Skocz do zawartości
smk

Problem z PH

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaczynam mieć problemy z utrzymaniem PH w moim 112L akwa.

Rano jak przychodze do pracy (ok 9- 10) mam PH na poziomie 7,7

W dzień skacze do 8,0 - 8,1 i pod wieczor znowu spada do 7,7

W nocy pewnie jest jeszcze niższe.

Jak mam podbić PH? Zaznaczam że stosuje kalkwasser za wodę odparowaną. Wcześniej nie było problemów (wahało się od 7,8 do 8,3) ale od jakiś 2 - 3 tygodni jest jak opisałem.

Dziś sprawdze elektrodę czy się nie rozkalibrowała, ale gdyby to nie było to to macie pomysł jak podbić PH (kalkreaaktora nie mam - bedzie w duzym akwa)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz KH? Z czasem kalkwasser powoduje obniżenie KH


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększ ruch wody w tanku, zadbaj o lepsze przewietrzenie pomieszczenie gdzie stoi akwa. Reaktor tu nic nie pomoże, on jest odpowiedzialny za podbicie kh i Ca, a nie za ph.

Uważaj bo ci się mogą rzucić gloniska.

PS Nie wrzuciłeś ostatnio czegoś nowego do tanku?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie elektrodę , w ciągu miesiąca potrafi się rozjechać. Jeśli lejesz kalkwasser nie powinno spadać do 7.7 . Może zbyt rzadko rozrabiasz kalkwasser, najlepiej co 3 dni bo później juź nie trzyma.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę:

1) jakie masz KH

2) jakie masz Ca

3) co dodajesz do wody i jak często

4) jakie robisz podmiany

to kilka pytań na początek. no i oczywiście sprawdź elektrodę.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To redaktor forum i ja mam go uczyć jak sie podbija PH wody.... smiechy!!!! dział dla początkujących sie kłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te piona a ty tu wszystkowiedzący jesteś czy tylko krytykujesz? To forum jest chyba po to zeby sie pytac jak sie ma problem a nie udawać wszechwiedzącego (którym ty nie jesteś).

Jakbyś przeczytał dokładnie to byś wiedział że kalkwasser zalewam, reaktora nie mam i się chciałem dowiedzieć czy coś innego można zrobić żeby na biegu podbić PH i co ewentualnie mogło by być powodem spadku PH tak szybko.

Poza tym nieaktualne bo się elektroda rozkalibrowała.

No i dziękuję pionie za pomoc w rozwiązaniu sprawy - jak zwykle twoje rady są nieocenione! (a liczba postów leci,co?)

Dziś mnie nie irytuj bo mam naprawdę ciężką głowę po wczorajszej nocy i nie chce mi się takich pierduł czytać jakie wypisujesz.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilosc postów redaktorze to mam chyba domyslasz sie gdzie.....a reszta to aktualna zakładałem sam akwa i dzis moge sobie sam pogratulować a mam 475l + 130 sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.