Skocz do zawartości
TMK

hodowla zooplanktonu

Rekomendowane odpowiedzi

zaglądam do butelki wstawionej w kąt, a tam....

artemia1.jpg

Jakoś tak było z hodowlą fitoplanktonu, że na dnie zbierał się jakiś glonowy osad, a że szkoda było wylać to zlewałam do butelki. Więc zlewałam i też z innych butelek czyli wrotki. W butelce było gęsto i ciemnozielono, wydawało mi się że nawet jakaś zagubiona artemia pływa, ale nie było widać. Butelka stała w kącie-trochę światła tam dochodzi ale ciemno. I zimno też bo tak 17-20*C. Dzisiaj coś się zmieniło w wyglądzie. Zamiast czarnej, a własciwie ciemnozielonej jest przeżroczysta i... jak na zdjęciu

Z jednej artemii zrobiło się kilkadziesiat, co ciekawe jest również dużo wrotków, a przecież artemie powinny je wyjeść.

Nawet widziałam samczyka artemii. No i w ogóle tak bez napowietrzania, oświetlenia, ogrzania...

Jest to dla mnie dziwne bo taka (czy tego typu hodowla) artemii czy wrotek (ale osobno) podła by po 2-3 tygodniach. A jak wszystko pomieszane to tak dziwnie wyszło. Ciekawe kto zjadł fito?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Artemia nie jest w stanie zjesc wrotków, bo są dla niej zbyt duże ;) Też mam małą hodowlę artemii, która szybko się mnoży i żyje w wodzie o zasoleniu 1,022 i bez cyrkulacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super! Ja dziś kupiłem 2 woreczki żywej artemii za 2.60 PLN bez sensu, w jednym pływało może 20 sztuk, muszę pójść w Twoje ślady nie ma to jak żywy i świeży pokarm :)

jak chcesz mam jaja artemii, mogę się z tobą podzielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaj artemi zawsze coś mozna wyhodować, ale to jakby 2 różne sprawy. Bo napowietrzanie, światło,

no i otrzymujemy zupełnie coś innego bo dużo młodych pożywnych larw. Dorosła artemia to raczej do nauki jedzenia i zabawy dla rybek. No i jakieś urozmaicenie pokarmu

Co ciekawe w mojej hodowli takich malutkich larw prawie nie ma- wypatrzyłam moze ze dwie. i kilk sztuk dorosłych pływających z jajkami.

Jutro wpuszę rybkom niech się cieszą :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też się bawiłem w hodowle artemii ale odkąd hoduje widłonogi jest to po prostu bez sensu :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mam jaja artemii, mogę się z tobą podzielić

Dzięki ja też mam ale jakoś nie chce mi się, brzęczyk etc. fito stoi sobie na oknie w butelce, łyka słonecznego światła w dzień, co uleje wieczorem to doleje świeżej i tak sie kreci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałam widłonogów do hodowli, ale nie ma dostępnych tych co pływają w toni, tylko takie co lubią siedzieć na szybach :)

Hodowałam artemię do dorosłości, ale to było takie zarośnięte malutkie akwarium, z brzęczykiem, oświtleniem i grzałką. Po prostu jestem zdziwiona bo wyszło przypadkiem.Nawet nie stało w na oknie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tymi pływającymi w toni jest problem że o cenie nie wspomnę ale czego się nie robi dla podopiecznych :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy,że masz i jak długo? a jaki gatunek? I mnożą się?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam w sumie rozkręcam to już 3 miesiąc bo cena do ilości jest straszna i powoli się już mnożą ale nie wiem co z tego wyjdzie


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ebay :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz podać od kogo kupowałeś?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że teraz odpisuje sprzedawca to mangroves2010


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 20 dniowa artemia wygląda dziś tak:

post-11106-0-13359900-1336035900_thumb.jpg


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.