Skocz do zawartości
urban15

Nowe akwarium do 120 l Urban15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich aktualnie mam akwarium 80l jest to kostka 40x40x40 z panelem dodatkowym 40x40x10. W związku z tym że robię remont w domu i będę zmieniał rozkład pokoi doszedłem do wniosku że przyszła pora na stworzenie docelowego akwarium będzie to trzeci morski zbiornik i mam nadzieję że ostatni. Zbiornik ma stanąć na blacie na wysokości około 1,00m do 1,20m blat będzie oddzielał aneks kuchenny od salonu i będzie wystawał mniej więcej na 2 metry od ścianki szkice oczywiście będę miał w najbliższym czasie. Główną sprawą która mnie nęka jest wymiar akwarium chcę coś max długiego i do 120l wstępnie myślę o wymiarach 80dł.40szer. 35wys. Co o tym sądzicie zastrzegam że nie chcę zwiększać litrażu. Akwarium będzie oglądane z trzech stron od strony ściany planuję dać komin i spust do szafki pod akwarium gdzie mam zamiar postawić sump i wszystkie graty związane z solniczką.

Na razie skupmy się na wymiarach szkiełka a później rozwinę wątek o budowę sumpa i osprzęt który de fakto już po części mam z kostki. Co do obsady to miękasy, LPSy i zapewne SPSy czyli wszystko do tej pory nie mam tylko NP i na razie nie planuje, do tego muszą być dwa błazny, Lysmata wurdemanni, mandaryn i może coś do piasku ale to zależne ile będę miał dna bez skały. :smoke:

Proszę o rady i sugestie na razie o szkiełku a później zobaczymy


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przyszła pora na stworzenie docelowego akwarium będzie to trzeci morski zbiornik i mam nadzieję że ostatni" Na to bym nie liczył :-))

Wymiar jak wymiar każdy sobie dopasuje jak mu pasuje :-)

Ale każdy się zgodzi ze 40 szerokości to trochę bidne myślę że powinieneś trochę pogrubasić akwa .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym chciał aby to było ostatnie ale jeśli w przyszłości będzie mi te hobby odpowiadać tak ja teraz i pozwolą finanse to na pewno coś się zmieni ale zejdźmy na ziemię. Pogrubić niby można ale kosztem długości czy wysokości, wysokość 35cm to mniej niż teraz mam odliczając parę centów bo nie zaleję po sam brzeg to będę miał 30cm a to za mało chyba że ktoś ma podobne akwarium długie i niskie, z drugiej strony im niższe tym mniejszy problem z oświetleniem.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kostke 40 cm, to obejdz ja i zobacz jak to wyglada z kazdej strony... :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem tylko że moja kostka jest kostką a teraz wizja jest jak najdłuższego akwarium, skałę mam na jednej stronie i niby widać ją z trzech stron ale skała jest prawie na szybach i ciężko coś posadzić przy szybie a później czyścikiem nie zdjąć. chcę teraz ułożyć skałę wzdłuż i obsadzać z dwóch stron mało tego mam taką wizję że w końcu bez komina dać małą skalną wysepkę ledwo wychodzącą z piasku i dać tam jednego konkretnego LPSa. Pewnie za dużo oczekuję od zbiornika na 120l :crybaby:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi, ze w zbiorniku ogladanym z trzech stron, bedzie bardzo ciezko ulozyc cos sensownego wzdluz.

Moze po prostu od strony sciany zrobic komin i tam ulozyc skale a z przodu zostawic wolne miejsce lub na pojedynczym kamyczku dac tego LPS-a ? Tylko zwroc uwage, ze LPS-y zajmuja duzo miejsca. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koncepcja myślę podobnie tylko jakie konkretnie zrobić wymiary?

A LPS marzenie to Catalaphyllia jardinei


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.