusz moze zadac) i pomyślimy co odpisac


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba musza te paczki kopac tam na tej polskiej poczcie , tyle co ja tam napchalem steropianu i worka z tymi bombelkami :] heh dobrez ze sie tylko odkleila a nei pekla calkiem .

pozdr..

Ps; Potestuj tego typa proto:D najwyzej zrobimy wiekszy.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany:D, ja się mogę tym zająć:(:):)

Akwarium mam do d*py ale już się tym trochę zajmuję i teoretyk ze mnie w jakimś stopniu jest:) Tak więc zgłaszam się na ochotnika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie bierz sobie tego do serca co pisalem, ladny masz baniak .

Pany ? ukrainiec? :) znam bandytow z ukrainy to zawsze mowia Pan ...Pan ...heh

Olek , ja jestem za , mozesz sie tym zajac , lepiej Ty jak nikt :)

wlasciwie to chcialem zaglosowac na smk , ale jak sie juz zglosiles pierwsyz to dzwigaja teraz to sam :)

pozdr..

http://homepage.hispeed.ch/meerwasser/nano/06.avi

:(:D:):D:D:D:D:D KALINKA :):D

zaraz Ci profi wersje kalinki znajde :D

http://homepage.hispeed.ch/meerwasser/nano/kalinka.avi

Ps; Olus dzieki Ci za wpis do ksiegi gosci ... i grzeczny badz :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK strona bardzo przydatna :)

OK skoro ja zacząłem topic i jestem mocno początkujący, (właśnie myjemy z Żonką akwarium do jutzrejszego zalewania :( ) to pozwolę sobie postawić pierwsze pytania tezy czy jak kolwiek.

1. Do ilu litrów tak ca. jest nano, do ilu piko itp. - rafa? ciekawi mnie w sumie ten podział

2. Jaką krotność filtacji zakładać w odniesieniu do pojemności akwarium?

3. Jak dobrać wydajność pompy głównej? Bo: np. wiem ile przeleci przez grzebień do sumpa, a tam jest filtr np z biobali, starty jakieś będą..., jest odpieniacz...straty będą, i teraz muszę podnieść wodę z sumpa do akwa na znaną mi wysokość np. 1,5 metra. To ile ma być ta pompa główna?

To tyle z serii na początek...chyba niezbyt głupie te pytania, co?

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak ogólnie to tyż chętnie pomogę przy redagowaniu tego wszystkiego, także Olek i SMK może jakoś sobie z tym poradzimy?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak taki chetny jestes do pomocy to sprobuje Ci odpowiedzeic na jedno chociaz pytanie;):)

@1. podzialu nie ma w zasadzei zadnego jesli chodzi o litraz :( na zdrowy rozum o szklance wody nie powiesz ze to jest nano itd... pierwsze pytanie mamy juz z glowy :)

@2.Filtracja jest wtedy dobra kiedy w baniaku masz niski poziom nitratu , phosphatu ..( totak w skrocie powiedziane)... raczej pasowalo by pytanie jaki rodzaj filtraci...? :D

Jedziemy dalej ...

@3.Morski banaik powinien zostac "przerzucony" minimum 10 x w ciagu godziny .("liczyc potrafisz")

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra rozumiem, ale...

baniak powiedzmy 240litrów, także wychodzi, że pompa 2400litrów/h

ale..woda gdzieś się zakręci i tak w teoretycznej ilości nie zejdzie, pytanie: czy mając teoretyczną pompę 2400l/h nie dojdzie do tego, że w sumpie zabraknie wody (nie wliczam niesczelności, dolewek iczego tam jeszcze). To ile ta pompa?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ja Ci zadam pytanie :( jak duzy jest ten baniak ? 63 litry tak?

Jezeli tylko tyle to ja proponuje do takiego baniaczka popme EHEIM 1200l/h (zakladajac ze bedziesz mial na dole sumpa) ..plus ocyzwiscie cyrkulacyjne wewnatrz , powiedzmy te mniejsze maxijet`y dwie sztuki w rogach zbiorniczka ...600l/h , to bedziesz mial naprawde juz super , nawet powiem ze troche na wyrost.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój tak, ale teraz teoretyzuję o doborze pompy, także te 240 litrów nie ma nic wspólnego z moim karzełkiem. To jest do ustalenia zasady, co by coś do FAQ napisać

a u mnie jest filtracja na biostar flotorze czyli bez pompowania góra dół, cyrkulacjia także stawiam na flotora, jak uruchomię to najwyżej coś dorzucę

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , takie powiedzenie polskie :D

ehhh moje nerwy , dziesiec minut przerwy ..biala wygrywa czarna przegrywa :D

Mam dwie rece wiec nimi kreca.. :(

A tak wogole to sie Jalos za duzo zastanawiasz Ci powiem , zdrowy organizm sie nie zastanawia tylko zyje i robi swoje .. a wracaajc to tamatu , to jak chesz pisac to FAQ ? chcesz mnie o wsyztko wypytac i pozniej napisac ? to nie logiczne :) musisz sam wiedziec zeby cos moc napisac , albo musisz wiedzeic tez o co pytasz zeby zrozumiec odpowiedz :D nie , no SMK mi tutaj definitywnie bardziej pasuje :D

Ja sie wypisuje z wyborow , wierce otwory w scianie na dole , tynk zarzucam bo robotnicy leca sobie ze mna w wuja ...wygonilem partaczy :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego mówię, że mogę pomóc, wiem coś, czegoś innego nie wiem, ale ważne żeby się zaczęło kręcić, liczę na mądre głowy w tym towarzystwie, mogę im pomóc jak będą chcieli, takie robótki ręczne szkice, edycja tekstu czy cuś a tu ruszyłem mocno teoretyczny temat który mnie interesował bo padła prósba, żeby pytać to pytam

wcale się nie palę, żeby być autorem FAQ, tylko chcę żeby ono powstało i basta


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

dlatego mówię, że mogę pomóc, wiem coś, czegoś innego nie wiem, ale ważne żeby się zaczęło kręcić, liczę na mądre głowy w tym towarzystwie, mogę im pomóc jak będą chcieli, takie robótki ręczne szkice, edycja tekstu czy cuś a tu ruszyłem mocno teoretyczny temat który mnie interesował bo padła prósba, żeby pytać to pytam

wcale się nie palę, żeby być autorem FAQ, tylko chcę żeby ono powstało i basta

a czego mialbys nie byc autorem :(?:) hehe ..czytaj co ja pisze ale to olewaj , bo dzisiaj mam glupawke :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.