Skocz do zawartości
qpa

sklepy zmorszczyną w warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Acidex, mam wrażenie że w większości przypadków przesadziłeś o jakieś 20%. Co do zoofokusa mam mieszane uczucia, obsługa fachowa, ale mają jeden punkt widzenia na akwa morskie, nie tolerują innych rozwiązań i są dosyć drodzy (przykład: jak poszukiwałem ocelariska do swojego akwa, w fokusie były po 70-90 zeta, a w atolu po 50 - rozmiar taki sam). Ja osobiście wole atola bo maja milszą obsługę, dobry towar, dobre ceny i przede wszystkim dbają o klienta.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że przesadziłem? Popatrzmy, ceny są z Um-Um’a, o ile nie zaznaczyłem, ze z innego źródła

Filtr RO AquaPro o wydajności 200 litrów na dobę ( 1 ) 299,00 zł

Aqua Medic - Biostar Flotor - odpieniacz do akwarium 250 litrów ( 1 ) 452,62 zł

Project - głowice Step - - Model STEP 2 ( 2 ) 88,50 zł

Tropic Marin Sól - Pojemność opakowania 4 kg na 120 litrów ( 1 ) 65,00 zł

Sylvania Coralstar T5 -- Moc/długość świetlówki 24 Watt/55 cm ( 2 ) 70,06 zł

Sylvania Aquastar T5 - Moc/długość świetlówki 24 Watt/55 cm ( 2 ) 70,06 zł

Żwir koralowy - woreczek 2kg - Granulację 2 mm ( 3 ) 39,00 zł

Aqua Medic - Niveaumat - urządzenie od uzupłeniania wody ( 1 ) 305,00 zł

Hagen - Hydrometr + termometr dł. 20 cm ( 1 ) 25,25 zł

Jager - grzałka TSRH z termostatem - Moc grzałki 100 Watt ( 1 ) 74,42 zł

Statecznik HUCO 2x24W (Aqva-Light) ( 2 ) 187,80 zł

oprawka bryzgoszczelna T5 (Aqva-Light) ( 8 ) 55,92 zł

zegary do sterowania (wczorajsza wizyta w Leroy'u) ( 2 ) 24,00 zł

Akwarium prostokątne 60x30x30 (Aquael) - mniejsze, ale można sprawdzic cenę w necie :D ( 1 ) 55,00 zł

Razem 1 811,63 zł

Teraz dalej

Żywa skała w Focusie - 15,6 kg, 50 zł / kg ( 15,6 ) 780,00 zł

Ocelarisy, w cenie jak Ty kupowałeś 50 zł ( 3 ) 150,00 zł

Ophiolepsis superba - zamiast rozgwiazdy (ReefShop) ( 1 ) 85,00 zł

Calcinus elegans (ReefShop) ( 1 ) 34,00 zł

Lysmata amboinensis (ReefShop) ( 1 ) 70

Tectus fenestratus (ReefShop) ( 2 ) 80

Razem 3 010,63 zł

Nie doliczyłem ewentualnych testów, materiałów na obudowę, jakichś pierdółek z pcv, ani oczywiście kosztów przesyłki. No i nie ma ukwiału. Nie chodzi mi broń Boże, żeby pokazać, iż ZooFocus jest jakiś super. Po prostu ustalić skąd mogła się wziąć u nich taka cena. Wiadomo, że indywidualnie można to sobie skompletować taniej/lepiej/inaczej (właściwe podkreślić  ). Chociażby skorzystać z promocyjnej ceny na żywą skałę u Przemka :D

PZDR

Piotr

P.S. Zgadzam sie z Tobą, że wybór rybek w Atolu jest duuużo większy


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomysl ze się czepiam, ale np filtr RO o tej samej wydajności na allegro kosztuje 260 zeta (razem z przesyłką. Na początek nie trzeba używać soli TM (Tu pewnie wiele osób bedze oburzonych ale ja przez dlugi czas uzywalem soli AM i jakoś nieczego nie zabilem, wrecz przeciwnie wszystko bylo oki, nawet SPSy), zamiast T5 mozna wstawić t8, zbiornika nie trzeba kupowac w aquaelu (ja za zbiornik 430l,z kominem i przewertami, zrobiony na zamowienie zaplacilem 450 zeta) itp. Tak naprawde wszystko jest kwestia checi i wielkosci portwela.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście że tak. Jak pisałem Ci wcześniej - to jest (częściowa) odpowiedź na pytanie skąd tak cena w ZooFocus. A użyte komponenty (biostar, sól, T5) wynikają ze specyfikacji, jaka podał AlMastar w wątku "Akwarium AlMastara ...". I nie ma tu przesady o 20%. Akwarium Aquaela zostało podane jako łatwy przykład do weryfikacji w sieci (wchodzisz na ich strone i masz cenę) - o o to chodziło w tym wyliczeniu Jak składaliśmy akwarium u kolegi (63 x 40h x 50) z wewnetrznym panelem, miniflotorem, 4 x T5 24W, 25 kg LR, 8 cm DSB + pompy i cała reszta dodatków (bez RO) to wyszło niespełna 1900 zł (końcowo trochę mniej, bo kilka rzeczy było pod ręką)

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, może i wyjdzie cena 4k, ale na wejście potrzebuje jednak dużo mniej, bo rybki,ukwiał, ekipa czyszcząca wchodzą później, tak samo LR (i wogóle to chcę jej 8-10kg a nie 15kg)

i według mnie cena powinna iść na końcu a nie zaczynamy gadke w sklepie: "a ma Pan 4k, jak nie to do widzenia"

najbardziej w zoofokusie przeszkadzało mi podejście sprzedawcy a nie to że mają wysokie ceny (bo jak pisałem sam pracuje w handlu i wiem jak jest i na serio nie zaczynam rozmowy od kasy)

i sam widzisz że u kolegi wyszło wam 1900 a nie 4k, ale to tak na marginesie :D

też nie chcę tu najezdzać na fokusa, ale poprostu mi sie to nie podobać może, a jak widzisz o znajomości tematu tych ludzi się nie wypowiadam


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, chodzi o to, żeby dobrze było :D , a jak jeszcze da sie zaoszczędzić trochę gotówki, to można jeszcze zbiornik doinwestować :D

Najlepszego

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.