Skocz do zawartości
MaXPaC

Panel-Tylko na grzalke,Niveametr i BiostarFlotora !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto wizja mojego akwarium z „panelem”-troche nie typowym.

Wymiary akwa bez panelu to tak:

90x45x45cm,na tylnej scianie „dziora”-na grzebien przelewowyna wysokosc 40cm od podstawy_reszte wysokosci,jak będzie tka potzreba wyreguluje grzebieniem i jeszcze jedna dziora,troche dalej na powrot wody z Biostarka- oczywiście ta „rynienke”przedluze.

Rys.1

A jeśli chodzi o panel to tak ,dwu komorowy,tak żeby tylko ukryc BiostarFlotora lub Besta400,ale raczej będzie sprzecior ten z AquaMedica i grzalke tez bym chcila skukac,a po co ma zasmiecac akwa to w pierwszej komorze a drugiej”nie do konca to chyba można nazwac komora” miejsce tylko na Niweametr.

Wymiary panelu to(calego) 35 dlugosc,szerokosc 20,wysokosc tak jak mowilem taka sama jak akwa-45 cm.

Pierwsza komora dlugosc 30 cm.

Druga „komora”5cm.

Przy okazji chcilbym się dowiedziec jak w takim panelu, z waszych doswiadczen, będzie sprawowal się Best400, bo BiostarFlotor będzie chyba Ok.

Poza tym a panelu chcilbym zamontowac urzadzonka -Niweametr,chyba tak to się pisz to z AquaMedica do uzupelniania wody odparowanej,tylko nie dokonca wiem czy mój pomys i umieszczenie Niwametru w ostatniek komorze jest dobry pomyslem!

A i jakiej dlugosci najlepiej dobrac grzebin dla takiego rozwiazania?

A i ile najlepiej musilby być zanurzona pompa z Biostarka aby dzialal najlepiej?

Co sadzicie o moim pomysle i jak widzicie jego uzytkowanie,a może po prostu mój projekt jest do du......y!!!

A co z glosnoscia takiego rozwiazania,pojdzie przy tym spac:J))))))))))))))))))

A może jest jakis lepszy odpieniacz .swietnie sprawujacy się w panelu,nie wymagajacy tyle miejsca,ale nie może to być odpieniacz kostkowy!

A może macie inny pomysl lub tez już gotowy podobny zestaw,który dziala bez zarzutow?

Na rysunku:

1-Niweametr

2-BiostarFlotor

3-Grzalka.

Pozdrawiam.

1048-akwa z przelewem..alapanel ! 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze chciałem pochwalić rysunek :) :)

2 nie wiem czy jest sens dawać drugą komorę

3 odnośnie długości grzebienia ( im dłuższy tym lepszy ) , AM biostarflotor ma wydajność około 200-250l/h więc strasznie długi nie będzie potrzebny , 20-20pare cm powinno być ok., chyba ze przewidujesz dodatkową cyrkulacje do/z panelu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A panel musi siegac samego dna akwarium,czy moze byc krutszy?

A moze byc tak, ze panel bedzie tylko doklejony do akwa i bedzie wisiec w powietrzu czy lepiej jak bedzie czesciowo ale bedzie stac na szafce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez taki panel robie. moj bedzie stal na podlozu, bo wole nie ryzykowac. Kilkumilimetrowe szklo to chyba za malo na takie kombinacje. Z 10 juz inna gadka.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mozna do takiego rozwiazania powyzszego, czyli to tego "a`la panelu" wlozyc Miniflotora lub MidiFlotora, tylko tak, zeby nie potrzeba bylo powrotnej pompy z a`la panelu?Ile musialby byc zanuzony odpieniacz, aby sprawowal sie najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poniewaz ani mini ani midi niema pompy ktora moglaby przerzucic wode do zbiornika z panela(panelu) nie wiem jak sie to odmienia ale wystarczy nieduza (gabarytowo ) pompa i zapewni cyrkulacje


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

To jest jakies inne rozwiazanie tege problemy, zeby ani odpieniacza w akwa nie bylo tylko w panelu, nie bylo zadnej pompki w panelu i zeby akwa bylo bez sumpa :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos zna takie perpetum mobile to sie skusze.

ta woda w musi wrocic do zbiornika przeciez do gory nie poleci


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna zrobic sumpa pod zbiornikiem? Nawet na tylnej szybie dac przelew pudelkowy i sumpie wszystko sie zmiesci. Sump moze stac nawet obok akwarium.

MaXPaC napisz jakie masz mozliwosci i wtedy cos napiszemy, doradzimy. No i dlaczego chcesz to zrobic na panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Aaa...bo... na panelu, jest taniej, nie zajmuje miejsca nic w szawce i tylko jedna wada, utrudniony dostep do wielu elementow w panelu-przegrodach :)

Hhmm czyli zrobie projekt @MaXPaC-a, taki a`la panel, na Biostarka czy Midi lub Mini i do tego pompka powrotna :),taki panel 1 komorowy (doczepiany)oczywiscie przyklejony na stale do tylnej szyby akwa glownego :)

Do tego duzo skaly, dobre swiatlo i ogromna cyrkulacja.

Zobaczymy co z tego wyniknie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos argumentacji z tym zajmowanym miejscem nie moge zrozumiec.

- "jak sie ma panel to nie trzeba sumpa"

-"jak przelew pudelkowy to wiecej miejsca w akwa"

No wiadomo - w panelu trzymasz odpieniacz, grzalke, pompe, urzadzenie do dolewki (zbiornik na dolewke obok?), tam wlewasz wode w czasie podmian itd. i wtedy nie potrzeba sumpa. Racja. Ale czy ladniej i wygodniej ?

