Skocz do zawartości
Magdalena7

rozmnażanie brzyali

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy właściciel przechodni brzydala zastanawiam się czy komuś udało się rozmnożyć te rybki w akwarium?:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

"brzydala" czyli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wyciągające:)

Ktoś trzyma dwa brzydale w jednym akwa?


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

http://www.marinebreeder.org/forums/viewtopic.php?f=191&t=316

Acreichthys tomentosus - Bristletail Filefish - Iris Bönig (Germany) was the first to spawn and rear this species for the first time in 2008.

Oxymonacanthus longirostris - Harlequin Fileifhs - Matt Pedersen (Chicago, USA) was the first to spawn and rear this species, again in 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko muszę określić..jakiej płci jest mieszkający u mnie aktualnie brzydal:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja mam dwa brzydale ale nigdy sie nie spotkały. Są w tej chwili na służbie pomagają naszym forowiczom w wyjadaniu chwastów niechcianych ale którz to wie ? może ich drogi sie kiedyś połączą . :thumbsup:


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Larwy wylęgają się po 3 dniach w 25 C i mają ok 2,7 mm więc proponuję zacząć od założenia hodowli fitoplanktonu i wrotki. Larwy 12 dni po wylęgu biorą dopiero solowca.

Trudna do rozmnożenia ryba a świadczy o tym jej brak w ofercie ora farm... A jeśli specjalistom z ora się nie udaje to znaczy, że w domowych warunkach możemy sobie pomarzyć o hodowli tej ryby. Może też być tak że ora nie hoduje tych zwierząt z innych powodów takich jak prawo lub dlatego, że te ryby nie są zbyt atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Roberto - podejrzewam, że ten od Ciebie to samica. Prasa opiniotwórcza zacytowana przez @nanonkaczor podaje, że samczyk ma mieć włoski u nasady ogona, a ten nie ma, i wcięcie w okolicy odbytu- tego także brak. Więc ten brzydal to kobieta:)

A może i włoski są...no to już straciłam orientacje w płci:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Roberto - podejrzewam, że ten od Ciebie to samica. Prasa opiniotwórcza zacytowana przez @nanonkaczor podaje, że samczyk ma mieć włoski u nasady ogona, a ten nie ma, i wcięcie w okolicy odbytu- tego także brak. Więc ten brzydal to kobieta:)

A może i włoski są...no to już straciłam orientacje w płci:)

Musze sie przyjżec drugiemu mojemu brzydalkowi może akurat będzie parka . :thumbup:


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie okazalo ze ja tez jestem samcem, spojrzalem na swoj ogon i tez dostrzeglem jakies wloski..? :thumbsup:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

sie okazalo w dodatku ze tez "brzydal" :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na pogaduszki o waszym "sprzecie" zapraszam do dzialu off-topic.Nie zasmiecajmy kolezance tematu :welcome:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darecky..jestem dogłębnie wstrząśnięta Twoim odkryciem...

Sądzę, że jakoś da się z tym żyć...ale to już Ci starsi koledzy powiedzą co i jak :lol:

Ad rem... włoski są widoczne chyba pod dużym powiększeniem ( nie u @darecky, ale u rybki) B) Ocena jest więc nieco problematyczna....


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Magdalena7 Na zdjęciu nie ma markera ale te włoski wydają się być całkiem spore. Jeśli uda się dobrać parę i ta para zacznie się wycierać to już będzie sukces. Potem musisz wymyślić jak przenieść larwy do tarliska i nauczyć się hodowli planktonu żeby je wykarmić.

Filmiki z maluchami z internetu świadczą jedynie o tym, że rozmnożenie tej ryby w warunkach akwariowych jest możliwe ale ta sztuka udała się niewielu osobom na świecie. Dlatego przygodę trzeba zacząć od czegoś łatwiejszego np od błazenków, koników morskich, pterapogonów itd czyli ryb których sposób hodowli jest dobrze opisany w literaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda nie wiem jak u Ciebie z angielskim, ale TU masz stronke o brzydalach do poczytania.

Teraz wiem, ze mam na 100% samca (ten wiekszy), a ten drugi.....Tych "wloskow" nie widac, ale jest mniejszy o 3-4cm, wiec moze byc jeszcze za wczesnie na ocene plci.

Poszukam wiecej info na temat roznicy wielkosci pomiedzy samcem a samica.

P.S Teraz dopiero przyczailem, ze nanokaczor juz podal linka do stronki :wacko:

Edytowane przez rogalov (wyświetl historię edycji)

4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.