Skocz do zawartości
lewy-a

glosna praca pompki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W jaki sposób można wyeliminować głośną pracę pompki OR2500, a przynajmniej ograniczyć; chodzi jak przynajmniej 2 sprężarki od lodówki....

układ wygląda następująco:

- połączenie elastyczne - na długości 5 cm na tłoczeniu wody;

- pod pompką - na szkle (sump) spienione pcv, boki tak samo;

- pod sumpem (w szafce) gumy, korek, guma i jeszcze raz korek.......

Każde dodatkowe rozwiązanie mile widziane...

Czy zwykład guma nadaje się do podłożenia pod pompke a na szkło w sumpie?

Pozdrawiam


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że sump jest w szafce, która oklejona jest już korkiem, i pompka ma po 12 cm luzu po bokach w przegrodzie w sumpie....

Żona mi nie daje żyć......


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy-a, mam to samo... nawet jak podniosę pompę i odpieniacz to niewiele daje... ten typ tak po prostu ma... można wypełnić w niej puste przestrzenie przy komorze wirnika żywicą i to podobno pomaga...


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lewy-a, 5cm elastycznego połączenia to za mało. Spienione PCV nie tłumi drgań, możesz je wywalić. Ja zrobiłem tak: Pompa stoi na swoich przyssawkach na płytce z plexi z otworami, w których są osadzone dodatkowe przyssawki. Stoi więc na dwóch warstwach miękkich przyssawek. Pompę odpieniacza powiesiłem na grubej żyłce. Nie są to rozwiązania, z których jestem całkowicie zadowolony ale na razie tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swoją podwiesiłem na wężu elastycznym którym pompa tłoczy wodę do akwa długości ok.30cm, ale nie ma co ukrywać ORy to buczydła. Miałem OR3500 i był cichszy od OR2500.Paranoja.

Nawet zacząłem się zastanawiać nad kolejną wymianą pompy tym razem na Eheima lub Aqua Bee


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja OR3500 też jest cichsza od OR2500, no ale ta bije pianę więc to nie dziwi. Za to Sicce extrema chodzi jak kosiarka jest chyba najgłośniejsza... :-/


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kurde - albo żona albo aqwa :)

@rs zastosuję Twoje rozwiązanie, dam znać czy coś pomogło...


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszam się że nie jestem sam....hehe

niestety Żona ma przewagę liczebną :) jest w ciąży z bliźniakami :)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja żona toleruje buczące akwa i całą otoczkę tego hobby :) I tak w ogóle to chciałem ją w tym miejscu pozdrowić: Aguś, jesteś super żoneczka!


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje jak mi już coś wyrośnie w akwarium, to też podzieli moje hobby....


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Przeczytaj na stronie www.aquamedic.pl w dziale faq mają opisane jak należy złożyć wirnik. Czasami źle wciśnięty grzybek w mocowanie wirnika wywołuje mocne buczenie, albo wręcz burczenie - czyli rozłóż i złóż pompę.

2) Sprawdź, czy wszystkie lementy ciasno pasują (grzybki w mocowaniach i wirnik na ośce)

3) jak to nie pomoże to wyjmij wirnik, weź rurkę fi 25 o wys około 10 cm, włóż go magnesem do rurki i gumowym młotkiem (lub metalowym przez drewienko) uderz od góry, tak, aby oddzielił się magnes od łopatek (wiatraka). Na części, gdzie mocuje się wiatrak będziesz miał wypustkę - właśnie na tej wysokości nawiń około 7-8 obrotów taśmy teflonowej. Następnie nabij łopatki wirnika. Jak gumki, ośka i łożysko są dobre - to pompa już nie będzie warczała. Jeżeli będzie tak dalej, to zamów od aquamedica nowy wirnik. Miałem ten sam problem - teraz pompy nie słyszę....


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lewy-a, zapomniałem napisać o najważniejszym. W mojej OR2500 unieruchomiłem łopatki wirnika w stosunku do magnesu przy pomocy kołków z drutu nierdzewnego śr.1mm osadzonego w nawierconych otworach. To dało najwięcej. Pompa bardziej hałasuje przy starcie ale wyłączam ją bardzo rzadko i da się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja przyzwyczaiłem się do burczenia pompek OR. Do tego stopnia burczą, że akwa mam na parterze a słyszę je na 2 piętrze w sypialni (błędy w wyciszaniu stropów). Chociaż Aqua Medic miał kiedyś cichą pompę mianowicie UMP21. Miałem 2, ale ze względu na małą wydajność musiałem z nich zrezygnować. Mam jeszcze Eheima 1060, ale jest ona niewiele cichsza od OR3500. Gdy tak podliczę cenę tych wszystkich kiepskich pomp, które mam i które już wywaliłem to mógłbym kupić jedną a porządną np. Iwaki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle opcji!! kurcze któraś mi na pewno pomoże.... oby

dzisiaj będe testował :)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs

nie mogę sobie wyobrazić wizualnie ani technicznie blokady łopatek w stosunku do magnesu. może by jakieś zdjęcie, ewentualnie jakieś instruktaż poparty obrazkiem....

Pozdrawiam


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.