Skocz do zawartości
alien77

zabezpieczenie "komina"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos może podrzucić pomysł jak skutecznie zabezpieczyć komin ? mam wargatka ,któy usilnie i praktycznie codziennie tam ląduje :( nie wiem czy ma w tym jakiś interes :) ,ale wolałbym żeby przebywał w baniaku ....


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naloz na komin kawalek pcv i po klopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

naloz na komin kawalek pcv i po klopocie :)

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też, jeśli masz koronę i nie będzie zaburzać estetyki to siatka z tworzywa ułożona coś na wzór ogrodzenia, mniejsze ryzyko że ryba wyląduje na klapce z PVC czy siatce ułożonej na płasko i tam uschnie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi mi o takie zabezpieczenie bym nie znalazł wargatka na plytce PCV -cos na zasadzie pomysłu KMIRKO


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na siatce ryba nie uschnie :rofl: :rofl: :rofl:

musialbys ja duzo podwyzszyc , zeby tam nie wskakiwal , u mnie taka plytka robila robote :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zrobiłem pokrywę na komin z akrylu. Pokrywa ma ponad 5cm wysokości, więc ciężko doskoczyć :) Dodatkowo przy otwartym baniaku bardzo poprawia estetykę. Konstrukcja jest bardzo prosta, ale jeśli chcesz mogę wieczorem cyknąć parę fotek.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy wargatek przelatuje przez szpary miedzy zębami czy przeskakuje przez nie?moim zdanie jest na tyle mały ze spływa do komina między zębami.

Najprościej zakupić kawałek siatki o drobnych oczkach wyciąć kawałek na długośc przelewu z dość sporym marginesem do góry wsunąc razem z grzebieniem i po sprawie. :yes


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę o koronie która zamaskuje pionowo ustawioną siatkę, jeśli ryba codziennie wskakuje do komina szansa że zostanie na płasko ustawionej siatce jest spora.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatka dla kurczaków, w NOMI tania jak barszcz a skuteczna :) Systematycznie czyszczona sprawdza się lepiej jak grzebień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siatka czy cokolwiek innego ,ale nie mialem na mysli ulożenia w poziomie ,tylko postawienia czegos pionowo - rybka nie przeplywa między zebami ,bo nie da rady musiala by byc jak ilga :)

snocho - jak możesz wyślij pare fotek proszę


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie w poziomie tylko wyciągasz grzebień z "obudowy" i wsuwasz na jego miejsce siatkę, tak jak grzebień w pionie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za porady spróbuję coś wykombinowac może właśnie z tą siatką jak pisze event


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko przed wpuszczeniem babek wystrugalem taka prewizorke (z plastikowego wkladu na sztucce do szuflady),nad sitkiem jest jeszcze z 5cm wody,bo gdzies tyle pod poziomem wody w kominie znajduje sie sitko splyw,na ktorym zabezpieczenie oparlem. Jeszcze tylko zabezpiecze jakas siatka otwor rewizji :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.