Skocz do zawartości
froolk

ZeoVit

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przeczytałem przewodnik znajdujący się na stronie http://www.korallen-zucht.de do tej metody.

Ogólnie jestem zadowolony ze stanu swojego akwarium, ale tyle osób podnieca się niezdrowo pisząc o tej metodzie, że postanowiłem sprawdzić z czym to się je :D

Moje wnioski po tej lekturze są mieszane. Z jednej strony obiecują cuda-niewidy a z drugiej strony instrukcja stosowania przypomina jazdę "bez trzymanki" rowerem po linie rozwieszonej nad przepaścią :( A producent dla utrudnienia (bo nadal byłoby za łatwo)zasłania Ci oczy przepaską (każe olać wskazania testów, a ewentualne przedawkowanie poszczególnych produktów stwierdzać po zachowaniu i wyglądzie korali!)...Sic!.. Trochę przeszła mnie ochota :)

Proszę o wypowiedzi w tym wątku tylko osób które stosują lub stosowały tą metodę(aczkolwiek nie widzę powrotu z tej metody, jest to raczej droga w jedną stronę). Chciałbym poznać ich doświadczenia i starcie się tej metody z rzeczywistością ich baniaków.

Interesuje mnie również czy stosują tylko pierwszą "podstawową" grupę srodków służących uzyskaniu wody wolnej od związków przemiany materii (i ewentualnie jak sama ta metoda wpływa na kondycję zwierzaków w akwa) czy też stosują również drugą grupę środków (to ten etap przypomina dezaktywowanie miny przeciwpiechotnej:) ) służącą wybarwianiu i dokarmianiu korali, oraz (O ZGROZO!)kontrolowanemu (ale czy do końca :) ) pozbawianiu korali zooksanteli.

Jeszcze raz prosze nie pisać: Widziałem u kolegi... itp. Własne doświadczenia osób stosujących stworzą rodzaj FAQ z którego skorzystamy wszyscy więc chyba warto nie wtrącac tu własnych 5 groszy jeśli ma się niewiele do powiedzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wśród nas polpularna jest ta metoda :)

Prosiłem o nie zasmiecanie tego tematu, a sam jestem zmuszony to zrobić aby zmobilizować niektórych do pisania!

RS4 i Mariusz621 napiszcie proszę o swoich doświadczeniach o tym czy korzystacie z całego zestawu produktów Zeovit czy tylko z podstawowej grupy. Czy odważyliście się lać zeospur2 do akwa i co z tego wynikło. Proszę o wszystkie doświadczenia jakich nabraliście w związku z ta metodą, dobra i złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.