Skocz do zawartości
Dejvix

połączenie-śrubunek wąż

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy prosze o wasza pomoc. Postawiłem na pudełko przelewowe, projekt zrobiony, wykonanie w przeciagu kilku dni. Jest jednak małe ale. Wiem ze trzeba zastosowac srubunek tylko napiszcie (mam na mysli tych ktorzy posiadaja podobną hydraulike) jaki najlepiej wybrac i co dalej aby polaczyc z wezem 16/22. A moze lepiej jest polaczyc to z rura pcv i dalej przez odpowiednie kolanka do sumpa. Dno w pudełku ma 10 na 5cm dlatego srubunek powinien byc odpowiednio dobrany.

O jakiej średnicy zrobic otwór i jaki dac srubunek oraz rurke albo laczniki. Jesli chodzi o waz to podawane sa srednice wewnetrzna i zawnetrzna a przy rurkach pcv jest tylko jedna wartosc

Z góry dzieki za odpowiedzi


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=1177 tu masz łącznik do węża + redukcja do tego 25/16 lub 20/16 zależy jaką średnice rur wybierzesz. Od pompy radzę zrobić połączenie elastycznym wężem do rury i do akwa, z pudełka możesz zrobić całość rurami lub rury + wąż, tak mam u siebie zrobione i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mając mufe 20mm moge na nią załozyc waz 16/22?

Czy powinienem zrobić tak: Przepust szczelny 20mm z linka od Włodka i dalej łącznik 16/16 i potem wąż?

ah pewnie jeszcze jakas redukcja 20 na 16


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie ok, jeszcze trochę rury dokup do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie ok, jeszcze trochę rury dokup do tego

a rura tez 20? czy proponujesz większą

w tym przepuscie jest mufa 20/25 czy w zwiazku z tym powinienem zastosowac redukcje krotka 25/16?

Sory za tyle pytan ale tyle tego jest ze niewiadomo co wybrac a ja w sprawach hydrauliki jestem laikiem. Do tego nie chce popelnic bledu i robic pudelko od nowa


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego co na linkach to 20mm. Ja bym robił wszystko (spływ, rewizja, powrót) w 25mm. Jak nie będziesz miał dużego obiegu wody to 20mm wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego co na linkach to 20mm. Ja bym robił wszystko (spływ, rewizja, powrót) w 25mm. Jak nie będziesz miał dużego obiegu wody to 20mm wystarczy.

akwarium główne 45 + sump ok 18 takze na tych 20 zostane. Dzieki za pomoc

zrobie srubunek przechodzacy w rurke 20 a powrot zostanie na wezu 16/22 ktory konczy sie rurka


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.