Skocz do zawartości
renemartini

problem z seriatoporą

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś mi poradzicie. Bieleją mi końcówki w seriatoporze caliendrum. Parametry wody nie są niestety idealne, więc przyczyn może być wiele. Przez dłuższy czas walczyłem z dino i cyjano, więc robiłem rzadko podmiany i na ubogiej soli. Plagi zeszły, ale w efekcie PO4 około 0,2 (salifert), NO3 mniej więcej 15 (JBL) i wapń 350. Mg trochę ponad normę (1300), KH 7,8. Pozostałe kilka SPS-ów (trzy różne talerzówki, seriatopory hystrix i montipora digitata) - w porządku. Z tego samego akwarium z którego mam tą s. caliendrum mam też favię i pavonę i z tymi koralami również wszystko w porządku. Próbuję teraz wyprowadzić parametry robiąc co kilka dni podmianę na bogatszej soli i dodając ReefTonic 1 i 2. Ale chciałem Was zapytać - odłamać te białe końcówki, czy zostawić i liczyć, że może koral dojdzie do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaw ja taz tak miałem podciagnij parametry wody i bedzie ok podciągnij ca do 430 i kh do 10

A jakie masz w tym miejscu cyrkulację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja jest dosyć mocna ale pompa nie dmucha prosto na seriatoporę, trochę ponad koralem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być dobrze podnieś parametry może troche wyżej światła i bedzie dobrze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast seriato rosnie w mega szybkim tempie ale sie nie otwiera.....

Prawdopodobnie powodem jest to ze nieswiadomie odpalilem baniak praktycznie na kranowce....

zobaczymy co bedzie jak wymienie czesc wody na dpbra RO

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.