Skocz do zawartości
Tweety8888

clown fish (nemo)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, mam juz jedna pare nemo ponad rok czasu i czy po takim czasie moglbym dorzucic jeszcze jedna pare? pytam bo slyszalem ze po takim czasie ryby moga walczyc ze sob czy to prawda?

prosze o pomoc.


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dolozysz druga parke tego samego gatunku to sa szanse ze sie zaakceptuja..

a ukwial jakis masz ???? jesli tak , te ktore w nim siedza beda go bronic ostro....

moje czarne blazny maja 2 ukwialy ( a mialy nawet 3 ) i na zmiane w kazdym siedza, nie pozwalaja zadnej innej rybie zblizyc sie na 5 cm do ukwialu....

Najlepiej chyba wziasc te nowe odrobine mniejsze zeby bylo wiadomo od razu kto rzadzi w akwa ale nie przesadzaj z ta

"malością" bo te wieksze je moga zatluc

W brew pozorom jakie to blazenki spokojne ... niestety sa waleczne masakrycznie

u mnie tlukly sie okolo pol roku zanim sie dogadaly i prawdopodobnie ustatkowaly płciowo

ja jak wkladam reke do akwa gryza juz tak mocno ze musze je odganiac, no ale moje czarnuchy maja sie znakomicie, jedza wszystko co sie poda, rosna jak na drozdzach i sa juz spore, a co lepsze, sa bardzo krepe.

Stad taki power :)

Teraz bez siebie zyc nie moga, plywaja cay czas razem :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnego ukwialu. mam duza ksenie ale one i tak w niej nie siedza. u mnie sie troszke pogryzly w pierszy miesiac ale potem juz bylo spoko. kazdy pisze ze jeden blazenek jest wiekszy ja nie zauwazylem niczego takiego. czy to mozliwe ze po ponad roku nie dogadaly sie jeszcze kto bedzie nosil spodnie :)


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest mozliwe. samica zawsze wieksza .... w takim razie mozesz probowac dokupic parke .

a pozniej ukwial:)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie zrobie. dzieki za pomoc


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyanko jaki ukwial wg was jest ladny a zarazem latwy w utrzymaniu i bez specjalnych wymagan?


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz drugą parkę to jest duże prawdopodobieństwo że po kilku dniach będziesz miał jedną samicę i dwa samce, przeżyje ta silniejsza. Samice się nie lubią, poczytaj o zmianie płci błazenków.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a udalo sie komus oswoic parke ocellaris common i parke percula w jednym zbiorniku? Na youtube mozna zobaczyc ze da sie ale chyba raczej trudno?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz troszke malo swiatla na ukwialki. 2x35w w 180literkach jamochlona nie wyzywi. musialbys dozucic jeszcze 4 takie rureczki 210W bylo by juz fajnie

bylem kiedys po szczepiki w wigan a tam kolezka mial 7ft baniaczek w nim kilka ukwialkow i 3 gatunki blazenkow. jeszcze sie podsmiewal ze jak to sie nie da jak sie da :) wystarczy zapewnic im wystarczajaca przestrzen, a blazenki duzej nie wymagaja .

pamietaj zeby kupowac mniejsze blazenki,(chlopakow) w tedy w razie potrzeby wieksze zostana samiczkami i porobia nowe parki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze siatla jest troszke malo mam zamiar dorzucić jeszcz 2x24 juwel (biała i niebieska).

jak narazie mam 2 lpsy umieszczone na środkowej wysokości akwa i jest ok rosną nawet szybko.

własnie zastanawiam sie nad tymi błazenkami bo jak ma coś zdechnąć to szkoda, i nie wiem czy nie lepiej kupic parki purpur firefish.

Ostatnio zmienilem cyrkulacje z 3000 na taki sprzecik co przez 5 sek daje 5tys potem nastepne 5 sek 7,5tys i nastepnie 5 sek 10tys l/h.zeby bylo jeszcze fajniej zatrzymuje sie na 5 sek i zaczyna krecic sie w druga strone. mam go umieszczonego w tylnej czesi na srodku akwarium. myslalem ze bedzie za mocny ale jest spoko wszystko sie fajnie rusza.


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.