"Majac przelew pudelkowy nie potrzeba komina i jest wiecej miejsca w zbiorniku".- To tez prawda ale gdyby akwarium kupic od razu wieksze o wymiary przelewu to wbudowujac tam komin mamy o wiele wieksza pojemnosc. Poza tym to mysle, ze akwaria z kominem i dziurami sa bezpieczniejsze niz te z przelewem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Masz @Darek12 jakies fotki szczegolwe zestawu Chromisa, glownie Mi chodzi o akwa i czy jest tak panel czy tylko BiostarFLotor, bo gdzie patrze tam inne info na ten temat :/

Ile Cie mniej wiecej wyszlo akwa, szafka, hydraulika i sumpa?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Drop

nie mam dokladnych zdjec zestawu chromis al eja robilem akwa podobne bo 50*50*57wys

akwarium z kominem i otworami to 260 zl szklo 8mm

przeloty kupilem okazjonalnie na allegro i dalem za 3 w sumie 34 zl przeloty vdl oczywsicie

sump na zamowienie pod wymiar szafewczki 54 zl 1 zl za 1 l.szklo 6 mm tez grubsze niz mi proponowali.

hydraulika mam tu na mysli jakies rurki po 2,5 m kolanka trojniczki mufy itp zawor to jakies 100-120 zl

szafka na zamowienie 260 zl.

tak mysle z ewyjdzie taniej niz chromis a nawet jesli to samo to i tak ni ebede mial pretensji do siebie bo robie to co ja chce a nie mi proponuja w sklepie.

odpieniacz beast400 duzo przesadzony jak na moja akwa ale wole tak niz poczatkowo jak kupowalem miniflotora.

wszystko bed emial pochopwane w sumpie.i chcialem zobaczyc jak to jest z tym sumpem.przyszlosciowo bed echcial wieksze jezeli to mi bedzi efunkcjonowac dluzszy czas i dam rade.to ma byc jako pole doswiadczalne.

dalej obudowa to poki co boczne panele z pcv i wydatek jakis 32 zl oraz 4 zl katownik z pcv.dojdzie jeszcz epokrywa tez jakies 25 zl.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co Bys sie bardziej skusil @Darekn12 (juz poprawilem :) )

, na rozwiaznie MaXPac-a czy na klasyczny panel z kilkoma przegrodami?

Chodzi o zbiornik 60x50x50cm, bo taki Mam w planach :)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie pytasz Drop?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Drop,powiem a raczej napisze ci ak.tez jaeszcze z 6 miesiecy temu stalem przed takim dylematem jak ty.i nie odp ci jednoznacznie rob tak albo tak.i jedni i drudzy roznych rozwiazan maja swoich zwolennikow i maja pewnie tez duzo racji.ja zrobilem sump bo akwa pomimo iz doswiadczalne ma byc ozdoba pokoju i dla zwiekszenuie rownowagi chcialem zeby tez tej wody bylo wiecej w obiegu.minus panala to pewnie utr dostep fo niego zazwyczaj jest w tyle.chociaz z drugiej strony jak w moim przypadku mam mala szafke to zrobic cokolwiek w mojej szafe to tez nie lada wyczyn ale pewniei tak latwiej.nie wiem ile mas zkasy nie wiem jaki emiejsce gdzi eot bedzie stalo i jak.moz enajprosciej bedzi epoprostu powiesic n abocznej sciance biostarflotora i zaslonic go ladnie troszk eskala jak da rade.i nie robic panelu zamaskowac grzalke tez nie bedzie raczej problemem.musisz sam zadecydowac co i jak chceszz eby wygladalo.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie Ma zadnej fotki z panelem z Perculi i Nikt nie mial i nie Ma? Nie Wierze :):)

Dajcie Znac :)

Moze Ty @Akwarysta, @Pablito, mialbys jakas fotke lub umialbys szczelic i pokazac na forum panel tego typu ?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Decyzja zapadal buduje akwa o wymiarach 60x50x50 cm, tzn. tyle Chce, aby mialo same akwa wody jeszcze bez panelu.

I tu Moje pytanie dla Posiadaczy panelu, na jaka szerokosc najlepiej zrobic panel?

Mysle ze na dlugosci 50 cm beda 2 max 3 komory, bo po co wiecej :) o szerokosci 20 cm ale czy wystarczy ...:) :):)

A panel mam zamiar zamiar zrobic w tylnej scianie akwa i przelew(grzebien) tez.

Akwa z mozliwoscia obserwacji z 3 stron.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ja mam panel o szerokości 10cm, długi na całą szerokość akwarium tj. 65cm w środku mam miniflota 3 pompy maxi jet i grzałkę i mi wystarcza, ale uważam, że 10cm jest na damskie ręce do operowania :), 15cm szerokości byłoby wygodniejsze, choć i tak jak bym mogła przerobiłabym na sump...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Jestem juz posiadaczem BiostarFLotora, to jak robic ten a`la panel co robi @MaXPac czy bezposrednio do akwa i nie pieprz...sie z a`la panelem?

Co bedzie teraz lepszym rozwiazaniem, jakie Macie zdanie, tylko Chce tak, aby w akwa byla ,jak najmniej pompek cyrkulacyjnych i innych dupereli?

Co do wymiarow akwa to tez Mam metlik w glowie czy 80x40x40cm czy 60x50x40cm?

............................................

Wybralem BiostarFlotora glownie baczac na Wasze zdanie i doswiadzenie Ludu :):):), bo nie trzeba kupowac kostek lipowych(mowa tu oczywiscie o Mini i MidiFlotorze :)), podobne wymiary i prosciejszy, jakby

w obsludze :):):)

............................................

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.