Skocz do zawartości
natalia83

Co to za koral?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie któtkie jak w temacie, wiem że to koral, ale wszystkie które znalazłam w podobnym kolorze i kształcie (przypomina kulkę albo owal, młode które z boku wyrastają również mają podobny kształt) są bardzo trudne w chodowli i przeznaczone dla doświadczonych akwartystów, więc to napewno żaden z nich, bo rośnie ślicznie i nawet ma "dzieci" :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że to jakaś gąbka ewentualnie osłonica

pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to czasem nie jakaś gąbka??


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka? Poprzedni właściciel wyraźnie mi powiedział że to "mały koralik" więc tego się trzymam ale może faktycznie warto poszukać gdzieś indziej.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest dosyć niewyraźne z tych "por" na zdjęciu wystają takie malutkie polipy coś jak palemki, nie widać tego na zdjęciu, bo czasem się chowają czasem wychodzą zależy chyba bardziej od pory dnia. Mam kilka gąbek zieloną, niebieskawą, różową i ciemnoszarą ale żadna z nich tego nie przypomina one mają takie charakterystyczne trąbki i dziurki w ciele.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "żywo" bardzo przypomina to http://pl.reeflex.net/tiere/558_Scleronephthya_sp.%2001.htm w kolorze i polipy wystające w kształcie maleńkich palemek, szczególnie drugie zdjęcie ładnie oddaje kolor i te polipki. Jedynie kształt jest inny.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scleronephthya na 100% pochodzi z mojego zbiornika .


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za potwierdzenie powinnam od razu do ciebie uderzyć :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.