Skocz do zawartości
hepatus1000

Chelmon - Tridacna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obawiam się że jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskam ale może wasze opinie wyznaczą mi jakiś kierunek . Mam Chelmona Rostratusa w zbiorniku i przymierzam się do zakupu Tridacny . Obawiam się że Chelmonik może nią się zająć . Jakie jest wasze zdanie w tym temacie . Czy ktoś trzyma u siebie Chelmona z Tridacną ?


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i chelomon skubał i hepatus.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega wpuścił do swojego zbiornika chelmona, i już nie ma 3 sztuk tridacny ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem chelomona. Mam tridacamy ale w tej chwli w kotniku Niestety piszą ze moze pozrec ja osobiscie nie mam zamiaru robic mu posilku za 300 zl. Tak jak pisalem w literaturze jest napisane ze calms stanowi jego diete.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chelmona od około miesiaca nie rusza małży (hepatus tez nie rusza)


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie rusza tylko jak Ci ruszy to bedzie po ptakach. U mnie np. nie rusza narazie aptazji co nie oznacza ze jej nie jedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie ryzykować , może rok czasu nie ruszać a potem jednego dnia załatwi tridacnę. Zdecydowanie odradzam takie połączenie. Przy tridacnach lepiej zrezygnować również z Labroidesa, bo również potrafi uderzyć w odpowiednie miejsce i po małży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.