Skocz do zawartości
Snello

Pomoc w wybraniu akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podzelam uwagę kolegi pio7 . Jak bym chciał się do wartościować to musiał bym kupić z minimum 3 tyś litrów ;] przynajmniej tak na początek ;]. Jak to mówią pomarzyć dobra rzecz ;]

Aktualnie jestem za Reef Max-em, ale wolałbym się dowiedzeć jak wygląda sprawa z składanym odzielnie przezemnie zbiornikiem ;]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak RM za mały to z gotowców godny uwagi jest aqua nova hy680 w kształcie kostki.

Ma wszystko poza odpieniaczem, oświetleniem i cyrkulacją.

Posiada szafkę, koronę, sump, hydraulikę, pompę obiegową, zbiornik główny z kominem. Miałem i zestaw jest rewelacja. Jakość materiałów powala. Cena pomiędzy 1700-2000.

Reszta gratów to oświetlenie 6x24 lub hqi150w +2x24w t5 wydatek 600-1000zł, świetlówki do pierwszej opcji 300-400zł, druga to żarnik 200 plus świetlówki 100.

Odpieniacz to am 1000 blue, apf600, ati bm200, tunze 9005, itd można by wyliczać godne uwagi wydatek 500-1000zł.

Cyrkulacja - 3x jvp 101 za 100 lub wavebox za 1000 i dwie pompy tunze 5k/h za 1000.

A jak wszystko oddzielnie to masz na alledrogo wszystko co ci potrzeba, nowe, używane, zestawy, taki mały możesz mieć nawet bez sumpa.

Wszystko zależy od budżetu :D

Każdy wariant jest dobry :D

Ja zaczynając kupił bym RM :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie jeszcze jedno pytanko, Jak narazie dowiedzałem się że warto by było wymienić świetlówki w Reef Max-ie ale prócz tego jeszcze coś warto by było wymienić lub dodać ?

I jaki polecilibyście mi sprzęt

Pytałem faceta z Salonu Akwarystycznego czy da rade w nim chodować korale twarde to powiedzał że raczej nie, jedynie jakieś miękasy moge tam wrzucić, nie za duzo i jakieś najłatwiejsze w chodowli. Co wy na to?

P.S.

Nie przyjmuje odpowiedzi '' A ja nato jak na lato'' :thumbsup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lasu spsów tam nie włożysz, ale w miarę jak będziesz miał coraz więcej wiedzy to kilka łatwych spsów da radę, do tego sporo gatunków lps też da się tam utrzymać,a na początku będziesz pewnie kupował w większości korale miękkie.

Świetlówki można wymienić po pierwszych 6-8 miesiącach, nie trzeba koniecznie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te świetlówki co są to jakiś podobno badziew?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam twojego zdania.

Zakup zestaw który pozwoli ci poczuć smak tego hobby. RM jest moim zdaniem do tego najlepszy. Jak ci się spodoba to łatwo przejść na większy baniak. Ze zlikwidowaniem też nie ma problemu.

Chyba że jesteś niedowartościowanym snobem z kompleksami i akwarium ma być przedłużeniem twojego ego :D,

wtedy stawiaj takie na jakie maksymalnie cię stać, i wykłucaj się że masz większe od innych bo ich nie stać :D, ale to już przestaje być hobby...

A widziałem takie przypadki na forum...

Ja podzielam swoje zdanie a nie podzielam twojego :smoke:

cytuje : Jak najwieksze które bedzie cie stac na utrzymanie

dla niektórych wielkie (jak najwieksze na które bedzie cie stac na utrzymanie) moze byc akwarium juz 80,100, 220 litrów a ogromnym 1000l i powyżej chcesz mi powiedzieć że każdemu nowicjuszowi akwarystyki morskiej bedziesz polecał RM 40 lub 60 l nie pytajac go czy wczesniej nie posiadał akwarium słodkowodnego 100-200-500-800l bo najczesciej tak jest i o jakim przedłużeniu Ego ty mowisz to przez jaki pryzmat patrzysz na kolegów z forum ? jak ktoś ma wieksze akwarium od ciebie to jest be ? skoro tak to wybacz że przy projektowaniu mojego zbiorniczka nie wziołem pod uwage twojego poza tym jak wyciagasz juz takie wnioski że ktos wykłuca sie i ma manie wyższosci pokaż mi taki post bo ja niestety nie znalazłem takowego a jesli nawet to sa pojedyncze przypadki i starał bym sie nie mierzyc wszystkich jedna miarą mnie nie obchodzi jaki kto ma zbiornik poleciłem koledze jak najwieksze akwarium ale to nie znaczy ze dla niego czy dla mnie jak najwieksze bedzie miało to samo znaczenie :harhar:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podzelam uwagę kolegi pio7 . Jak bym chciał się do wartościować to musiał bym kupić z minimum 3 tyś litrów ;] przynajmniej tak na początek ;]. Jak to mówią pomarzyć dobra rzecz ;]

Aktualnie jestem za Reef Max-em, ale wolałbym się dowiedzeć jak wygląda sprawa z składanym odzielnie przezemnie zbiornikiem ;]

Pozdrawiam

Snello skończ z tym dowartosciowaniem bo mnie szlaq trafi :harhar:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.