Skocz do zawartości
Gienek

Nowy, większy zbiornik - by Gienek

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany wątkiem Inmara, postanowiłem założyć wątek dotyczący zakładania i porad związanych z moim nowym zbiornikiem - mam nadzieję na pomoc i porady, wiadomo, że zawsze lepiej uczyć się na błędach innych niż swoich.

Na dzień dzisiejszy projekt wygląda tak: Zbiornik będzie stał w rogu mieszkania , ze względów na nośność stropu i słupa wzmacniającego podłogę, który zamontowany będzie pod baniakiem w mojej piwnicy/ centralnie pod salonem ;). Zbiornik widoczny będzie z dwóch stron : przód i jeden bok

1. Stelaż (przyjeżdża w tym tygodniu): stalowy wymiary 130x110x80wys na sześciu nogach (z regulacją poziomu) ścianka profili to 40x40x3mm,

2. Zbiornik główny 130x110x60 (szyba 12mm+ wzmocnienia, szyba float) z zewn kominem na całej długości bocznej szyby, spływ+rewizja na orurowaniu, 40mm powrót na 25mm

3. Sump 100x80x40 szyba 8mm oba zbiorniki przyjeżdżają na nast. tydzień :thumbsup:

Na obiegu planuje NJ4500-6000 choć pewnie ze względu na odpieniacz będzie coś większego.

Całość sprzętu planuje wykonać sam (dumam nadal nad wielkością odpieniacza ;)). Lampę planuje jako hybrydę led+t5, co do kształtu chciałem ją wykonać trochę nietypową - tą kwestię poruszałem w osobnym wątku w dziale DIY.

Dodatkowo, zastanawiam się nad zrobieniem korony?? wolałbym nie robić, ale nie wiem co z rybami??

Jak widzicie kwestię drzwiczek: najbardziej pasują mi przesuwne, ale wtedy zawsze jedna połowa sumpa niedostępna, a normalne uchylne jakoś do mnie nie przemawiają. Widziałem gdzieś u Kogoś na NR takie uchylno/łamane, może zastosować taki system - jak myślicie??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już się nie mogę doczekać Twojego nowego projektu :thumbsup: Może mało się znam, ale ja bym załozył pompę NJ4500 - wg mnie styknie :)

Co do dźwiczek - łamane mają plusy i minusy, ale ja bym zrobił jednak na szynie - po 40 cm każde :) i będzie gites ;) całej sumpowni nie musisz otwierać przecież ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Łukasz, że doczekać się nie możesz ;)

W sumie na środku i tak jest słupek więc, też mnie kusi na drzwi przesuwane, muszę jeszcze obkukać u kogoś na żywca takie łamane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwi na szynie zawsze mogą wyjechać całkiem w jedną ze stron i masz dostęp do całości :) Pompa faktycznie NJ4500 da radę. Ciekaw jestem zabawek, które chcesz sam zrobić, widząc Twoje prace będzie coś konkretnego:)

No to czekamy..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie możliwe, że w sumpie będzie pienić coś na przekroju 350mm może nawet 400mm (wszystko zależy jaką rurę będę miał), więc pompa do odpieniacza będzie sporawa i może się okazać, że na obieg potrzeba coś mocniejszego, by wyrobiło dostarczeniem brudnej wody do odpieniacza.

Ale tu faktycznie muszę przemyśleć jeszcze sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek: 3-5 lutego będę miał skończoną szafkę z drzwiami przesuwanymi na prowadnicach do szuflad z pełnym wysuwem. Może pomysł o tym...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.