Skocz do zawartości
Jerzy

Profilux a listwa STDL 4-4D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może gdzieś na forum jest odpowiedź na moje frustrację,ale z powodu już podniesionego ciśnienia nie mogę teraz nic znaleźć.

Mam Profka Plus II i listwę STDL4-4-D. Podłączyłem toto razem kabelkiem podobnym do telefonicznego ( z zestawu Profiluxa) , jeden wtyk do listwy, drugi do poru S1-S4 w profku. Listwa do prądu, Profilux pod zasilacz. I teraz proste pytanie, czy któraś z diód na listwie ma się świecić, czy trzeba coś zmienić w ustawieniach. Póki co chce sobie ustawić automatyczną dolewkę, ale jestem jeszcze w czarnej d...., bo nie wiem nawet czy listwa mi działa.

Z góry dzięki za odpowiedź, pewnie będę Was tu jeszcze nie raz męczył z Profiluxem, bo nie ogarniam tematu.:)

Pozdrawiam

Jerzy.


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIc nie powinno sie swiecic. Profilux masz podłączony do PC? Jesli tak to wejdz w system , socket functions i zachacz activate manual override i odchaczaj poszczególne sockety tak sprawdzisz czy działa


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz odznaczyc "digital". Ta opcja jest dla listw 6 gniazdkowych i pomp dozujacych. Przy normalnej pompie wszystkie diody sie beda palic (znaczy nie bedzie dzialac prawidlowo)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei

Profka nie mam podłączonego do kompa, choć bardzo bym chciał, ale po paru dłuugich wieczorach po prostu się poddałem i stwierdziłem,że spróbuję póki co bez tego podziałać. Już kiedyś poruszałem temat podłączenia profa do komap na forum i koledzy od razu mi odpisali, ale mimo prób ciągłe niepowodzenia. Z tego co ustaliłem , w Profku mam bardzo stary soft 3.04 !! . Wraz z komputerem dostałem przejściówkę USB to RS 232, nie wiem czy jest oryginalna. Nie jest na niej napisane Profilux tylko Made in China :) i symbol UC 232A, po wielu poszukiwaniach udało mi się zainstalować oryginalny sterownik do tej przejściówki i teraz po podłączeniu samej przejściówki do laptopa, Windows XP wykrywa mi ją jako ATEN USB to serial Bridge (COM20), na sterownikach Profiluxa nic się nie działo.

Teraz tak odpalam na kompie program ProfiluxControl ver 3.0.8.1 czyli wydaje mi sie że adekwatna dla mojeogo softu w profiluksie.I dalej robie także kabel RS do Profka, zasilanie do profka i taki zestaw podłączam do komputera po USB, dalej nie mogę się połączyć z Profiluxem. Brak mi już pomysłów. Czy popełniam jakiś błąd w kolejności podłączania wszystkich elementów? Już jestem bliski wywalenia kasy na kartę USB doi profka :(

Chodi, u mnie na listwie nic się nie świeci, a myślałem ,że ma się swiecić :) Póki co mam podłączoną tylko tą listwę , choć już czeka moduł GHL z 3 pompami dozującymi. Gdzieś w menu znalzłem opcję EXTRAS, tam DIG, POWERBAR i ta opcja jest na NO :) wiec chyba dobrze. Póki co działa mi tylko termometr, pH. marzę teraz o odpaleniu automatycznej dolewki, potem sterowania pomp Tunze i w końcu pomp dozujących, ale już tracę nadzieje,że coś mi z tego wyjdzie :(


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

moze TO ci rozjasni co nieco.

od 1-8 to sterowanie listwami. u ciebie 1-4, chyba, ze masz 2 listwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwę mam tylko jedną . Fajny link, choć jak pisałem póki co komunikacja Profa i komputera to mrzonka. Zainteresowała mnie zakładka Extras-Socket Functions, gdzie od S1-S4 jest Dosing Pump, a od S5 inne funkcje,

Może u mnie tez listwę muszę podłączyć pod wejście S5-S8??


