Skocz do zawartości
BeRsErK

Miłośnicy krewetek modliszkowych - łączcie się ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

falami bo falami ale zawsze do mnie wraca ciekawość do tych zwierzaków i tak po ponad 2 letniej przerwie znów u mnie zagościła modliszka - 8cm smasher Gonodactylus Chigara, prawdopodobnie samiczka.

Proponuję ten temat jako wymianę doświadczeń dotyczących karmienia, zachowań, odpukać - chorób.

Na początek pytanie do Was - czym i jak często karmicie swoje modliszki?

Wyczytałem na reef central, że modliszki karmią co 2-3 dni a w naturze modliszka potrafi po zmagazynowaniu wystarczającej ilości energii przetrwać bez jedzenia nawet miesiąc.

U mnie póki co jest to kawałek krewetki podany raz na 2 dni. Możliwe, że to kwestia dopasowania "oręża" do gustów kulinarnych ale moja krewetka niezbyt gustuje w mięsie ryb morskich. Ciekawe czy spearer będzie wolał mięso ryb nad mięso skorupiaków?

Zapraszam Was do podzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
worthless.gif

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcio minęło kupę czasu ale po przebudowie sumpa dopiero teraz ją widze :p

Oto foto ;]

Samczyk Gonodactylus Chigara - mega wdzięczny zwierzak a przy tym wytrzymały bo to co robiłem przez te parę miesięcy z sumpem wybiłoby chyba każde inne zwierze ;]

gallery_7211_1459_133966.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian one generalnie nie robia bajzlu - owszem, jak znajdzie jakieś małe kawałki skały to może je poprzysuwać do kryjówki ale to wszystko. Najlepiej aby udało się dostać G. Smithi bo nie rośnie duży a jest mega ciekawski i aktywny w dzień. Jak uda mi się namierzyć to dam Ci znać o ile będziesz zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak regularnie co 2-3 dni byś jej dawał papu to ryzyko mocno zmaleje ale zawsze będzie jakiś %, że coś jej odwali.

Grunt aby nie wrzucić spearera do ryb tylko smashera przystosowanego bardziej do amu w skorupach niż z łuskami :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.