Skocz do zawartości
darek34

Grotech aipex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małą plagę aiptasi i chcę kupić preparat jak w tytule. Mam pytanie czy po wprowadzeniu do otworu gębowego ukwiała preparat pozostawiamy w akwarium czy należy go odessać razem pozostałością po ukwiale. Jeśli odsysamy to po jakim czasie. W instrukcji nic na ten temat nie ma.

Mam od miesiąca trzy krewetki wurdemanni, ale ich aiptasie nie interesują. Ukwiałów nie ubyło a wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

nie lepiej jaką rybę lub krewetkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup jeszcze ze 2 krewetki i czekaj, bedziesz miał problem raz na zawsze z głowy.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 wundermani poradziły sobie skutecznie z rozprzestrzenianiem się tego ustrojstwa. Zostały tylko dwa dorodne okazy, których chyba bały się ruszyć. Nie chciałem nic z nimi robić bojąc się o ponowny rozsiew zarodników, ale pożyczyłem od znajomego w/w preparat, zaaplikowałem w pysk brzydalom i póki co (mineły ledwo 3 dni) ukwiały się nie pokazują.

darek34- co do Twojego pytania- trochę preparatu spadło na podłoże i tą część odessałem, ale resztek aiptasii i preparatu nie miałem jak się pozbyć, gdyż obie rosły w kolonii zoa, jednakże mimo to nie widzę żadnych niepokojących objawów w zbiorniku

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z odpowiadających przeczytał pytanie?? Sam chętnie się dowiem o innych sposobach zwalczania tego dziadostwa. Wszyscy czytający forum wiedzą już jacy są naturalni wrogowie aiptasi zresztą temat jest przypięty. Może więc ktoś da odpowiedź na postawione pytanie??

majestic - przepraszam nie doczytałem do końca:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nakarmiłem dorodny ukwał tym specyfikiem. Wyglada jakby zszedł śmiertelnie - ale pozostał w swojej szczelinie. Czy mam próbować jakoś go usunąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze. Możliwe, że tylko się schowała i za dwa dni wyjdzie z powrotem, miałam tak kilka razy gdy używałam ApiEx. Czasami zdarzało się, że nakarmiona apitasia pompowała się do tego stopnia, że wybuchała lub kruszyła się. Ciężko określić, ale było kilka razy szczególnie w miejscach trudno dostępnych że pomimo aplikacji "na kwiatka" nie połknęła swojej porcji i wyłaziła. Ja ogólnie jestem bardzo zadowolona z ApiEx Grotech u mnie nie sprawdziły się ani 3 wunderwaffe ani brzydal, wszyscy mieli głęboko w poważaniu szklane różyczki. Aczkolwiek aplikacja wymaga minimalnej wprawy i czasem trzeba było ją powtarzać. Ja również odsysałam to co spadło po za apitasie z tego względu, że nie wyglądało to ładne w akwarium, ale szkodliwe raczej nie było bo zdarzało się że ciekawskie ryby próbowały to skubnąć po czym z obrzydzeniem wypluwały, obyło się bez chorób i zejść po stosowaniu preparatu


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.