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy wlacz gg :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz ja podłączyc albo s1-s4 lub s5-s8 to nie ma zadnego znaczenia.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

którą masz wersję oprogramowania w Profiluxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyt:..w Profku mam bardzo stary soft 3.04 !!


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

czyt:..w Profku mam bardzo stary soft 3.04 !!

sorry nie zauważyłem :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wersja stara, ale nie potrafi zrobić upgarade'u softu bo ni cholewci nie mogę połączyć kompa z profem :(.

Soft softem,ale to wszystko działało u poprzedniego właściciela


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w samym Profku bo mam go podpiętego do kompa ale może to Cię naprowadzi jak rozwiązać problem (pewnie w menu Profka będzie coś podobnego):

W System->Socket function masz po kolei S1, S2, ..... S24.

Do każdego gniazda S.. musisz przypisać określoną funkcję. Na początek proponuję coś w stylu "Timer 1".

Później w Processes->Timer 1 ustawiasz godziny włącz/wyłącz dane gniazdko.

Jak chcesz podpinać wiatraki/grzałkę to wtedy do gniazda S.. ustawiasz nie Timer x tylko np. Temperatur 1 Chiller albo Temperature 1 Heater i wtedy w Probe/sensor control->Temperature 1 określasz progi i histerezę jak ma działać grzałka/wiatraki.

Jak chcesz czujnik wody to dajesz do S.. -> Water, itp.

Teraz być może masz do gniazdek S.. przypisane Always off i dlatego to Ci nie działa.

Ewentualnie masz gdzieś jednak zaznaczony "Digital power bar connected on S1-S4" i wtedy się po prostu przepnij do S5-S8 i sprawdź działanie listwy dla tych gniazd.

A najlepiej to jednak powalcz z podpięciem Profiluxa do kompa bo ułatwia to niesamowicie wszelkie ustawienia.

EDIT: nie wiem jak w wersji 3.x softu ale w 5.x przy próbie połączenia masz coś takiego jak Communication->Connection i tam jest lista rozwijana. Dajesz RS232 i naciskasz te 3 kropki żeby wejść w kolejne menu.

Tam daj checkbox przy "Standard" dla RS232 i wejdź w "Edit". Następnie daj "Scan COM..." i niech wykryje Ci na jakim porcie działa Twoja przejściówka.

Później to zapisujesz i finito.

To co zauważyłem to to, że najlepiej najpierw włączyć Profka, później komp i dopiero jak obydwa urządzenia są uruchomione to podpinać kablem Profka do portu USB.

Jeśli najpierw podepniesz kabel a dopiero później uruchomisz Profka to u mnie nie daje się połączyć z kompem. Muszę odpiąć kabel USB i jeszcze raz dopiąć i dopiero rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę ogłosić sukces :). W końcu udało się , Profilux i komputer gadają ze sobą i życie stało się prostsze.

Okazało się ,że w wew ustawieniach Profiluxa był ustawiony port COM1, więc na kompie też ustawiłem w końcu COM 1 ( wcześniej inne były testowane) i ruszyło :)

Wszelkie ustawienia wprowadzane z komputer są o wiele prostsze i bardziej przejrzyste niż menu Profiluxa. Teraz konfiguracja automatycznej dolewki to pikuś .

Pojawiło się teraz inne pytanie, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Chodzi o update softu. Czy trzeba go wykonywać programem do flashowania od GHL i konieczna jest rozbiórka sprzętu by zainstalować zworkę( jumper).

Czy może można to przeprowadzić z poziomu programu do obsługi Profiluxa, gdyż jest tam taka opcja. Co wówczas z zworką?

Pozdrawiam

Jerzy


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem z poziomu softu Profiluxa i nic nie przestawiałem jeśli chodzi o jakieś zworki (w sumie pierwsze słysze :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w profiluxie II plus jest możliwość ustawienia innych czasów świecenia lampy np sobota , niedziela ??

dodam że lampa jest sterowana listwą


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcji timer masz do wyboru dni tygodnia


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tam zaznaczone wszystkie dni czyli teraz program działa każdego dnia tak samo

czyli mam odznaczyć sobotę i niedziele ??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np sobota i niedziela


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.