Skocz do zawartości
thomas kay

szafka pod 80l

Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuję kupić, zrobić szafkę pod tymczasowe (będzie stało 1 rok) akwarium. akwa 84l. 60x35x40h podłoga parkiet drewniany. z czego spawać? myslałem też o kupnie jakiejś używanej niedużej komody, byle tylko wytrzymała. jakoś jest policzalne jaki gruby powinien być np blat?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli miała by być to komoda to taka która nie ugnie się środkiem czyli podzielona np na trzy przegrody ,blat na górę na komodę wystarczy ci 18mm z płyty wiórowej (albo na komodę położysz kawałek blatu kuchennego )tylko jest ważne to co wyżej napisałem i następną ważną sprawą jest tylna ściana szafki akwariowe mają je z płyty laminowanej takiej jak np boki a w meblach codziennego użytku jest to pliśnia lakierowana o gr 3 mm i musiał byś wzmocnić tylną ścianę i następna ważna rzecz to czy ma być sump jeśli tak to ciężko będzie ci znaleźć komodę pod akwarium


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio taką diy popełniłem wszystko w leroy koszt 150 z każdej strony 18mm

poskręcane na konfirmaty ale wiertła nie kupowałem 30 dzika kosztuje zwykłymi wierciłem

zobacz u mnie w moim temacie o akwarium jest zdjęcie twarda bestia


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już wszystko wiem, sumpa miał nie będę, chodzi o to żeby było trwale tanio i nie zrobiło śladów w podłodze. Czyli w sumie ma być tak jak zazwyczaj chcą wszyscy. Ale jeszcze raz dzięki już mi się wyjaśniło. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.