Skocz do zawartości
Tomasz485

karmienie: Euphyllia glabrescens

Rekomendowane odpowiedzi

Ci którzy mi pomagali już znają mój problem :) Małe akwarium do czasu kiedy dojrzeje duże (co jak widzę może być już niedługo). Od tygodnia - dwóch lekko zmarniała mi Euphyllia glabrescens. Mniej się pompuje, ściemniała. Nie ma widocznego przyrostu, chociaż mam ją już 2 miesiące. Ostatnie zmarnienie na 100% spowodowane jest stresem w związku z "lekkim" przeludnieniem. Kupiłem MarineSnow Two Little Fishies z myślą dokarmienia jej, co mam nadzieje podbuduje morale. Zastanawiam się jak to zrobić. Dać do pyszczka, czy może na falownik? Nie była tak karmiona więc możliwe, że będzie musiała się tego od nowa nauczyć? Jak często i kiedy jej podawać ten smakołyk? ;p W akwarium są też grzybki Discosoma, Zoantusy i Cavularia ale z krótkimi polipami. Więc oprócz tej Euphylli nie mam co dokarmiać specjalnie. A lepiej nie przedawkować ;p Wg opakowania na litraż akwarium powinno być 1,5 ml - ale opakowanie raczej nie przewiduje karmienia jednego korala :) Jak już wyprowadzę zbiornik na prostą będę sam robić jedzonko, w końcu cała w tym przyjemność ;) Ale na razie dla jednej dwugłowej Euphylli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylie mozesz karmic bezposrednio mrozonkami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoich euphylli nie karmie.... Najważniejsze są parametry wody i światło, u mnie w tej kombinacji dzieli się jak szalona z trzech główek które nabyłem u Sygen-a w maju dziś mam osiem.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylie mozesz karmic bezposrednio mrozonkami.

tylko taki np solowiec czy mysis z kostki to lekko spory jest :D to rozdrobnić i z pipetki czy strzykawki bez igły? czy tak w całości jakąś pęsetą podsunąć? bo ten śnieg to mi uciekał do góry :)

01.02.2012

Właśnie zauważyłem nieduży ubytek na główce ok. 1cm. Jakby wygryzione... Polipy zasłaniają i nie widać tego dobrze. Mam nadzieję, że to nie jest znak obumierania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania Czym dokarmiacie swoje Euphyllie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu mrożonki z pipety artemia mysis i tyle :)

co do tego ze mrożonki za duże dla tych korali to nie są za duże są w sam raz :)

jak jakieś małe główki to ewentualnie można rozmrozić trochę artemi dać ja do kieliszka dodać trochę wody z akwarium wsiąść strzykawkę 10 ml i kilka razy energicznie napełni i opróżnić strzykawkę (10 x) jedzonkiem i sam sie fajnie porozrywa na mniejsze kawałki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja euphyllie, goniopory i alveopory dokarmaiam jajami artemii, krabow oraz coral foodem bcuk-a i maja sie swietnie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokarmiam korale mrozonkami mniejszymi do tego rozne suche w proszku, naprzemiennie. Oczywiscie staram sie do mordki. Czasami wylaczam tez obieg, a zawsze wylaczam cyrkulator. Codziennie.

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są mrożonki specjalnie dla korali, ja używam Rotifersa, jak nie ma to Mikroplankton, drobne, trza jednak uważać z ilością. Wydaje mi sie ze najlepiej robić to wieczorem, na godzinkę przed zgaśnięciem światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.