Skocz do zawartości
Muniek

otwieranie sinularii

Rekomendowane odpowiedzi

Moje sinularię nie otwierają się codziennie otwiera się codziennie np. przez trzy dni a potem robi sobie 4 dni przerwy czy u Was jest to samo co może być przyczyną takiego zachowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje otwierają się codziennie a właściwie to wcale się nie zamykają


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Sarcophytonek otwiera sie codziennie. Ale teraz od 2 dni sie nie otwiera. Juz 2 razy mu sie to zdarzylo. Czyzby nie potrzebowal sie otwierac? Jest on tuz pod powierzchnia wody moze ma za duzo swiatla i nie musi sie otwierac czesto? Dodam, ze rosnie jak na drozdzach, wiec chyba wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich obsewacji wynika że sinularie sp. otwieraja sie codziennie (ale na noc często sie zamykają)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Moze sie czysci?

Nie podales jaka masz wode - to sobie mozemy zgadywac.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sinularia sie na noc raczej nie zamyka, a nieraz ladniej sie rozwija niz w ciagu dnia


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sinularie otwierają się na dzień a zamykają na noc, a np. sacropython ostatnio lepiej wygląda po zgaszeniu świateł, potrafi przez całą noc pięknie siedzieć napompowany. Za to Cladiella i Xenia przez okrągłą dobe wspaniale rozwinięte.

O to że jakiś koral miękki nie otwiera się przez tydzień cy dwa, wogóle bym się nie martwił. Jeśli natomiast są jakieś wątpliwości to zawsze warto wyjąć delikwenta z wody i poprostu powąchać, od razu będzie wiadomo czy żyje:):)


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ksenia zupełnie się chowa na noc, skubana wyczuwa kiedy ma zgasnąć światło i juz jedną godzinę przed zaczyna się zamukac i kurczyć. natomiast Anthelia pieknie się pręży 24 godziny na dobę:) Widać, każdy miekki koral ma swioste przyzwyczajenia i upodobania, a nawet zwyczaje i obyczaje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tym moim sinulariom to coś parametry wody nie odpowiadają ale widzę, że jak jedna jest otwarta to np druga zamknięta więc chyba to coś tu jeszcze na ich humorki wpływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.