Skocz do zawartości
Gość DarekB30

Tani filtr przepływowy

Rekomendowane odpowiedzi

a tak się prezentuje po zainstalowaniu :welcome:

gallery_9946_1979_12469.jpg

Darku mam pytanie odnośnie ustawienia filtrów u ciebie?Co w nich trzymasz,bioelektryki i węgiel aktywny? Czy masz inny system filtracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darku mam pytanie odnośnie ustawienia filtrów u ciebie?Co w nich trzymasz,bioelektryki i węgiel aktywny? Czy masz inny system filtracji?

jezu, a co to są bioelektryki ? :w00t:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu, a co to są bioelektryki ? :w00t:

jezu nie wiesz ???? poszukaj na forum :rambo: . to są paletki podłączone do elektryki :harhar:

sorki nie mogłem się powstrzymać :clap:


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wydawało Ci się że wszystko wiesz :rofl: prądem je


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu, a co to są bioelektryki ? :w00t:

Sorki przejęzyczenie potoczna nazwa.Chodziło mi o biopelety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Sorki przejęzyczenie potoczna nazwa.Chodziło mi o biopelety .

już się domyśliłem jak przeczytałem definicję http://www.sjp.pl/bioelektryki

nie, nie używam tej metody filtracji, miałem ją na samym początku ale jej nie rozumiałem za mało było danych na jej temat

teraz bogatszy o tę wiedzę pewnie bym się zdecydował ale nie chcę burzyć tego co już mam

w filtrach mam poprostu węgiel i Rowę, wyrzuciłem je ze "skarpet" do filtrów przepływowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się domyśliłem jak przeczytałem definicję http://www.sjp.pl/bioelektryki

nie, nie używam tej metody filtracji, miałem ją na samym początku ale jej nie rozumiałem za mało było danych na jej temat

teraz bogatszy o tę wiedzę pewnie bym się zdecydował ale nie chcę burzyć tego co już mam

w filtrach mam poprostu węgiel i Rowę, wyrzuciłem je ze "skarpet" do filtrów przepływowych

Jaką pompę podłączyłeś do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzisiaj przyjechały mi do nowego baniaka :smoke:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

hehe dzisiaj przyjechały mi do nowego baniaka :smoke:

:harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie, dzowniłem to sklepu który wystawił wyżej opisywany filtr i niestety nie mają go juz na stanie i będzie dostępny dopiero za jakies 7 tygodni.

A potzrebuje filtru przepływowego do akwa 400l z sumpem, i pomyślałem o którymś z tych czy mogą być ? i który wybrać model ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pozdrawiam

nie linkujemy sklepów ktore sie na NR nie reklamuja. pozdr. mod

Chodzi mi o filtry u skiby.

Edytowane przez malmo (wyświetl historię edycji)

baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten filtr BOYU FT-312, o którym pisaliście wyżej przez najbliższy czas nie będzie dostępny :/, moglibyście polecić w miarę bezproblemowy filtr oczywiście w rozsądnej cenie :).

Zakupiłem już pompę Eheim Compact 600, więc fajnie by było jakby do niej pasował.

pozdrawiam i dzięki za pomoc.


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Witam

Jesli ktos by pilnie potzrebowal tego filterka to chyba moge pomoc...

Nie bede nic naliczal dla siebie, tylko dostawa bedzie dluga bo z chin, no chyba ze kurierem ale cena bedzie wyzsza...

zwykla wysylka - 30 dni lub dluzej - $37 - okolo 125.37 PLN

EMS kurier - 5-13 dni plus 3 dni na wyslanie - $70 - okolo 237.2 PLN (ja jak zamawialem lapme to doszla w 3-4 dni)

Ja dzisiaj zakupilem takie cos na wegiel i rowe, akurat 2 osobnekomory, wydaje mi sie ze powinno byc ok :)

http://www.ebay.co.uk/itm/180899878823?var=480156670832&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ja chyba wlasnie dla siebie jeden zamowie, na kulki bedzie idealny :) Kupiony, ja zaplacilem okolo $39...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Doszedl do mnie filterek i mam maly problem z kulka...

Bardzo ogranicza przeplyw, podlaczylem do niego NJ 1200, nie wiem moze za mocna pompka ?

Gdy jednak wyciagnalem kulke to ladnie smiga, ale jak wylacze to zasysa ryz bo na nim sprawdzalem, czy ktos moze mi podpowiedziec co zrobic zeby przeplyw byl dobry z kulka ? bo jak jest kulka to ryz stoi w mscu, a chcialbym go uzyc do kulek... bez kulki jest oki, ale jak wylacze to zasysa je do pompy, a jak jest kulka to ledwo leci i ryz nawet nie drgnie :/

nie wiem jak temu zaradzic :( prosze o pomoc... Darku u Ciebie widac ze rowa czy wegiel sie rusza, czy to zasluga slaszej pompki czy moze jest jakis inny patent :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ja też :) dzisiaj do mnie przychodzą :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już byłem i zakupiłem :)

Mieli już węgielek


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zadobyłem dwa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Napiszcie jak u Was to lata ? Jak z ta kulka czy przeplyw jest dobry czy moze troszke ograniczony ? Ja niestety musialem wyjac kulke bo ledwo lecialo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie też zakupiłem taki filterek. czekam aż dojedzie :) na 250 l ile kulek na start? dodam ze no3 mam sporo po4 w normie. jesli idzie o kulki to tylko NP czy moze ktos probowal inne? sa chyba vertex i blau z tego co na tak pozna pore kojarze... dzieki!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jakie macie zdanie na temat tego filtra? da radę z kulkami? jaką pompę zastosować? zamówiłem go kilka dni temu i chętnie posłucham porad. widze ze moze byc problem ze zlaczkami/kolankami i samym podlaczeniem pompy - u mnie ma wisiec na krawedzi zbiornika... pieknie dziekuje!

@buczi82 - jak jest z ta kulka? dało radę coś zrobić?

@malmo - ten eheim pasuje?

Edytowane przez michu23 (wyświetl historię edycji)

120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np. kulkę wyjąłem ponieważ będzie on wisiał na krawędzi akwa z tyłu... lub z boku.... jedyna wada to podczas wykręciania nakrętki wyciągacie całą rurę a ja bym wolał samą nakrętkę z kolankami... jak ktos miałby węgiel luźno wsypany to po otwarciu wszystko sięzasypuje i trzeba filtr do zera oprózniać... a nie np. warstwami i (na górze drobna wata czy cuś....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już myślę nad wmontowaniem rurek które będą się łączyć i środkowa rura zostanie z cylindrze... wtedy nie ma obawy o zasypanie środka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobie zapewne laczenie rozmontowywalne.ale generalnie bedzie chyba na sztywno z rurek pcv. problem teraz taki zeby dopasowac pompe a raczej jej wylot. tak by ten orginalny wezyk z Boyu pasowal. a pompa musi miec jak zauwazylem w probach z ryzem 1000-1200 l/h i sie ryz swietnie kreci. a to w ogole to ten filtr sie jakos rozbiera?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.