Skocz do zawartości
kaspy

Aquamedic - obudowa, korona, sump, hydraulika?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem z forum, Aquamedic robi doskonałe akwaria i stelaże na zamówienie, ale jak wygląda kwestia reszty - czy ktoś zamawiał u nich sumpa, hydraulikę, obudowę stelaża, koronę? Jeśli tak to jakie to są koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem z forum, Aquamedic robi doskonałe akwaria i stelaże na zamówienie, ale jak wygląda kwestia reszty - czy ktoś zamawiał u nich sumpa, hydraulikę, obudowę stelaża, koronę? Jeśli tak to jakie to są koszty?

Obudowy stelaża i korony nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy stelaża i korony nie robią.

A jak wygląda kwestia hydrauliki, czy można zamówić wszystkie śrubunki już dopasowane i uszczelnione? Rozumiem że płytę na stelaż też musiałbym sam zorganizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia hydrauliki, czy można zamówić wszystkie śrubunki już dopasowane i uszczelnione? Rozumiem że płytę na stelaż też musiałbym sam zorganizować?

Witam,

Możesz u nas zamówić całą hydraulikę. Jeśli jednak chodzi o wkręcenie przelotów na czas transportu zbiornika to odradzam. Kurierzy jacy są każdy wie. Przelot wystaje na zewnątrz i może się przyczynić do uszkodzenia zbiornika. Lepiej jest go wkręcić po ustawieniu akwarium na miejscu.

W kwestii płyty OSB nie ma problemów aby zamówić ją u nas, już przyciętą, wraz z wykładziną pod zbiornik.

Pozdrawiam


Aqua Medic Poland, Filia w Warszawie:

ul Indiry Gandhi 35 U-4

tel. 22 - 613 50 88

warszawa(at)aquamedic.pl

Aqua Medic Poland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek zmartwychwstał! Chętnie dowiedziałbym się coś więcej przy okazji.

ODNOŚNIE STELARZY:

Z tego co wiem AM robi takie ze stali austenicznej. Czy są jakieś inne opcje?

Czy stelaże mają zaczepy do zawieszenia obudowy? Boję się trochę wiercić dziury w konstrukcji nośnej.

Jakiej grubości profili trzeba by użyć do stelaża pod akwarium 110x70x60 (462 litry)? Chciałbym wykorzystać w pełni przestrzeń pod akwarium na sump i zbiornik na podmianki - czy są jakieś przeciwwskazania technologiczne?

Jaka jest sugerowana/standardowa wysokość stelaża do takiego zbiornika? Mam BK 200 i planuje kupić głowicę czyszczącą w przyszłości.

ODNOŚNIE AKWARIÓW:

Czy AM może wykonać komin ze szkła żywicowanego na czarno?

Jakiej grubości szkło Opti-White byłoby użyte do zbiornika 110x70x60 ewentualnie 110x70x65 (dł*gł*wys), bez poprzecznego wzmocnienia, jedynie z listwą na krawędzi (do ochrony przed rozpryskami, nie wiem czy tak umieszczona listwa nadal spełnia rolę wzmocnienia).

Jakie rozmiary komina byłby sugerowane do takiego zbiornika - jak rozumiem przeloty na rury 2x32 + 25 mm są optymalne do takiego baniaka (pompa RD mini 5000). Komin rozciągnięty wzdłuż krótszego boku akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie zrobić aluminiową koronę?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie zrobić aluminiową koronę?

Witam ja mam korone z granitu czarnego bardzo cienka ścianka około 7mm napewno będzie trwała gorzej z wagą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam korone z granitu czarnego bardzo cienka ścianka około 7mm napewno będzie trwała gorzej z wagą

Hej jak to z granitu prosze zrób foto i pokaż nam.


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek - a może jakieś zdjęcia nam pokażesz !! :whistle:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.