Skocz do zawartości
Lucjan11

Mandaryn wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo bym prosił o poradę czym karmić Mandaryna wspaniałego. Najchętniej usłyszałbym to od kogoś kto takiego ma.

Z góry pozdrawiam i dziękuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Lucjan11

ja mam parke i niczym specjalnym ich nie karmię, żywią się tym co same znajdą w akwarium :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucjan11

ja mam parke i niczym specjalnym ich nie karmię, żywią się tym co same znajdą w akwarium :welcome:

u mnie je glony, ale czy to mu wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn raczej glonami się nie żywi,pewnie jakieś robaczki ze skały skubie

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie je glony, ale czy to mu wystarczy

u mnie je to co znajdzie miedzy skalami bo widze ze caly czas zeruje, glony z szyby podskubie i mrozonki jak "uda" mu sie chwycic tez zje...

"uda" w sensie ze wyglada na tak powolnego ze czasem graniczy to z cudem ;)


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nigdy nie widzialem zeby cos ruszyl martwego. Ale ma sie niezle, skalke skubie i zawsze cos dla siebie znajdzie, moj to chyba nawet otyly jest.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od półtora roku mam parkę i jeszcze nie zauważyłem aby jadły podawany pokarm, skubią coś ze skał i wyglądają dobrze, co kilka dni obserwuję wspaniały taniec godowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od półtora roku mam parkę i jeszcze nie zauważyłem aby jadły podawany pokarm, skubią coś ze skał i wyglądają dobrze, co kilka dni obserwuję wspaniały taniec godowy:)

kurcze z moimi cos nie tak... nie chca tańczyc


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze z moimi cos nie tak... nie chca tańczyc

może inną muzykę chcą? :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lucjan nie napisałeś jakie duże masz akwarium, szczególnie nas interesuje ile masz kg skały.

Jeżeli mało to trzeba będzie mandaryna dokarmiac. Bywa to czasami nieco skomplikowane :) Jak masz dojścia to kup żywą (dorosłą) artemię, z czasem można ją mieszac z mrożoną i przyzwyczajac go do tego pokarmu.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lucjan nie napisałeś jakie duże masz akwarium, szczególnie nas interesuje ile masz kg skały.

Jeżeli mało to trzeba będzie mandaryna dokarmiac. Bywa to czasami nieco skomplikowane :) Jak masz dojścia to kup żywą (dorosłą) artemię, z czasem można ją mieszac z mrożoną i przyzwyczajac go do tego pokarmu.pozdr

mam 100l i około 14 kg skał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz trochę mało, spróbuj dac mu mrożoną artemię, czasami (niestety dosyc rzadko) jedzą ją od razu w przeciwnym przypadku trzeba będzie go do niej przyzwyczaic... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz trochę mało, spróbuj dac mu mrożoną artemię, czasami (niestety dosyc rzadko) jedzą ją od razu w przeciwnym przypadku trzeba będzie go do niej przyzwyczaic... :)

dziękuje za pomoc :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mandaryny na poczatku glodowaly mimo sporej ilosci skaly maja spora konkurencje zywieniowa a na poczatku nie zapalaly sie do mrozonek, mysle tez ze to byl powod braku tancow bo widzialem ze zamiast tego potrafily sie sprzeczac o miejsce do zerowania choc dobrana para, widac jedzenie wyzszy priorytet niz amory. Dzisiaj jest inaczej jedza bardzo chetnie mrozonki takie jak lasonogi czy duza artemia, sa papusne i tancza. Zrobilem to tak, podczas karmienia (zaczalem przyzwyczajanie od lasonogow nimi najbardziej sie interesowaly) czekalem az wyplyna na szczyt skaly tak zebym mial dobre podejscie pipeta wtedy wylaczalem obieg i cyrkulacja tak by woda stala wowczas pod nos pipeta puszczalem im lasonogi, na poczatku niechetnie ale powoli zaczely skubac. Zawsze wyczekiwalem moment zeby puszczac te jedzonko w tym samym miejscu czy to jeden podplynal czy obydwa w tym miejscu pokazywalo sie papu. Czasem trzeba odganiac pipeta inne ryby bo wiadomo jaki zaplon maja mandaryny. Zaczely jesc lasonogi. Dzisiaj jak wylacze obieg obydwa mandaryny podplywaja jak na zawolanie w umowione miejsce czekajac na jedzonko wrecz wpatruja sie w pipete kiedy nacisne. Poza tym oczywiscie caly dzien skubia skale. Wprowadzilem mrozona artemie, i nawet zadrzylo sie kilka razy ze samiec skubnal suchy! Platki marine plus. Jak juz wiedza gdzie stolowka mozna eksperymentowac. Zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.